або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування тунельного синдрому (здавлення серединного нерва) в Києві

Автор статьи:

Кисла Інна Володимирівна

Невролог

Травми зв'язок або суглобів призводять до розростання сполучної тканини, можливо здавлювання нерва у вузькому каналі, його функція порушується при цьому. Синдром здавлення виражається болем, відчуттям оніміння, печіння, поколювання під час пошкодженого нерва. Синдром може виявлятися у різних частинах тіла: рука, нога, шийний відділ.

Тунельний синдром (Синдром здавлення нерва або тунельна невропатія) - це ураження периферичних нервів через те, що відбувається здавлювання або травматичні пошкодження в анатомічному звуженні. Фактор розвитку тунельної невропатії – це вузький тунель, через який пролягають нерви.

Жінки уражаються значно частіше, ніж чоловіки, особливо у клімактеричному періоді, а також під час або одразу після вагітності, іноді на тлі різкого збільшення маси тіла. Пацієнти прокидаються вночі після нетривалого сну з відчуттям оніміння та набряклості однієї або обох кистей. Рухи пальців уповільнені та незручні, біль, що тягне, може охоплювати всю кінцівку. Іноді він поширюється до самого плеча та шиї. Протягом дня можуть з'являтися подібні відчуття, але частіше вони менш виражені.

Симптоматика та причини

Біль у місці ураження. Характер болю може бути нападоподібним, він ниє, стріляє. Або може бути пекучий біль, зниження чутливості у місці ураження.

М'язова стомлюваність і слабкість, атрофія м'яза, що іннервується пошкодженим нервовим корінцем.

Поява набряку ураженої кінцівки, збліднення шкірних покривів, синюшність.

Причини тунельної невропатії може бути вузький анатомічний канал (генетично), вроджені аномалії.

Сприяти виникненню тунельного синдрому можуть ожиріння, ЦД, гіпотиреоз, акромегалія, ревматоїдний артрит, подагра, навантаження на ту саму частину тіла (стереотипні, професійні), травми спортивні або побутові.

Через травму в анатомічному звуженні розвивається запалення, набряклість, відбувається компресія нерва. Процес набуває хронічного характеру.

Часто на цей синдром страждають працівники професій, пов'язаних з монотонною роботою, що супроводжується згинанням і розгинанням кисті. На синдром страждають піаністи, кіберспортсмени, художники, сурдоперекладачі, вело- і мотоспортсмени, будівельники, які використовують вібраційну техніку. Довге використання клавіатури та миші в неправильній позі призводить до здавлення нерва в карпальному каналі та появи вищеописаної симптоматики.

Якщо пошкодження відбулося через тривале використання клавіатури та миші, в першу чергу, потрібно скоригувати положення клавіатури, миші, положення руки для того, щоб усунути пози, що призвели до здавлення нерва.

 
Лікарі відділення неврології МЦ «Меділенд»
Хороший дитячий невролог Київ. Мануальний терапевт

Дзюба Олександр Миколайович

Невропатолог, доктор медичних наук, професор

невролог Київ

Кисла Інна Володимирівна

Невролог

Запис на прийом

 

Лікування тунельного синдрому

Для лікування цього захворювання у клініці ми застосовуємо консервативні методи лікування в умовах стаціонару та оперативні методи лікування.

Орієнтовні терміни непрацездатності 7-14 днів

Тактика лікування спрямовано зменшення тиску в анатомічному каналі – декомпресія. Терапію необхідно розпочати своєчасно, у такому разі може настати повне одужання. Слід зменшити навантаження на ту частину тіла, де відбулося здавлення.

Медикаментозна терапія передбачає призначення НПЗЗ для полегшення болю та запалення, можливе введення кортикостероїдних препаратів у анатомічно звужений канал (за відсутності показань).

Якщо у пацієнта тяжкий випадок ушкодження нервових структур, то може бути показано оперативне втручання. Операція допомагає відновити функціональність нерва, домогтися усунення болю.

Також призначається фізіотерапія (фізіолікування з лікарськими препаратами на пошкоджену ділянку). Можливе застосування акупунктури, мануальної терапії.

Запис на прийом


Заказать обратный звонок