або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування мієломи в МЦ «Меділенд» у Києві

Автор статьи:

Шестак Геннадій Петрович

Гематолог, онкогематолог

Множинна мієлома - злоякісне захворювання системи кровотворення, що вражає зрілі клітини імунної системи, що називаються плазматичними. У міру прогресування хвороби збільшення кількості патологічних клітин призводить до ослаблення кісткових структур, особливо хребта, ребер, грудини, тазу та обличчя. Крім цього, порушується кровотворна функція кісткового мозку, розвивається ниркова недостатність та схильність до інфекцій.

На частку множинної мієломи припадає приблизно 1% всіх онкозахворювань, і 10-15% усіх злоякісних уражень крові. Хвороба діагностується переважно у людей похилого віку: середній вік на момент постановки діагнозу складає 70 років. Тільки 5% пацієнтів хворіють до 60 років, і 4% - до 40. На жаль, останніми роками мієлому все частіше виявляють у молодих людей. Тому важливо вміти розпізнавати ранні ознаки захворювання, і при появі тривожних симптомів відразу ж звертатися до лікаря. Досвідчені онкогематологи МЦ «Меділенд» проведуть комплексне обстеження та за необхідності розроблять ефективний план лікування. 

Які види мієломи бувають

Розрізняють кілька підтипів мієломи, кожен з яких характеризується різними клінічними проявами та особливостями перебігу.

  • Що секретує. Найбільш поширений вид мієломи, при якому клітини пухлини активно продукують аномальні білки (парапротеїни), найчастіше імуноглобуліни класу IgG або IgA. Ці білки накопичуються в крові, що призводить до різних ускладнень, таких як пошкодження нирок, ослаблення кісткової тканини та імунна недостатність.
  • Що не секретує. Рідкісний підтип мієломи, при якому злоякісні клітини не виробляють значної кількості парапротеїнів. Через це,  захворювання важче діагностувати за допомогою стандартних лабораторних тестів. Однак пошкодження кісток та інші симптоми можуть бути настільки ж вираженими, як і при мієломі, що секретує.
  • Остеосклеротична. Рідкісний тип хвороби, пов'язаний з паранеопластичним синдромом, який супроводжується поліорганними порушеннями, такими як полінейропатія, гепатомегалія, ендокринні розлади та остеосклероз (ущільнення кісткової тканини). Основна особливість цього типу – підвищена щільність кісток в уражених ділянках, у той час, як при класичній мієломі кістки руйнуються.
  • Асимптоматична. Протікає безсимптомно і виявляється випадково під час обстеження за інших причин. Пухлинні клітини та парапротеїни можуть бути присутніми, але не викликають пошкодження органів чи тканин. Проте з часом хвороба може прогресувати до активної форми.
  • Плазмоцитома. Пухлина локалізується в одній ділянці кісткової тканини або поза нею, наприклад, у м'яких тканинах. Плазмоцитома може розвиватися як самостійне захворювання чи частина мієломної хвороби.

Точне визначення виду множинної мієломи має вирішальне значення під час вибору ефективної терапевтичної тактики.

Як проявляється мієломна хвороба

Симптоми множинної мієломи є, перш за все, результатом трьох процесів, що протікають.

  1. Заміна нормальних клітин кісткового мозку атиповими плазматичними. Внаслідок витіснення здорових елементів крові, у пацієнта розвивається анемія (дефіцит еритроцитів), імунні порушення (нестача лейкоцитів) та порушення згортання крові (зниження рівня тромбоцитів)
  2. Вироблення мієломних клітин М-білка. Надмірна кількість цього білка в крові призводить до тяжкого ураження нирок і сприяє тромбоутворенню
  3. Вироблення клітинами мієломи цитокінів. Це речовини, що посилюють запальну реакцію в організмі. Серед іншого, вони стимулюють остеокласти – клітини, що беруть участь у формуванні та руйнуванні кісткової тканини. Це призводить до ослаблення кісток та схильності до переломів.

Таким чином, найбільш поширеними симптомами множинної мієломи є:

  • ослаблення кісток
  • слабкість та втрата ваги
  • анемія
  • ниркова недостатність
  • підвищення рівня кальцію у крові
  • рецидивні бактеріальні та вірусні інфекції
  • неврологічні розлади (радикулопатії, полінейропатії)
  • геморагічний діатез (кровотечі з носа та ясен, пурпура)
  • погіршення гостроти зору
  • симптоми з боку ЦНС (головний біль, раптова глухота, запаморочення, ністагм, порушення свідомості)
  • загострення серцевої недостатності

Оскільки перераховані вище симптоми дуже неспецифічні та можуть виникати при багатьох інших захворюваннях, діагноз мієлома,  нерідко ставлять вже на запущеній стадії захворювання.

