або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Металоостеосинтез

Автор статьи:

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Металоостеосинтез у МЦ «Меділенд» у Києві

Серед головних причин смертності в Україні наслідки травм впевнено займають третє місце, поступаючись лише серцево-судинним та онкологічним захворюванням. І значна частка ушкоджень опорно-рухової системи (25%) доводиться саме на відкриті переломи. Понад 60% їх супроводжуються ускладненнями, які призводять до обмеження функціональності та інвалідності пацієнтів.

В умовах, що склалися, в сучасній травматології з'явилася необхідність у нових, більш досконалих методах лікування переломів кісток. Найперспективнішим з них став металоостеосинтез. Він дозволив скоротити терміни зрощення переломів, забезпечити раннє відновлення функції пошкодженої кінцівки, знизити інвалідність та прискорити соціальну адаптацію потерпілого.

Остеосинтезом називається хірургічне з'єднання кісткових уламків у правильному положенні з метою стабільної фіксації до повного зрощення і подальшого відновлення функції кістки. Це здійснюється із застосуванням різних металевих конструкцій (пластин, гвинтів, спиць), звідки і з'явилася назва - металоостеосинтез. Цей метод застосовується у тих випадках, коли накладення гіпсової пов'язки неможливе через тип перелому чи його локалізацію.

Види остеосинтезу

Залежно від характеру перелому застосовують різні види фіксації кісток. Остеосинтез може бути внутрішнім чи зовнішнім. Внутрішній ділиться на види:

  • на кістках - фіксація уламків здійснюється шляхом закріплення конструкції на поверхні кістки
  • внутрішньокістковий - фіксуюча конструкція вводиться в мозкову порожнину кістки
  • кортикальний - спиці та гвинти закріплюються у найбільш щільному кортикальному шарі кістки
  • комбінований - у ході операції лікар використовує кілька варіантів фіксації кісткових уламків

Зовнішній остеосинтез передбачає застосування різних апаратів, які розміщують над шкірою та фіксують зламані кістки за допомогою спиць та стрижнів.

Крім того, розрізняють первинний і відстрочений металоостеосинтез. Первинний проводиться в першу добу після травми як основний метод лікування. Відстрочений виконується через дві та більше діб, коли стан пацієнта стабілізується після важкої травми.

  • Ціна операції в «MEDILAND»
    Металостеосинтез (МОС) ключиці без вартості імпланту 11 000 грн
    Металоостеосинтез великогомілкової кістки без вартості імпланту 16 800 грн
    Металостеосинтез кісток гомілки без вартості імпланту 13 000 грн
    Металостеосинтез кісток пензля без вартості імпланту 8 400 грн
    Металостеосинтез кісток передпліччя без вартості імпланту 12 600 грн
    Металостеосинтез кісток стегна без вартості імпланту 12 600 грн
    Металостеосинтез кісток стопи без вартості імпланту 10 500 грн
    Металоостеосинтез малогомілкової кістки без вартості імпланту 15 750 грн
    Металоостеосинтез медіального меніска великогомілкової кістки без вартості імпланту 12 600 грн
    Металостеосинтез плечової кістки без вартості імпланту 12 600 грн

Показання до остеосинтезу

Остеосинтез призначається у разі, якщо консервативні методи лікування виявляються неефективними. Переломи можуть бути:

  • закритими (незабитий перелом шийки стегна, відривний перелом надколінка або ліктьового відростка та ін.)
  • відкритими, особливо у поєднанні з пошкодженням судинних та нервових структур

В цілому показниками до первинного остеосинтезу є так звані важкосумісні та важкоутримні косі, гвинтоподібні та багатоосколкові переломи. Особливо цей метод показаний при подвійних та множинних травмах.

Відстрочений металоостеосинтез зазвичай проводиться після покращення загального стану пацієнта та загоєння ран м'яких тканин. Його призначають при відкритих діафізарних переломах трубчастих кісток зі значним зміщенням у разі, якщо первинну операцію неможливо було провести через важкий стан пацієнта. Крім того, відстрочений остеосинтез показаний хворим, у яких розпочато традиційне лікування, але згодом з'ясувалося, що кісткові уламки зростаються неправильно.

Протипоказання

Проведення металоостеосинтезу протипоказано у таких випадках:

  • переломи із забрудненням навколишніх тканин
  • важка форма остеопорозу
  • системні інфекційні захворювання
  • гнійні процеси в операційній зоні
  • порушення згортання крові
  • стандартні протипоказання до хірургічного втручання

Перед операцією лікар проводить діагностичну оцінку стану пацієнта та за наявності протипоказань підбирає альтернативний метод лікування.

Підготовка до остеосинтезу

Перед процедурою фіксації перелому пацієнт проходить стандартне передопераційне обстеження. У нього беруть аналізи сечі та крові, проводять електрокардіограму, перевіряють на наявність інфекцій. Додатково призначається консультація анестезіолога та при необхідності інші дослідження.

