Кашель курця як ознака хронічного обструктивного захворювання легень
або зателефонувати за номером телефону

Кашель курця як ознака ХОЗЛ

Автор статьи:

Ткачук Наталія Анатоліївна

Пульмонолог

кашель курця, лікування у Київі. Пульмонолог у  Медиленд

Яка найпоширеніша хвороба серед легеневих? Як виявляється,
це не пневмонія і не рак, а хронічне обструктивне захворювання легень, або ХОЗЛ. Згодом ця вороба «дістає» кожного курця. Але любителі «попихтіти» її за хворобу-то не вважають. Подумаєш, кашель або дихати важко - це ж не смертельно! До речі, страждають не тільки любителі нікотину. ХОЗЛ може виникнути і у людей, які постійно перебувають поруч зі завзятим курцем.
Детальніше про це розповідає пульмонолог - Ткачук Наталія Анатоліївна

Одна сигарета «вирубує» захист бронхів на вісім годин!

Насправді, «ґрунту» для розвитку цієї патології вистачає: несприятлива екологія, шкідливі для легенів професії, такі, як шахтар, хімік, зварювальник та інші. Однак в 90-95% випадків ХОЗЛ розвивається саме у результаті куріння.

- Викурена сигарета, - розповідає Наталя Анатоліївна, - блокує захисну функцію клітин епітелію бронхів на вісім годин. Тому тішити себе курцеві тим, що він викурював пачку, а тепер, скажімо, половину, не варто. Запобігти хворобі або сповільнити її прогресування може лише повна відмова від шкідливої ​​звички.


Постійно травмована під час куріння слизова стає сприятливим грунтом для вірусів та бактерій. Крім того, тютюнові отрути послаблюють захисні сили організму. Ось чому курці хворіють бронхітом частіше за інших.

Як це відбувається? Вдихуване нами повітря потрапляє спочатку у порожнину носу (дихати ротом шкідливо!), де воно зігрівається у носових ходах, зволожується та завдяки волоскам, зростаючим у носі, очищується. Далі повітря йде у трахею та бронхи - це такі трубки, що нагадують гілки дерева. Власне, саме назву вони мають «бронхіальне дерево».

Внутрішня поверхня бронха вистелена війчастим епітелієм. Ці мікроскопічні клітинні вирости знаходяться у постійному руху. Подібно двірнику, що орудує мітлою, вії «вимітають» назад все сміття, що потрапило у бронхи. Однак з вдихуваним нікотином вони впоратися не можуть. Це він блокує захисний рух війок, і все, що людина вдихає, мине механічний захисний бар'єр.

І ось вже не очищений, зігріте та зволожене повітря доходить по дрібних розгалуженням бронхів до альвеол, а - отруєне всієї тієї гидотою, яка знаходиться в тютюновому димі. Через них - в кров і легені, що порушує природний газообмін. Організму просто не вистачає кисню. Що в першу чергу відчуває курець, який вирішив зайнятися спортом або піднявся на четвертий поверх? Правильно, підводить «дихалка». Але це тільки видима частина проблеми.

Кашель - не хвороба

- Якщо знижується насичення крові киснем, - каже Наталя Анатоліївна, - з часом це призводить до легеневої недостатності, серцево-легеневим проблемам. Адже організм - єдине ціле. Обструкція бронха (це зменшення просвіту у ньому) веде до зменшення потоку вдихуваного повітря. Значить, його буде не вистачати всім клітинам організму, а це може викликати в них патологічні процеси.

- Потрібно розуміти, що кашель - захисна реакція організму, прагнення позбутися від стороннього впливу, а ось від чого саме, слід з'ясовувати в кабінеті лікаря. До речі, не ліковані належним чином респіраторні інфекції та грип також призводять до ослаблення імунних функцій організму і розвитку бронхіту.

Тому якщо у вас тривалий кашель, посилилася задишка, необхідно максимально повне обстеження. Це - аналіз крові та мокроти, рентгенівське дослідження легень, а також проходження комп'ютерної спірографії, яка відображає більш глибокі, приховані зміни в бронхах.

- Лікування обструктивного захворювання у різних пацієнтів, вимагає різних підходів. У своїй практиці ми широко використовуємо інгаляційні препарати, які дозволяють скоротити обсяг терміну та медикаментів. Крім того, вони діють безпосередньо на рецептори бронхів. Це дуже актуально у зв'язку з великою кількістю супутніх патологій: шлунково-кишкового тракту, серця.


ХОЗЛ вимагає тривалого, а нерідко постійного прийому базисної терапії: все залежить від ступеню занедбаності патології. Наша людина що робить, коли кашляє? Йде в аптеку та просить «що-небудь від кашлю». Якщо не допомагає, купує антибіотики... Але, все це при ХОЗЛ не допоможе. Тому що потрібна терапія, яка усуне причину та пом'якшить патологічні фактори, що провокують розвиток хвороби. І, звичайно ж, потрібно кинути курити! 

 
Ткачук Наталья пульмонолог в Киеве

Ткачук Наталія Анатоліївна

Лікар пульмонолог МЦ "Mediland"

 

ПопердженняІнформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря

 


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції
Check up «Кардіологічний»

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від хвороб серця та судин помирає понад 17 мільйонів людей

Детальніше
Третій масаж спини зі знижкою 30%!

Регулярний масаж – це не лише про розслаблення, а й про здоров’я спини

Детальніше
Check-up «Контроль здоров'я»

Check Up «Контроль здоров’я» пропонує базове комплексне обстеження, яке допоможе виявити приховані загрози

Детальніше
Перевір своє здоров'я: Check-up для чоловіків

Чоловіче здоров'я це не тільки хороше самопочуття, а й гарантія активного та продуктивного життя

Детальніше
Перевір своє здоров'я: Check-up для жінок

Згідно з прогнозами ВООЗ, до 2050 року кількість нових випадків раку молочної залози може зрости до 3,2 мільйона

Детальніше
ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 15% 

Детальніше
Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше
Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше
Check-Up «Пульмонологічний»*

Регулярно проходити обстеження рекомендується людям з ХБЛ, алергікам і входять до групи ризику

Детальніше
Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше
Check-Up «Гастроентерологічний»

Більшість гастроентерологічних захворювань починається з появи симптомів, на які ми не звертаємо уваги

Детальніше
30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Увага – кліщі
Увага – кліщі
Дивитись →
Вірус папіломи людини та методи його лікування
Вірус папіломи людини та методи його лікування
Дивитись →
Біль у колінах
Біль у колінах
Дивитись →
Апарат FeNo при лікуванні бронхіальної астми
Апарат FeNo при лікуванні бронхіальної астми
Дивитись →
Інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 592 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. № 765», що набула чинності 20 травня 2022 року:
  • - на період дії воєнного стану акредитація закладів охорони здоров’я не проводиться;
  • - акредитаційні сертифікати, строк дії яких закінчується в період дії воєнного стану або закінчився за три місяці до дня введення воєнного стану, продовжують діяти протягом 12 місяців із дня припинення або скасування воєнного стану
Заказать обратный звонок