Як діагностують мієлому

Діагностика множинної мієломи комплексна і включає наступні групи досліджень:

Лабораторні методи

  • Загальний аналіз крові. Дозволяє виявити анемію та тромбоцитопенію, які часто супроводжують захворювання.
  • Біохімічний аналіз крові. Допомагає оцінити функцію нирок та рівень кальцію в крові, що важливо для діагностики гіперкальціємії, яка часто спостерігається у пацієнтів з мієломою.
  • Електрофорез сироваткових білків. Використовується для виявлення моноклонального білка (М-протеїну), який є маркером мієломи. Цей тест може бути доповнений імунофіксацією для точнішої ідентифікації типів білків.
  • Аналіз сечі. Застосовується для виявлення білка Бенса-Джонса, який також вказує на розвиток мієломи.

Візуалізаційні методи

  • Рентгенографія. Дозволяє виявити літичні поразки кісток, які є характерною ознакою мієломної хвороби
  • МРТ та КТ. Використовуються для більш детального вивчення стану кісткового мозку та виявлення можливих пухлинних утворень

Спеціальні дослідження

  • Пункція кісткового мозку. Дозволяє оцінити відсоток плазматичних клітин у кістковому мозку. Якщо їх кількість більше ніж 10%, то це один з критеріїв для встановлення діагнозу
  • УЗД. Може бути призначене для виключення уражень внутрішніх органів

Комплексна діагностика мієломної хвороби у МЦ «Меділенд» дозволяє не тільки поставити правильний діагноз, а й визначити тип захворювання, і навіть оцінити ступінь його тяжкості.

Які методи застосовують для лікування мієломної хвороби

Лікування множинної мієломи суттєво змінилося за останні роки завдяки розробці нових таргетних препаратів та вдосконаленню підходів до терапії. Вибір стратегії лікування залежить від стадії захворювання, віку пацієнта, загального стану здоров'я та можливостей проведення трансплантації стовбурових клітин.

Безсимптомна (або «прихована») форма множинної мієломи

Коли хвороба ніяк не проявляє себе і немає явних ознак її прогресування, активне лікування може не призначатися. Такий підхід називається «активним спостереженням» та включає регулярні обстеження кожні 3-6 місяців для моніторингу рівня білків, кальцію та функції нирок. Лікування відкладають доти, доки у пацієнта не з'являться клінічні симптоми, такі як анемія, порушення функцій нирок, гіперкальціємія або кісткові ураження.

Лікування молодих пацієнтів із можливістю трансплантації

Пацієнти до 65-70 років у хорошому загальному стані зазвичай розглядаються як кандидати для високодозної хімієтерапії з подальшою аутологічною трансплантацією стовбурових клітин. Процес лікування зазвичай включає кілька етапів:

  • Індукційна терапія. Початковий курс лікування, спрямований на скорочення обсягу пухлинних клітин до трансплантації. Для цієї мети часто застосовують комбінації таргетних та імуномодулювальних препаратів.
  • Збір стовбурових клітин. Після індукційної терапії у пацієнта витягують власні стовбурові клітини для подальшої пересадки
  • Високодозна хімієтерапія. Проводиться для знищення мієломних клітин, що залишилися в організмі.
  • Трансплантація стовбурових клітин. Після високодозної хімієтерапії пацієнту повертають власні стовбурові клітини для відновлення кровотворення

Після трансплантації може проводитися підтримувальна терапія із застосуванням таргетних препаратів для запобігання рецидиву.

Лікування пацієнтів, яким трансплантація протипоказана

Пацієнти похилого віку (старше 70 років) або ті, хто мають супутні захворювання, які унеможливлюють трансплантацію, лікуються менш агресивними методами. Найчастіше їм призначають комбінації таргетних препаратів, імуномодуляторів та кортикостероїдів. Хімієтерапія з алкілувальними агентами зараз застосовується рідше через розвиток більш сучасних і менш токсичних методів.

