або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування кісти молочної залози в Києві

Автор статьи:

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Кіста молочної залози – пухлиноподібне, рідинне утворення в тканинах молочних залоз.Кіста в грудях буває одиничною (солітарною) або множинною, може формуватися без симптомів та супроводжується гормональними змінами в організмі. Розмір її буває різним: від мікрокіст до 20 мм, що виявляються тільки при ультразвуковому дослідженні, до великих ущільнень або шишок більше ніж 20 мм, що виявляються під час огляду методом пальпації у вигляді пухлиноподібного утворення щільно-еластичної консистенції.

Нині близько 60% жінок страждають на мастопатію внаслідок гормонального дисбалансу, що супроводжується формуванням кісти молочної залози, причому найчастіше патологія виявляється у пацієнток віком від 30 до 50 років, хоча нерідко зустрічається у юних дівчат та жінок у постменопаузі. Основна причина формування - психоемоційні стреси, гормональні порушення. Хоча це доброякісне утворення, проте відомі рідкісні випадки його злоякісного переродження, тому необхідне лікування патології до повного одужання.

Наші спеціалісти
Бугайцов Сергій Георгійович

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Желтонозька Юлія Борисівна

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

 
Методи лікування

 

Чим небезпечна кіста молочної залози

Кістозні новоутворення в більшості випадків не вимагають термінового лікування, крім тих, що мають великі розміри, викликаючи біль, фізичний та психологічний дискомфорт.

Основні види кісти грудей:

 • протокова, при якій численні нарости (папіломи) розростаються всередині проток молочної залози. Зустрічається рідко, але з великою ймовірністю може перерости в рак
 • проста, що є одиничним еластичним округлим новоутворенням, наповненим рідиною, з тонкими стінками без розростань
 • папілярна, при якій у порожнині кіст можуть знаходитися папіломатозні вирости, що часто запалюються. Після їх видалення часто виникають рецидиви
 • полікістоз, багатокамерне утворення, що являє собою скупчення декількох кіст, що зрослися, які згодом об'єднуються в одну. Утворення частіше може переростати в рак грудей, ніж звичайна кіста, через високу здатність доброякісних клітин трансформуватися в злоякісні

Розмір кісти впливає на її здатність до злоякісності (малігнізації). Варто пам'ятати, що великі кісти в грудях можуть трансформуватися в злоякісні новоутворення. Тому пацієнткам із діагнозом «кіста молочної залози» важливі динамічне лікарське спостереження та регулярне виконання УЗД - як мінімум раз на півроку. Якщо не йдеться про фіброзну, протокову, багатокамерну кісту, то інші її види не здатні серйозно нашкодити організму. Однак потрібен регулярний лікарський моніторинг за станом кісти грудей.

Симптоматика захворювання

Часто кіста в молочній залозі виявляється випадково під час профілактичного обстеження чи огляду з інших причин. Явні симптоми виникають, коли утворення досягло значних розмірів. Тоді жінка при самостійному дослідженні грудних залоз пальпацією виявляє в себе гладке кругле або овальне утворення з чіткими контурами, що промацується в положенні стоячи(лежачи не визначається).

Основні симптоми запалених кіст молочних залоз:

 • тупий біль, що посилюється перед менструацією та під час неї
 • білі, зелені або жовті виділення з соска
 • збільшення лімфатичних вузлів, розташованих у пахвовій зоні, та хворобливі відчуття в ній
 • печіння та біль при здавлюванні грудей, носінні тісного бюстгальтера
 • деформація грудної залози, асиметричне збільшення однієї з них

Симптоми можуть посилюватися перед початком менструації та під час неї. За наявності великих утворень змінюється форма грудної залози, шкіра якої нерідко набуває синюшного відтінку, посилюється біль, підіймається температура тіла, з'являються слабкість та відсутність апетиту, інші ознаки інтоксикації організму.

Чому виникає патологія

Поява кісти в молочних залозах спричинена надмірним утворенням в організмі естрогенів, що призводить до порушення гормонального балансу. Виникненню новоутворень сприяє також неконтрольоване приймання гормональних оральних контрацептивів, а також ендокринні порушення (патологія яєчників та гіпоталамо-гіпофізарної системи, надниркових залоз, щитоподібної залози).

Причини появи кісти грудної залози:

 • запальні гінекологічні захворювання
 • травми грудей, гематоми
 • постійні стреси, емоційна напруга, депресія
 • надмірна вага, ожиріння
 • пізня вагітність (після 30-річного віку), відсутність годування груддю
 • цукровий діабет
 • часті аборти
 • мастит
 • надмірна сонячна інсоляція
 • рання поява менструацій та пізня менопауза
 • порушення роботи гепатобіліарної системи, підшлункової залози

До факторів появи грудних новоутворень відносяться часте купання в гарячій воді й носіння тісного бюстгальтера, що порушує кровопостачання залози.

 

Діагностика кісти

Лікування кісти молочної залози починається з її діагностики. Якщо методом пальпації грудних залоз ви виявили в себе в грудях ущільнення, потрібно негайно записатися на консультацію мамолога або гінеколога, причому лікаря краще відвідати в період від п'ятого по десятий день менструального циклу. Під час діагностики важливо виявити причину виникнення кісти. Клінічний огляд фахівцем допоможе лише запідозрити її, оскільки це новоутворення має візуальну схожість із запальними захворюваннями (маститом, абсцесом), атеромою, фіброаденомою, злоякісними пухлинами. Тому важливою є диференціальна діагностика, що допомагає підтвердити діагноз.

Методи діагностики захворювання:

 • ультразвукове дослідження грудних залоз, що дозволяє відрізнити кісту від фіброаденоми, оцінити її стан та розміри
 • мамографія (виконується жінкам старше 35 років), необхідна для чіткого фіксування структури молочних залоз, розміру, форми та місця розташування кісти
 • тонкоголкова біопсія – взяття ділянки кісти під контролем апарату УЗД для проведення цитологічного дослідження, що виключає злоякісність

Встановлення точного діагнозу дозволяє лікарю вибрати найефективнішу тактику лікування. Важливо встановити причину появи кісти.

Кіста молочної залози: лікування в МЦ «Mediland» та запис до лікаря

Після виявлення підозрілих симптомів, схожих на кісту грудей, рекомендуємо негайно проконсультуватисьу мамологабагатопрофільного медичного центру «Mediland» на Лук'янівці в Києві. Після огляду та проходження діагностичних процедур лікар призначить ефективне індивідуальне лікування кісти молочних залоз, консервативне чи оперативне. Використання сучасного обладнання дозволить у короткий термін встановити точний діагноз.При розмірі новоутворення більше ніж 0,5 см, високому ризику переродження та частому запаленні, неефективності консервативного лікування показано видалення кісти молочної залози, ціна операції представлена ​​на сайті медцентру. Великою перевагою нашого медичного закладу є проведення комплексної діагностики в одному місці та наявність розгалуженої мережі медичних послуг кваліфікованих лікарів різного профілю.

Записатися до фахівців центру можна онлайн на сайті МЦ «Mediland», натиснувши на кнопку зв'язку, після чого вам зателефонують через тридцять секунд. Пам'ятайте, що ваше здоров'я - у ваших руках!

 


Заказать обратный звонок