Лікування раку сечового міхура в МЦ «Меділенд» у Києві
Рак сечового міхура - одне з найчастіше діагностованих онкозахворювань. У чоловіків воно зустрічається майже вчетверо частіше, ніж у жінок, і є п'ятим за поширеністю після раку простати, легень, товстої кишки та шлунка. Ризик його розвитку зростає з віком. Найчастіше його виявляють у пацієнтів після 60 років.
На ранніх стадіях рак сечового міхура виліковний. Тому дуже важливо вміти розпізнавати ранні ознаки цього захворювання та своєчасно звертатися до лікаря. Онкологи МЦ «Меділенд» мають сучасне медичне обладнання для раннього виявлення та успішного лікування пухлин сечовидільної системи.
Причини та фактори ризику
Достеменно невідомо, що провокує розвиток злоякісних новоутворень сечового міхура. Вважається, що пухлина виникає через мутацію в одній клітині, яка починає безконтрольно зростати та ділитися. До факторів, які сприяють таким патологічним змінам, належать:
- професійний вплив хімічних сполук, включаючи ароматичні аміни, в деяких галузях промисловості (хімічної, гумової, сталеливарної та газової)
- куріння. Курці мають вищий рівень захворюваності на рак високого ступеню злоякісності
- хронічне запалення органів малого таза
- генетичні аномалії, наприклад, протоонкогени RAS та MYC та TP53
Додатковими факторами ризику є тривалий прийом певних ліків та деякі паразитарні інфекції.
Які симптоми раку сечового міхура
Спочатку пухлина розвивається поверхнево. Лише через деякий час вона проникає у м'язову стінку. Первинні симптоми раку неспецифічні та характерні для інших захворювань сечостатевої системи, таких як хронічні рецидивні інфекції, сечокам'яна хвороба або гіперплазія простати.
Тривожними ознаками є:
- зміна кольору сечі з жовтого на світло- або темно-червоний через наявність великої кількості еритроцитів
- наявність у сечі дрібних, безформних згустків
- болісне та часте сечовипускання, відчуття печіння
- тиск та відчуття неповного випорожнення сечового міхура
Рецидивна або хронічна гематурія (кров у сечі) має стати причиною термінового візиту до лікаря. Зміна кольору сечі зустрічається у 85% онкохворих. Ракове ураження, що поширюється внутрішньоепітеліально, також може викликати симптоми дизурії, такі як часте сечовипускання, болісні позиви до сечовипускання або порушення сечовипускання.
На початкових стадіях захворювання серйозні клінічні симптоми відсутні. Перші прояви чоловіки найчастіше плутають із циститом, а жінки - із кров'янистими виділеннями перед менструацією.
При запущеній формі раку виникають характерніші симптоми:
- болі внизу живота та попереку
- проблеми з сечовипусканням (пухлина, що швидко зростає, викликає утруднення відтоку сечі)
- болі в кістках, що виникають при появі віддалених метастазів
Розвиток лімфедеми кінцівок зазвичай обумовлено ураженням тазових лімфатичних вузлів. Це свідчить про запущений злоякісний процес.
Види раку сечового міхура
Злоякісні пухлини, що виходять із перехідного епітелію, зазвичай називають перехідно-клітинними карциномами. Вони трапляються у 90% випадків. Нині найчастіше використовується термін «уротеліальний рак».
Плоскоклітинний рак зустрічається порівняно рідко (у 5% випадків). На долю інших пухлин, таких як аденокарциноми, дрібноклітинні карциноми, лімфоми, лейоміосаркоми) припадає в цілому 5%.
За типом зростання розрізняють:
- інфільтраційні папілярні карциноми
- інфільтраційні плоскі карциноми
- неінфільтраційні плоскі карциноми (in situ).
Відповідно до класифікації ВООЗ, залежно від ступеня диференціювання пухлини бувають:
- високодиференційованими, низькозлоякісними (44%)
- проміжного ступеня злоякісності (28%)
- низькодиференційованими, високозлоякісними (22%)
- недиференційованими, анапластичними (6%)
Як діагностують рак сечового міхура
При виявленні симптомів, що вказують на можливість розвитку онкозахворювання, необхідно якнайшвидше пройти комплексне діагностичне обстеження.
Основні тести:
- загальний аналіз сечі + посів на інфекційні захворювання
- цитологічне дослідження сечі на наявність ракових клітин
- УЗД органів черевної порожнини
- цистоуретроскопія - візуальний огляд внутрішніх структур сечовивідних шляхів із застосуванням спеціального інструменту
- урографія — рентгенографічне дослідження, що дозволяє візуалізувати нирки, сечовий міхур та сечовивідні шляхи
- КТ - дозволяє отримати більш детальні зображення внутрішніх органів, що часто проводиться в рамках підготовки до цистектомії.