Таргетна терапія та імуномодулювальні препарати

Сучасне лікування множинної мієломи ґрунтується на використанні таргетних препаратів, що впливають на певні молекулярні мішені пухлинних клітин, мінімізуючи ушкодження здорових тканин.

  • Протеасомні інгібітори блокують роботу протеасом у клітинах мієломи, що призводить до їхньої загибелі. Вони вважаються стандартом для початкового лікування та підтримувальної терапії
  • Імуномодулювальні препарати стимулюють імунну систему на боротьбу з мієломою і застосовуються як на ранніх стадіях лікування, так і для підтримки ремісії.
  • Моноклональні антитіла зв'язуються з певними антигенами на поверхні мієломних клітин, допомагаючи імунній системі розпізнавати та знищувати їх
  • CAR-T терапія – найновіший метод, при якому у пацієнта модифікують власні Т-клітини для боротьби з хворобою. Показує хороші результати при резистентній або рецидивній формі мієломи

Хімієтерапія

Хоча класична хімієтерапія використовується рідше, вона все ще відіграє роль у лікуванні пацієнтів, які не підходять для таргетної терапії. Хімієтерапія може призначатися у випадку агресивного перебігу хвороби або розвитку резистентності до інших методів лікування.

Променева терапія

Опромінення зазвичай застосовується на лікування локалізованих больових синдромів, викликаних ураженнями кісток. Воно допомагає зменшити біль та запобігти можливим переломам.

Скільки людина може прожити з мієломою

Зараз множинна мієлома вважається невиліковним захворюванням. Проте все глибші знання та впровадження препаратів цілеспрямованої дії дозволяють досягти ремісії та продовжити життя хворих майже вдвічі. Серед пацієнтів із групи стандартного ризику середня тривалість життя з встановлення діагнозу становить 8 років і більше. Слід мати на увазі, що наступні рецидиви захворювання погіршують результати лікування та прогноз. Найбільш поширеною причиною смерті пацієнтів із множинною мієломою є інфекції.

Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд» Києві

У медичному центрі «Меділенд» у Києві лікування множинної мієломи включає індивідуалізований підхід, що ґрунтується на вікових та клінічних факторах. Застосування таргетних та імунотерапевтичних препаратів дозволяє онкогематологам клініки значно збільшити тривалість життя пацієнтів та покращити якість їхнього життя. Щоб уточнити вартість лікування та записатися на консультацію лікаря, зателефонуйте за номером, що вказаний на сайті, або скористайтесь формою зворотного зв'язку.

Ціни на послуги

  • ВАРТІСТЬ КОНСУЛЬТАЦІЇ ФАХІВЦІВ
    Консультація онкогінеколога первинна1 350 грн
    Консультація онкогінеколога повторна1 200 грн
    Консультація онкодерматолога первинна1 200 грн
    Консультація онко дерматолога повторна980 грн
    Консультація онколога-хіміотерапевта первинна1 100 грн
    Консультація онколога-хіміотерапевта повторна950 грн
    Консультація онкохірурга первинна1 100 грн
    Консультація онкохірурга повторна950 грн
    Консультація провідного отоларинголога-онколога первинна1 350 грн
    Консультація провідного отоларинголога-онколога повторна1 200 грн
    Онкоконсиліум3 400 грн

  • ВАРТІСТЬ АМБУЛАТОРНИХ МАНІПУЛЯЦІЙ
    Панч-біопсія базаліоми2 100 грн
    Панч-біопсіявід 2 100 грн
    Зішкріб пухлини шкіри, взяття мазків-відбитків пухлини шкіри1 200 грн
    Програма хіміотерапії без вартості хіміопрепарата8 700 грн
    Промивка порт-системи580 грн
    Цифрова дерматоскопія одиночних новоутворень950 грн
    Цифрова дерматоскопія множинних новоутворень1 500 грн

  • ВАРТІСТЬ ОНКОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
    Зверніть увагу! В ціну послуги враховується робота хірурга, вартість маніпуляцій та препаратів на операції, витратні матеріали. До вартості послуги НЕ ВХОДИТЬ: анестезія, перебування в стаціонарі, післяопераційне лікування (за потребою), гістологічні дослідження.
    ОНКОЛОГІЯ. ГІНЕКОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
    Вульветкоміявід 20 000 грн
    Вульвектомія розширенавід 57 800 грн
    Гістеректомія при доброякісній патологіївід 40 000 грн
    Гістерорезектоскопіявід 17 300 грн
    Ексцізія шийки маткивід 19 600 грн
    Лапароскопічна тотальна гістеректомія при раку ендометріявід 75 100 грн
    Лапароскопія при ендометріозівід 25 000 грн
    Лапароскопія при міомах маткивід 30 000 грн
    Лапароскопія при пухлинах яєчника, 1 категорія складностівід 28 000 грн
    Лапароскопія при пухлинах яєчника, 2 категорія складностівід 38 000 грн
    Лапаротомічна оптимальна оперативна циторедукція при пухлинах яєчникавід 85 000 грн
    Лапаротомічна радикальна оперативна гістеректомія при пухлинах шийки маткивід 85 000 грн
    Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах яєчника, 1 категорія складностівід 25 000 грн
    Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах яєчника, 2 категорія складностівід 35 000 грн
    Лапаротомна тотальна гістеректомія при раку ендометріявід 47 500 грн
    Оперативне втручання при пухлинах шийки матки (конусоподібна ексцизія з фракційним вишкрібанням), 1 категорія складностівід 14 000 грн
    Оперативне втручання при пухлинах шийки матки (конусоподібна ексцизія з фракційним вишкрібанням), 2 категорія складностівід 15 000 грн
    Оперативне втручання при злоякісній пухлині тіла маткивід 36 000 грн
    Органозберігаюче оперативне втручання при при пухлинах яєчникавід 65 000 грн
    ОНКОЛОГІЯ. ДЕРМАТОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
    Видалення базаліоми, актінічного кератозу розміром до 1 смвід 7 400 грн
    Видалення базаліоми, актінічного кератозу розміром 1-2 смвід 10 500 грн
    Видалення базаліоми, актінічного кератозу розміром більше 2 смвід 13 700 грн
    Видалення меланомивід 15 800 грн
    ОНКОЛОГІЯ. ЕНДОКРИНОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
    Оперативне втручання при пухлинах щитоподібної залози, 1 категорія складностівід 28 000 грн
    Оперативне втручання при пухлинах щитоподібної залози, 2 категорія складностівід 42 000 грн
    ОНКОЛОГІЯ. МАММОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
    Оперативне втручання по видаленню молочної залози: мастектомія, 2 категорія складностівід 50 000 грн
    Оперативне втручання по видаленню молочної залози: мастектомія по Мадденувід 55 000 грн
    Секторальні резекції при пухлинах молочної залози, 1 категорія складностівід 25 000 грн
    Секторальні резекції при пухлинах молочної залози, 2 категорія складностівід 42 000 грн
    ОНКОЛОГІЯ. ПРОКТОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
    Аденокарцинома прямої кишкивід 112 000 грн
    Оперативне втручання при пухлинах товстої кишки, 1 категорія складностівід 60 000 грн
    Оперативне втручання при пухлинах товстої кишки, 2 категорія складностівід 80 000 грн
    Невідкладне оперативне втручання при пухлинній товстокишковій непрохідності у стані субкомпенсаціївід 46 000 грн
    Невідкладне оперативне втручання при пухлинній товстокишковій непрохідності у стану компенсаціївід 32 000 грн
    ОНКОЛОГІЯ. УРОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ
    Лапаратомічне оперативне втручання радикальної простатектомія при пухлинах предміхурової залозивід 60 000 грн
    Лапароскопічне оперативне втручання з радикальної простатектомії при пухлинах предміхурової залозивід 70 000 грн
    Лапароскопічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 1 категорія складності складностівід 45 000 грн
    Лапароскопічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 2 категорія складностівід 60 000 грн
    Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 1 категорія складностівід 32 000 грн
    Лапаротомічне оперативне втручання при пухлинах нирки, 2 категорія складностівід 50 000 грн

Фахівці центру онкології
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар-онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Лікар-онколог, онкодерматолог, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Парокінний

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Скрипничук

Скрипничук Іван Васильович

Лікар-онколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Ткаченко Федот Генадійович

Ткаченко Федот Генадійович

Лікар-проктолог, хірург вищої категорії, онкохірург

Шестак Геннадій Петрович

Шестак Геннадій Петрович

Лікар-гематолог вищої категорії, онкогематолог


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 20% у будні та 15% у неділю

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше

Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Дивитись →
Коротка вуздечка статевого члена
Коротка вуздечка статевого члена
Дивитись →
Атрофія яєчка
Атрофія яєчка
Дивитись →
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Дивитись →
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок