або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування мастопатії в Києві

Автор статьи:

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Мастопатією, або фіброзно-кістозною хворобою називаються доброякісні дисплазії молочних залоз. Найчастіше вони проявляються у формі кіст або фіброаден. Кісти - це порожнини, заповнені рідиною. Внаслідок гормонального збою відбувається розростання тканин молочної залози, що призводить до розширення залозистих проток, їх закорковування, накопичення рідини та формування кіст. Це гладкі, округлі новоутворення, які легко переміщуються під час пальпації молочних залоз.

При мастопатії кісти множинні, вони можуть мати різні розміри – від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. При розриві кістозного утворення його вміст витікає в навколишні тканини, викликаючи фіброз. Так виникають кістозно-фіброзні зміни у молочних залозах.

Сама по собі мастопатія не є небезпечною. Однак через неоднорідну структуру молочних залоз, до якої вона призводить, можна легко пропустити серйозніші захворювання, такі як рак. Тому жінки з фіброзно-кістозною хворобою повинні регулярно проходити профілактичні обстеження.

Причини мастопатії

Досі невідомо, що саме призводить до розвитку мастопатії. Вважається, що фіброзно-кістозні зміни виникають через порушення секреції естрогенів, гестагенів, пролактину, гормонів щитоподібної залози та факторів росту. Найбільш важливим механізмом у цьому відношенні, мабуть, є дисбаланс між рівнем естрогенів та гестагенів.

Мастопатія частіше виникає у жінок у 30-50 років, часто після вагітності, але іноді діагностується і в молодшому віці. Зміни у молочних залозах можуть виникати й після менопаузи. У цей період вони зумовлені припиненням функції яєчників та перебудовою гормонального фону.

Крім гормональних причин, до факторів ризику розвитку мастопатії відносять психоемоційні стреси, генетичну схильність, куріння, алкоголь, порушення сексуальної та репродуктивної функцій, фактори зовнішнього середовища, захворювання обміну речовин, печінки, яєчників, щитоподібної залози, низьку фізичну активність та ін., дієту з високим вмістом насичених жирів.

Симптоми мастопатії

Внаслідок кістозно-фіброзних змін структура молочних залоз при пальпації стає неоднорідною. Пальповані утворення мають гладкі, чіткі краї й вільно переміщаються по відношенню до сусідніх структур. Найчастіше їх можна знайти у верхньому зовнішньому квадраті молочної залози.

Провідним симптомом мастопатії є дискомфорт і болі в молочних залозах, які виникають за кілька тижнів до менструації. Їх відчувають до 70% жінок. З початком менструації настає тимчасове полегшення. Також іноді спостерігаються виділення із сосків (спонтанні або при натисканні). Рідина може бути білувато-жовтою, зеленою або прозорою.

 • ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ ВІДДІЛЕННЯ МАМОЛОГІЇ
  КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ПРИЙОМ
  Консультація мамолога первинна800 грн
  Консультація мамолога повторна750 грн
  Консультація мамолога д.м.н., професора первинна950 грн
  Консультація мамолога д.м.н., професора повторна850 грн
  Консультація провідного мамолога первинна950 грн
  Консультація провідного мамолога повторна850 грн
  АМБУЛАТОРНІ МАНІПУЛЯЦІЇ
  Встановлення голки Mark Mark Slim в пухлину молочної залози під контролем УЗД в передопераційному періоді3 000 грн
  Дослідження виділень з сосків (забір та цитологічне дослідження)850 грн
  Зціджування молочних залоз370 грн
  Консервативне лікування кіст молочної залози пункційним методом, 1 процедура680 грн
  Постановка біологічного маркера Ultra Clip II в пухлину молочної залози6 200 грн
  Пункція молочної залози з гістологією3 680 грн
  ОПЕРАЦІЙНІ МАНІПУЛЯЦІЇ
  Зверніть увагу! В ціну послуги враховується робота хірурга, вартість маніпуляцій та препаратів на операції, витратні матеріали. До вартості послуги НЕ ВХОДИТЬ: анестезія, перебування в стаціонарі, післяопераційне лікування (за потребою), гістологічні дослідження.
  Видалення гематоми молочної залози15 000 грн
  Видалення додаткової дольки молочной залози13 200 грн
  Видалення папілом ареоли та соска 3 300 грн
  Видалення фіброаденом молочной залози19 800 грн
  Висічення кіст молочних залоз 16 000 грн
  Висічення ліпоми, атероми молочної залози та області грудей 5 500 грн
  Ендопротезування молочної залози36 000 грн
  Мамопластика30 000 грн

Наші спеціалісти
Бугайцов Сергій Георгійович

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Желтонозька Юлія Борисівна

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Запис на прийом

Діагностика кістозно-фіброзної хвороби

Ретельне обстеження при мастопатії має велике значення, оскільки дозволяє відрізнити це захворювання від серйозніших захворювань. На початковому етапі лікар вивчає історію хвороби, вислуховує скарги пацієнтки та проводить фізикальний огляд молочних залоз.

Жінкам із 35-річного віку призначається мамографія. Якщо під час рентгенологічного дослідження у молочних залозах виявляються підозрілі новоутворення, проводять УЗД та за необхідності МРТ. Ці методи візуалізації дозволяють отримати чіткіші зображення внутрішніх структур молочних залоз і відрізнити фіброзно-кістозні утворення від пухлин. У спірних випадках виконується біопсія – взяття невеликої ділянки тканини для подальшого патогістологічного аналізу. Дослідження допомагає точно визначити, чи виявлені патологічні зміни доброякісними, чи злоякісними.

Лікування мастопатії

Основна мета лікування дифузної фіброзно-кістозної мастопатії – відновлення гормонального балансу організму пацієнтки та полегшення симптомів захворювання. Консервативна терапія може бути гормональною та негормональною.

Гормональне лікування передбачає використання гестагенів, інгібіторів пролактину, оральних контрацептивів. Іноді також застосовують андрогени та антиестрогени.

В рамках негормональної терапії призначають вітамінно-мінеральні комплекси, гепатопротектори, сечогінні та ферментні препарати. Додатково проводять лікування імунокоректорами, адаптогенами, нестероїдними протизапальними засобами та фітопрепаратами. Для більшості пацієнтів консервативна терапія дозволяє досягти позитивного результату.

Хірургічне лікування мастопатії проводять тільки в тому випадку, якщо одна з кісток значно збільшується в розмірах більше ніж 20 мм. Лікар може видалити її вміст методом аспіраційної біопсії, після чого вводить у випорожнену порожнину склерозант. У складніших клінічних випадках проводять секторальну резекцію: під час операції хірург видаляє уражений сектор молочної залози. Вибір методики залежить від характеру, локалізації та розміру кісти.

Мастопатична молочна залоза неоднорідної структури й горбиста при пальпації, тому при самообстеженні легко пропустити новоутворення, що знову виникло. Тому жінкам, які страждають на мастопатію, необхідно проходити регулярні профілактичні огляди у мамолога. Лікар може рекомендувати контрольні обстеження, такі як УЗД та мамографію, дещо частіше, ніж це передбачено стандартним графіком скринінгу раку молочної залози.

Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд» у Києві

«Меділенд» - це велика, багатопрофільна клініка, яка має у своєму розпорядженні все необхідне для успішної діагностики та лікування захворювань грудей. Досвідчені фахівці проведуть комплексне обстеження та розроблять ефективний терапевтичний план, що враховує індивідуальні особливості пацієнта. Щоб записатись на консультацію лікаря, скористайтесь формою зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.

Запис на прийом


Заказать обратный звонок