або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Ендопротезування плечового суглоба в Києві

Автор статьи:

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Ендопротезування плечового суглоба в Києві

Відновити функцію плечового суглоба, який є найбільш рухомим з'єднанням кісток в організмі людини, можна завдяки ендопротезуванню. Цей метод застосовується на запущених стадіях захворювань хрящових і кісткових структур і після важких травм, коли лікарські препарати і процедури, що належать до консервативної терапії, вже не можуть надати ефективну допомогу. Ендопротезування плечового суглоба виконується досвідченими спеціалістами МЦ «Mediland» у Києві.

Коли необхідна операція

Заміну плечового суглоба виконують як крайній захід: у випадках, коли наслідки важких травм або захворювань, дегенеративних змін хрящових і кісткових тканин вже неможливо усунути за допомогою консервативних методів. Саме ендопротезування дає можливість уникнути найнесприятливіших наслідків ураження суглоба, коли пацієнту загрожує інвалідизація, якість життя знижується через обмеження рухливості та постійний виснажливий біль.

Операція дасть змогу усунути всі ділянки тканин, які зазнали незворотних змін, і замість них встановити гіпоалергенний, довговічний протез, який ідеально відповідатиме анатомічним структурам. Він виготовляється з якісного металу, м'якого, але міцного пластику. Якщо виникне необхідність, протез можна буде замінити, але якість сучасних виробів дає можливість протягом десятиліть використовувати встановлений імплант.

Показання та протипоказання

Лікар може рекомендувати встановлення протеза плечового суглоба, якщо у пацієнта сталася складна внутрішньосуглобова травма і неможливо провести лікування за допомогою остеосинтезу, а також при обмеженій рухливості кінцівки, деформації, набряклості суглоба, появі хрускоту під час рухів через захворювання. Показаннями до ендопротезування є:

  • поліартрит
  • прогресуючий артроз
  • дисплазія суглоба
  • наслідки неправильного зрощеного перелому, розриву остеоманжети
  • некротичні зміни в плечовій голівці
  • омартрит

Встановити імплант плечового суглоба не вийде, якщо кістки, до поверхні яких потрібно його прикріпити, зазнали сильних некротичних змін, нестабільні, відбувається їх руйнування. Протипоказаннями до цієї операції є:

  1. Остеопороз
  2. Печінкова або ниркова недостатність
  3. Серцева недостатність
  4. Параліч
  5. Запущені форми ожиріння
  6. Діабет у стадії декомпенсації
  7. Тромбофлебіт і тромбоемболія
  8. Розлади психіки
  9. Порушення нервово-м'язової передачі

Тимчасово протезування відкладають, якщо у пацієнта розвивається гострий інфекційний процес. При надмірній вазі, наявності хронічних патологій, остеопатії, спричиненій гормональними порушеннями, можливість заміни суглоба розглядається індивідуально.

Види ендопротезування плечового суглоба

Провівши діагностику, лікар визначає ступінь пошкодження плечового суглоба і пропонує оптимальний метод лікування. Ендопротезування може бути:

  1. Поверхневим, частковим - із заміною шару хрящової тканини, що покриває плечову голівку, без видалення кісткової тканини. Реабілітація після геміартропластики проходить швидше, ніж при більш великому втручанні, відмічається значне збільшення рухливості кінцівки. Але не виключено повернення болю через зношування поверхні суглобового поглиблення в майбутньому, після чого буде потрібно повторне проведення протезування
  2. Однополюсним - із заміною або головки плеча, або суглобової поверхні лопатки. Реабілітація при цьому методі також відносно коротка, але застосовувати його можна тільки у тому випадку, якщо інші структури не уражені патологічним процесом
  3. Тотальним - з повною заміною всіх частин суглоба. Найскладніший вид операції, який застосовують у найзанедбаніших випадках із значним поширенням патологічного процесу або масштабними ушкодженнями при травмі. Повна артропластика вимагає більше часу для реабілітації, супроводжується більш високими ризиками виникнення ускладнень
  4. Реверсивним, при якому частини ендопротеза встановлюють у зворотному порядку: суглобову голівку прикріплюють до лопатки, увігнуту частину - до плечової кістки (у природному суглобі вони розташовані навпаки). Це новий метод, застосовний для лікування пацієнтів, у яких сильно пошкоджена обертальна манжета плеча або стався її розрив.

Підготовка до операції

Перед заміною суглоба обов'язково проводиться обстеження, яке допомагає оцінити загальний стан пацієнта, виявити протипоказання і визначити обсяг майбутнього оперативного втручання:

  1. Рентгенографія (МРТ, МСКТ)
  2. Біохімічний аналіз крові
  3. Коагулограма
  4. Загальний аналіз крові
  5. Загальний аналіз сечі
  6. ЕКГ та інші дослідження - за показаннями

Якщо будуть виявлені симптоми порушень, при яких не можна проводити ендопротезування, пацієнта направлять на консультацію до спеціаліста відповідного профілю, щоб уточнити наявність протипоказань. Прийом лікарів різних спеціальностей проводиться у МЦ «Mediland». Якщо хвороби будуть діагностовані, пацієнту призначать лікування, після якого ортопед розгляне можливість проведення артропластики.

Як проходить операція із заміни плечового суглоба

Хірургічне втручання, під час якого плечовий суглоб замінюють на штучний імплант, проходить наступним чином:

  1. Застосовується наркоз
  2. Лікар робить надріз шкіри і м'яких тканин для доступу до плечового суглоба
  3. Зруйновані тканини видаляють
  4. Встановлюється протез, який прикріплюється до кістки за допомогою спеціального цементу або без його використання
  5. Вводиться дренаж
  6. Накладаються шви і пов'язка

У деяких випадках можливе застосування малотравматичного методу проведення операції - артроскопії.

У перші дні пацієнт залишається у комфортному стаціонарі медичного центру «Mediland» під наглядом медиків, які контролюють його стан і дають рекомендації з приводу правильного проходження реабілітаційного періоду.

Період реабілітації

Після виконання операції руку фіксують у зігнутому положенні, щоб дати можливість компонентам імпланта прижитися до кісток, запобігти їх зміщенню. Проводиться щоденна перев'язка, пацієнт приймає призначені лікарем препарати - знеболювальні, антибактеріальні, засоби для профілактики утворення тромбів. Призначаються курси масажу і ЛФК, інтенсивність навантаження визначається лікарем і збільшується поступово. Розробляти руку потрібно обов'язково, щоб відновити її рухливість. Не можна здійснювати тягнучі або штовхальні рухи.

Відновлення після операції може зайняти близько 3-6 місяців. Протягом цього періоду, а також після нього потрібно максимально берегти руку від травм і надмірних навантажень.

Можливі ускладнення після операції

Лікарі МЦ «Mediland» мають у своєму розпорядженні найкраще оснащення і роблять все необхідне, щоб знизити до мінімуму ймовірність виникнення ускладнень. Проте їх не можна повністю виключити, і пацієнта про це попереджають заздалегідь. Так, можливий розвиток:

  • запального процесу
  • кровотечі
  • формування тромбів
  • нестабільність імпланта

Щоб операція пройшла успішно і без небезпечних наслідків, пацієнту потрібно повністю дотримуватися рекомендацій лікаря.

Переваги проведення операції у МЦ «Mediland»

Зверніться до спеціалістів МЦ «Mediland», щоб успішно провести ендопротезування плечового суглоба, оскільки у нашому медичному центрі:

  • проводиться ретельне обстеження кожного пацієнта для вибору оптимальних методів лікування
  • операції проводять висококваліфіковані лікарі, які регулярно обмінюються досвідом з колегами у нашій країні та за кордоном
  • хірургічні втручання виконуються в операційних блоках з найсучаснішим оснащенням для якісного проведення операції та ретельного контролю над станом пацієнта під час неї
  • використовуються тільки високоякісні імпланти
  • встановлено розумні ціни на послуги з ендопротезування

З цінами на ендопротезування у МЦ «Mediland» можна ознайомитися на нашому сайті у прайсі. Повна вартість хірургічного лікування плечового суглоба розраховується після обстеження. Записатися на консультацію до лікаря у нашому центрі можна за допомогою заявки на сайті, сервісу зворотного дзвінка або за телефоном.

  
  
Лікарі-травматологи "Меділенд"
Володкін Володимир ортопед, консультація щодо болю у суставах в Київі, клініка ортопедії Меділенд

Володкін Володимир Леонідович

Ортопед-травматолог

Леонтьєв Петро Васильович

Леонтьєв Петро Васильович

Ортопед-травматолог

FAQ

⇒ Як довго заживає плече після операції із заміни плечового суглоба?

Тривалість реабілітаційного періоду залежить від виду проведеної операції, стану пацієнта, дотримання рекомендацій, які надасть лікар. У середньому, він займає близько 3-6 місяців.

⇒ Скільки коштує ендопротез плеча?

Вартість ендопротезування залежить від того, який саме протез встановлюють, замінюють суглоб повністю або частково. Ціну послуги можна подивитися у прайсі на сайті, але повну вартість лікар МЦ «Mediland» повідомить тільки після проведення діагностики.

⇒ Що таке тотальне ендопротезування плечового суглоба?

Тотальне ендопротезування - це заміна повністю всіх частин суглоба. Крім такої операції, проводяться інші види протезування, при яких компоненти суглоба замінюються тільки частково.

⇒ Що не можна робити після ендопротезування плечового суглоба?

Не можна допускати надмірних навантажень, а також відмовлятися від виконання вправ, необхідних для розроблення руки. Потрібно уникати здійснення штовхальних або тягнучих рухів рукою.


Заказать обратный звонок