Лікарі-травматологи "Меділенд"
Власенко Максим Анатолійович

Власенко Максим Анатолійович

Лікар отропед-травматолог вищої категорії, хірург

Волков Олександр Михайлович

Волков Олександр Михайлович

Лікар-ортопед, травматолог вищої категорії

Володкін Володимир ортопед, консультація щодо болю у суставах в Київі, клініка ортопедії Меділенд

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Леонтьєв Петро Васильович

Леонтьєв Петро Васильович

Ортопед-травматолог

Новіков Володимир Володимирович

Новіков Володимир Володимирович

Ортопед-травматолог вищої категорії

Скібінський Дмитро Ігорович

Скібінський Дмитро Ігорович

Лікар ортопед-травматолог

 

Як проводиться операція остеосинтезу?

І етап - встановлення фіксуючої конструкції

В ході операції лікар встановлює металоконструкцію, щоб з'єднати кісткові уламки та забезпечити повну або відносну стабільність перелому. Фіксація здійснюється за допомогою металевих шпильок, пластин, гвинтів, стрижнів або спиць. Їх виготовляють з нержавіючої сталі, технічно чистого титану або його сплавів, таких як титан- алюмінієво-ніобієві.

Сучасні імплантати мають високу біосумісність і не викликають реакції відторгнення в організмі. З титановими конструкціями можливо безпечно проходити магнітно-резонансну томографію. Імплантати з нержавіючої сталі не вростають у кісткову тканину, тому легко видаляються. Конструкції цього типу найчастіше застосовують для лікування переломів у дітей.

II - видалення металевої конструкції

Лікар видаляє фіксуючий імплантат після того, як кістки повністю зрослися. Тривалість періоду між операціями з встановлення та видалення металевої конструкції залежить від типу та складності перелому. Зазвичай на зрощення кісток потрібно від 2 до 7 місяців.

Реабілітація після остеосинтезу

Після видалення імплантату починається період відновлення. В середньому він може займати від 3 місяців до пів року. Чим раніше будуть розпочаті реабілітаційні заходи, тим вищі шанси на повне функціональне відновлення пацієнта. Програма реабілітації розробляється індивідуально. Вона передбачає проведення ряду заходів, спрямованих на відновлення побутових навичок та адаптацію у соціальній та професійній сфері.

Програма реабілітації може містити:

  • фармакологічну терапію для прискореної регенерації кісткової тканини, профілактики набряків, полегшення болю та ін.
  • масажі для активізації циркуляції крові та зменшення набряків
  • фізіотерапію та лікувальну фізкультуру для поступового відновлення функції кінцівки та повернення до рівня мобільності, який був до травми

Період реабілітації не менш важливий, ніж етап загоєння після операції. Пацієнти повинні дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, щоб якнайшвидше повернутися до нормального життя та уникнути розвитку ускладнень.

Результат металоостеосинтезу

В більшості випадків складних переломів остеосинтез є єдиним методом лікування, який дозволяє пацієнтові швидко відновитись. Цей підхід також дозволяє уникнути розвитку контрактур та інших ускладнень, пов'язаних з носінням гіпсу або тривалим перебуванням на скелетному витягуванні.

За допомогою металоостеосинтезу можна зафіксувати будь-який перелом, починаючи від кісток кисті та закінчуючи кістками стоп. Велика кількість різних видів фіксаторів дозволяє травматологу підібрати оптимальне рішення для стабілізації кісткових уламків при переломі. Сучасні металоконструкції мають високий профіль біосумісності, деякі з них не потрібно видаляти після загоєння.

Можливі ускладнення

Як і будь-які інші хірургічні втручання, металоостеосинтез пов'язаний із ризиком розвитку ускладнень, до них відносяться:

  • зсув або поломка фіксуючого імплантату (як правило, таке відбувається внаслідок раннього або занадто інтенсивного навантаження на постраждалу кінцівку)
  • пошкодження кровоносних судин або нервів
  • жирова емболія - блокування судини частинками жирової тканини
  • розвиток остеомієліту - інфекції кісткової тканини
  • інфікування післяопераційної рани

Якщо операцію остеосинтез проводить досвідчений спеціаліст у відповідних умовах, ризик розвитку ускладнень дуже низький. Крім того, необхідно чітко дотримуватися рекомендацій лікаря в період відновлення після операції.

Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд» в Києві

Остеосинтез є важливою хірургічною процедурою, яка дозволяє відновити цілісність та функціональність кісток після переломів. У медичному центрі «Меділенд» в Києві ця операція проводиться з використанням сучасних методів та високотехнологічного обладнання, що дозволяє отримати максимально точні та ефективні результати лікування.

Наш досвідчений медичний персонал практикує індивідуальний підхід до своїх пацієнтів і забезпечує високий рівень турботи та уваги на кожному етапі лікування. Завдяки сучасним методикам та професіоналізму наших фахівців пацієнти отримують можливість швидко відновитися після травми та повернутися до активного життя без ускладнень та тривалого реабілітаційного періоду.

Щоб уточнити вартість лікування методом остеосинтезу або поставити будь-які інші питання, що вас цікавлять, заповніть форму зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА -20% НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка 20% на всі види МРТ без контрасту

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Акція «Родимка»

Обстеження новоутворень шкіри

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Дивитись →
Які ліки можна використовувати при лікуванні  геморою у вагітних: що варто знати?
Які ліки можна використовувати при лікуванні геморою у вагітних: що варто знати?
Дивитись →
Запах ацетону
Запах ацетону
Дивитись →
Синдром подразненого кишківника
Синдром подразненого кишківника
Дивитись →
Гормональний збій
Гормональний збій
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок