або зателефонувати за номером телефону

Кашель курця як ознака ХОЗЛ

Автор статьи:

Ткачук Наталія Анатоліївна

Пульмонолог

кашель курця, лікування у Київі. Пульмонолог у  Медиленд

Яка найпоширеніша хвороба серед легеневих? Як виявляється,
це не пневмонія і не рак, а хронічне обструктивне захворювання легень, або ХОЗЛ. Згодом ця вороба «дістає» кожного курця. Але любителі «попихтіти» її за хворобу-то не вважають. Подумаєш, кашель або дихати важко - це ж не смертельно! До речі, страждають не тільки любителі нікотину. ХОЗЛ може виникнути і у людей, які постійно перебувають поруч зі завзятим курцем.
Детальніше про це розповідає пульмонолог - Ткачук Наталія Анатоліївна

Одна сигарета «вирубує» захист бронхів на вісім годин!

Насправді, «ґрунту» для розвитку цієї патології вистачає: несприятлива екологія, шкідливі для легенів професії, такі, як шахтар, хімік, зварювальник та інші. Однак в 90-95% випадків ХОЗЛ розвивається саме у результаті куріння.

- Викурена сигарета, - розповідає Наталя Анатоліївна, - блокує захисну функцію клітин епітелію бронхів на вісім годин. Тому тішити себе курцеві тим, що він викурював пачку, а тепер, скажімо, половину, не варто. Запобігти хворобі або сповільнити її прогресування може лише повна відмова від шкідливої ​​звички.


Постійно травмована під час куріння слизова стає сприятливим грунтом для вірусів та бактерій. Крім того, тютюнові отрути послаблюють захисні сили організму. Ось чому курці хворіють бронхітом частіше за інших.

Як це відбувається? Вдихуване нами повітря потрапляє спочатку у порожнину носу (дихати ротом шкідливо!), де воно зігрівається у носових ходах, зволожується та завдяки волоскам, зростаючим у носі, очищується. Далі повітря йде у трахею та бронхи - це такі трубки, що нагадують гілки дерева. Власне, саме назву вони мають «бронхіальне дерево».

Внутрішня поверхня бронха вистелена війчастим епітелієм. Ці мікроскопічні клітинні вирости знаходяться у постійному руху. Подібно двірнику, що орудує мітлою, вії «вимітають» назад все сміття, що потрапило у бронхи. Однак з вдихуваним нікотином вони впоратися не можуть. Це він блокує захисний рух війок, і все, що людина вдихає, мине механічний захисний бар'єр.

І ось вже не очищений, зігріте та зволожене повітря доходить по дрібних розгалуженням бронхів до альвеол, а - отруєне всієї тієї гидотою, яка знаходиться в тютюновому димі. Через них - в кров і легені, що порушує природний газообмін. Організму просто не вистачає кисню. Що в першу чергу відчуває курець, який вирішив зайнятися спортом або піднявся на четвертий поверх? Правильно, підводить «дихалка». Але це тільки видима частина проблеми.

Кашель - не хвороба

- Якщо знижується насичення крові киснем, - каже Наталя Анатоліївна, - з часом це призводить до легеневої недостатності, серцево-легеневим проблемам. Адже організм - єдине ціле. Обструкція бронха (це зменшення просвіту у ньому) веде до зменшення потоку вдихуваного повітря. Значить, його буде не вистачати всім клітинам організму, а це може викликати в них патологічні процеси.

- Потрібно розуміти, що кашель - захисна реакція організму, прагнення позбутися від стороннього впливу, а ось від чого саме, слід з'ясовувати в кабінеті лікаря. До речі, не ліковані належним чином респіраторні інфекції та грип також призводять до ослаблення імунних функцій організму і розвитку бронхіту.

Тому якщо у вас тривалий кашель, посилилася задишка, необхідно максимально повне обстеження. Це - аналіз крові та мокроти, рентгенівське дослідження легень, а також проходження комп'ютерної спірографії, яка відображає більш глибокі, приховані зміни в бронхах.

- Лікування обструктивного захворювання у різних пацієнтів, вимагає різних підходів. У своїй практиці ми широко використовуємо інгаляційні препарати, які дозволяють скоротити обсяг терміну та медикаментів. Крім того, вони діють безпосередньо на рецептори бронхів. Це дуже актуально у зв'язку з великою кількістю супутніх патологій: шлунково-кишкового тракту, серця.


ХОЗЛ вимагає тривалого, а нерідко постійного прийому базисної терапії: все залежить від ступеню занедбаності патології. Наша людина що робить, коли кашляє? Йде в аптеку та просить «що-небудь від кашлю». Якщо не допомагає, купує антибіотики... Але, все це при ХОЗЛ не допоможе. Тому що потрібна терапія, яка усуне причину та пом'якшить патологічні фактори, що провокують розвиток хвороби. І, звичайно ж, потрібно кинути курити! 

 
Ткачук Наталья пульмонолог в Киеве

Ткачук Наталія Анатоліївна

Лікар пульмонолог МЦ "Mediland"

 

ПопердженняІнформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря

 


Заказать обратный звонок
gift icon