Під час цистоскопії лікар бере зразок тканини для подальшого дослідження під мікроскопом. Остаточний діагноз ставиться з урахуванням результатів гістології.
Як лікують рак сечового міхура
Лікування захворювання комплексне і може включати відразу кілька методів протипухлинної терапії. Такий підхід дозволяє досягти кращого результату та знизити ймовірність рецидиву раку.
Хірургічне втручання
При поверхневому раку сечового міхура буває достатньо проведення ТУР - трансуретральної резекції. Це ендоскопічна процедура, що передбачає висічення злоякісного новоутворення через уретру. Приблизно у 70% випадків уротеліальні пухлини на момент постановки діагнозу виявляються поверхневими.
Радикальна цистектомія (повне видалення) призначається при раку, що інфільтрує м'язову стінку органу. У ході операції, крім сечового міхура та регіонарних лімфовузлів, у чоловіків, як правило, видаляють передміхурову залозу, у жінок – придатки та матку. Після втручання, якщо є можливість, хірург формує новий міхур (неопухир) з тканин кишківника. Це складна операція, кандидатами на яку є не всі пацієнти. Найчастіше після цистектомії формують уростому - отвір у черевній стінці для відведення сечі.
Променева терапія
Проводиться, якщо пацієнт відмовляється від радикальної цистектомії або за наявності протипоказань до її виконання. У деяких випадках опромінення також призначають після ТУР, якщо пухлина інфільтрувала м'язовий шар сечового міхура.
Хімієтерапія
Індукційна хімієтерапія призначена для зменшення розміру новоутворення, найчастіше перед опроміненням. Неоад'ювантна (передопераційна) як і ад'ювантна (післяопераційна) хімієтерапія, що застосовується в операбельних пацієнтів, призначається для зниження частоти післяопераційних рецидивів.
Цільова терапія
Відсутність задовільного ефекту хімієтерапії призвела до пошуку альтернативних варіантів лікування метастатичного раку сечового міхура. Таргетна терапія стала одним із результатів цього пошуку. Таргетні препарати точково впливають на певні механізми, що відбуваються в ракових клітинах, які потрібні їм для зростання та поділу. При уротеліальному раку застосовуються ліки, які пригнічують зростання самих патологічних клітин та кровоносних судин, необхідних для харчування пухлини.
Імунна терапія
При уротеліальному раку застосовується метод внутрішньоміхурового введення вакцини БЦЖ та цитостатичних препаратів. Дослідження показали, що місцева імунна відповідь на вакцину має руйнівну дію на пухлину, хоча докладний механізм цього явища ще не відомий. Встановлено, що необхідною умовою ефективності вакцини БЦЖ є її прямий контакт із клітинами раку сечового міхура. Системне введення не впливає на пухлину. Ефективність вакцини БЦЖ підвищується при її поєднанні з внутрішньоміхуровою хімієтерапією. Даний метод може застосовуватися для профілактики рецидиву раку після ТУР.
Паліативне лікування
Цей вид терапії спрямований на полегшення симптомів та покращення якості життя онкохворого на термінальній стадії. Крім психологічної підтримки, лікування включає хімієтерапію та променеву терапію, які спрямовані на зменшення розмірів пухлини та продовження життя пацієнта. У деяких випадках також проводиться хірургічне втручання для відновлення прохідності сечовивідних шляхів.
Скільки живуть із раком сечового міхура
При неінвазивному раку (коли пухлина не проникла в м'язовий шар), прогноз хороший: 5-річне виживання досягає 96%. Якщо злоякісний процес поширився на прилеглі органи або лімфовузли, виживання знижується до 39%. У випадках метастатичного раку (коли пухлинні клітини поширилися на віддалені органи) показник становить лише близько 8%. Ці цифри наголошують на важливості своєчасної діагностики захворювання.
Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд» у Києві
Як великий багатопрофільний медичний центр, «Меділенд» має у своєму розпорядженні всі необхідні технологічні та кадрові ресурси для ранньої діагностики та ефективного лікування раку сечового міхура. Прийом проводять досвідчені онкологи, які застосовують сучасні терапевтичні протоколи, що відповідають європейським стандартам. Щоб уточнити ціну лікування та записатися на консультацію до лікаря, скористайтесь формою зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером, що вказаний на сайті.
Ціни на послуги
- ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦІВ
Консультація онкогінеколога первинна 1 350 грн Консультація онкогінеколога повторна 1 200 грн Консультація онкодерматолога первинна 1 200 грн Консультація онко дерматолога повторна 980 грн Консультація онколога-хіміотерапевта первинна 1 100 грн Консультація онколога-хіміотерапевта повторна 950 грн Консультація онкохірурга первинна 1 100 грн Консультація онкохірурга повторна 950 грн Консультація провідного отоларинголога-онколога первинна 1 350 грн Консультація провідного отоларинголога-онколога повторна 1 200 грн Онкоконсиліум 3 400 грн
- ВАРТІСТЬ АМБУЛАТОРНИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
Панч-біопсія базаліоми 2 100 грн Панч-біопсія від 2 100 грн Зішкріб пухлини шкіри, взяття мазків-відбитків пухлини шкіри 1 200 грн Програма хіміотерапії без вартості хіміопрепарата 8 700 грн Промивка порт-системи 580 грн Цифрова дерматоскопія одиночних новоутворень 950 грн Цифрова дерматоскопія множинних новоутворень 1 500 грн
- ВАРТІСТЬ ОНКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Зверніть увагу! В ціну послуги враховується робота хірурга, вартість маніпуляцій та препаратів на операції, витратні матеріали. До вартості послуги НЕ ВХОДИТЬ: анестезія, перебування в стаціонарі, післяопераційне лікування (за потребою), гістологічні дослідження. ОНКОЛОГІЯ. ГІНЕКОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ Вульветкомія від 20 000 грн Вульвектомія розширена від 57 800 грн Гістеректомія при доброякісній патології від 40 000 грн Гістерорезектоскопія від 17 300 грн Ексцізія шийки матки від 19 600 грн Лапароскопічна тотальна гістеректомія при раку ендометрія від 75 100 грн Лапароскопія при ендометріозі від 25 000 грн Лапароскопія при міомах матки від 30 000 грн Лапароскопія при пухлинах яєчника, 1 категорія складності від 28 000 грн Лапароскопія при пухлинах яєчника, 2 категорія складності від 38 000 грн Лапаротомічна оптимальна оперативна циторедукція при пухлинах яєчника від 85 000 грн Лапаротомічна радикальна оперативна гістеректомія при пухлинах шийки матки від 85 000 грн Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах яєчника, 1 категорія складності від 25 000 грн Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах яєчника, 2 категорія складності від 35 000 грн Лапаротомна тотальна гістеректомія при раку ендометрія від 47 500 грн Оперативне втручання при пухлинах шийки матки (конусоподібна ексцизія з фракційним вишкрібанням), 1 категорія складності від 14 000 грн Оперативне втручання при пухлинах шийки матки (конусоподібна ексцизія з фракційним вишкрібанням), 2 категорія складності від 15 000 грн Оперативне втручання при злоякісній пухлині тіла матки від 36 000 грн Органозберігаюче оперативне втручання при при пухлинах яєчника від 65 000 грн ОНКОЛОГІЯ. ДЕРМАТОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ Видалення базаліоми, актінічного кератозу розміром до 1 см від 7 400 грн Видалення базаліоми, актінічного кератозу розміром 1-2 см від 10 500 грн Видалення базаліоми, актінічного кератозу розміром більше 2 см від 13 700 грн Видалення меланоми від 15 800 грн ОНКОЛОГІЯ. ЕНДОКРИНОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ Оперативне втручання при пухлинах щитоподібної залози, 1 категорія складності від 28 000 грн Оперативне втручання при пухлинах щитоподібної залози, 2 категорія складності від 42 000 грн ОНКОЛОГІЯ. МАММОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ Оперативне втручання по видаленню молочної залози: мастектомія, 2 категорія складності від 50 000 грн Оперативне втручання по видаленню молочної залози: мастектомія по Маддену від 55 000 грн Секторальні резекції при пухлинах молочної залози, 1 категорія складності від 25 000 грн Секторальні резекції при пухлинах молочної залози, 2 категорія складності від 42 000 грн ОНКОЛОГІЯ. ПРОКТОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ Аденокарцинома прямої кишки від 112 000 грн Оперативне втручання при пухлинах товстої кишки, 1 категорія складності від 60 000 грн Оперативне втручання при пухлинах товстої кишки, 2 категорія складності від 80 000 грн Невідкладне оперативне втручання при пухлинній товстокишковій непрохідності у стані субкомпенсації від 46 000 грн Невідкладне оперативне втручання при пухлинній товстокишковій непрохідності у стану компенсації від 32 000 грн ОНКОЛОГІЯ. УРОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ Лапаратомічне оперативне втручання радикальної простатектомія при пухлинах предміхурової залози від 60 000 грн Лапароскопічне оперативне втручання з радикальної простатектомії при пухлинах предміхурової залози від 70 000 грн Лапароскопічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 1 категорія складності складності від 45 000 грн Лапароскопічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 2 категорія складності від 60 000 грн Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 1 категорія складності від 32 000 грн Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 2 категорія складності від 50 000 грн