або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Видалення жировика (ліпоми) у Києві

Автор статьи:

Щербаха Андрій Миколайович

Хірург, проктолог

Видалення жировика (ліпоми) у Києві

Ліпоми - доброякісні новоутворення, які утворюються з клітин жирової тканини і виникають у будь-якому місці, де в організмі є ліпоцити. Якщо жировики розташовуються під шкірою, вони створюють косметичний дефект, особливо на обличчі, шиї, грудях, руках. Великі поверхневі жировики і глибоко розташовані новоутворення всередині органів (у молочній залозі, шлунку, бронхах, нирках) здавлюють судини і нерви, заважають проходженню їжі, диханню, сечовиділенню. У таких випадках проводиться видалення ліпом, у Києві зробити операцію можна у медичному центрі «Mediland» - за доступними цінами та із застосуванням сучасних методів.

Причини утворення ліпоми

Жировики можуть виникати при вроджених захворюваннях - спадковому множинному ліпоматозі, синдромах Гарднера, Коудена. Крім того, поява цих новоутворень може бути пов'язана з:

  • фізичними ушкодженнями м'яких тканин
  • гормональними порушеннями
  • неправильним харчуванням
  • порушеннями обміну ліпідів
  • ожирінням
  • зниженням імунітету

Зазвичай патологічне розростання клітин жирової тканини відбувається при дії кількох чинників одночасно. Утворюються поодинокі або множинні ліпоми, округлі, довгасті або "розлиті", у формі виноградного грона і без чітких меж. Розмір більшості жировиків сягає кількох сантиметрів, але деякі великі ліпоми без лікування можуть виростати до кількох десятків сантиметрів у діаметрі.

Способи видалення жировика (ліпоми)

Медикаментозний метод

У новоутворення вводять препарат-ліполітик, який викликає розщеплення жирової тканини, зменшує жировик. Цей щадний метод підходить тільки для лікування поверхнево розташованих маленьких ліпом, діаметром до 3 мм. Після його застосування не залишається косметичних дефектів, рубців, але можливі рецидиви.

Ліпосакція

Під час цієї малоінвазивної ендоскопічної процедури ліпома проколюється, у неї вводять лікарський препарат і за допомогою спеціального інструменту зсередини руйнується скупчення жирової тканини, а жир відкачується. Під час використання цього методу забезпечується хороший косметичний ефект, оскільки розрізи шкіри відсутні, а розмір проколу - невеликий (до 0,5 см). Однак капсула новоутворення залишається, що підвищує ризик рецидиву.

Видалення ліпоми лазером

Лазерне видалення ліпоми - один із найкращих методів усунення утворень невеликого розміру. За допомогою лазерного променя жировик випаровують, не зачіпаючи навколишні тканини. Під час цієї процедури мінімізується ризик інфікування, кровотеча запобігається за рахунок миттєвої коагуляції кровоносних судин. Досягається чудовий косметичний ефект, оскільки після видалення не залишаються помітні рубці. Проводиться з місцевим знеболенням.

Радіохвильове видалення

Метод схожий на видалення жировика лазером, але вплив на тканини здійснюється радіохвильовим випромінюванням. Операція також є малотравматичною, не спричиняє значного дискомфорту, загоєння відбувається швидко і з мінімальним ризиком ускладнень. Потрібне тільки місцеве знеболення. Ця процедура підходить для видалення невеликих ліпом.

Видалення жировика скальпелем

Хірург робить надріз за допомогою скальпеля і видаляє ліпому разом з її капсулою. Така операція може проводитися у рамках "хірургії одного дня", коли пацієнт може покинути медичний центр після хірургічного втручання. Під час видалення глибоко розташованих ліпом і новоутворень, розташованих поруч із великими судинами, нервами, потрібен загальний наркоз, госпіталізація до стаціонару на кілька днів. Метод підходить для видалення різних видів жировиків, зокрема - великого розміру.

Увага! У медичному центрі «Mediland» в хірургічному відділенні, видалення жировика (ліпоми) проводять скальпелем

Показання та протипоказання до хірургічного видалення ліпоми

Ліпому видаляють, якщо вона створює косметичний дефект, заважає або травмується під час рухів, досягає великих розмірів, спричиняє здавлювання органів, нервів, судин. Також варто видалити новоутворення, якщо воно болить і збільшується.

Видалення жировика потрібно тимчасово відкласти при появі гострих запальних процесів, загостренні хронічних хвороб, під час вагітності, лактації, менструації. Операція протипоказана пацієнтам, у яких діагностовано:

  • ракові захворювання
  • аутоімунні патології
  • порушення згортання крові
  • діабет у стадії декомпенсації
  • герпетичний висип на ділянці, де має проводитися операція

Підготовка до операції

Видалення жировика (ліпоми) у Києві

Рекомендації щодо підготовки до хірургічного видалення ліпоми залежать від особливостей новоутворення та обраного методу. Обов'язково потрібно пройти попереднє обстеження, яке включає:

  • загальний аналіз крові
  • коагулограму
  • загальний аналіз сечі
  • аналізи крові на наявність ВІЛ, гепатиту В і С
  • біохімічне дослідження крові

Для визначення особливостей пухлини проводять УЗД, при необхідності - МСКТ або МРТ. Біопсія з подальшим гістологічним дослідженням фрагмента тканини призначається, якщо виникли підозри на наявність злоякісного процесу.

Якщо ви приймаєте засіб для зниження згортання крові, потрібно тимчасово перервати курс лікування, попередньо проконсультувавшись із лікарем, який призначив такий препарат. Перед хірургічним втручанням рекомендується поголити волосся на ділянці шкіри, на якій буде проводитися процедура. Перед видаленням глибоко розташованих жировиків, коли потрібна загальна анестезія, пацієнту необхідно утриматися від прийому їжі протягом 8-12 годин.

Хід операції

Особливості проведення операції залежать від того, який метод видалення жировика було обрано:

  1. Застосовується анестезія - місцеве знеболювання або загальний наркоз
  2. Поверхня шкіри в області, що оперується, обробляється антисептиком
  3. Розсікається капсула жировика (відповідно - скальпелем, лазерним променем, радіохвильовим випромінюванням)
  4. Вміст ліпоми вилучається (випаровується променем)
  5. При необхідності накладаються шви, прооперована ділянка закривається пов'язкою або пластиром

При медикаментозному видаленні ліпоми і ліпосакції розрізи не роблять. У першому випадку проводять ін'єкцію, у другому - новоутворення проколюють і обробляють спеціальним апаратом.

У випадку застосування місцевого знеболювання пацієнту можна покинути медичний центр після проведення процедури. Якщо застосовувався загальний наркоз і проводилося видалення глибоко розміщеного жировика, потрібно залишитися у стаціонарі під наглядом медиків протягом декількох днів.

Післяопераційний період

Після видалення ліпоми можливі болісні відчуття і набряклість прооперованої ділянки. Потрібно приймати призначені лікарем препарати (це можуть бути знеболювальні, антибактеріальні засоби), а також проводити обробку рани антисептиком. Необхідно прийти до лікаря для контрольного огляду у призначений день. Для профілактики ускладнень потрібно дотримуватися рекомендацій: виключити відвідування сауни і лазні, засмагання на сонці, важкі фізичні навантаження до повного загоєння рани.

Можливі ускладнення після операції з видалення ліпоми (жировика)

Після хірургічного видалення ліпоми можуть виникнути ускладнення, про які лікар обов'язково попереджає пацієнта перед проведенням операції:

  • кровотеча
  • утворення гематоми
  • інфікування
  • травмування розташованих поруч тканин
  • утворення рубців
  • рецидив

Спеціалісти МЦ «Mediland» роблять все необхідне, щоб знизити ризик появи ускладнень, а пацієнту потрібно у повному обсязі дотримуватися рекомендацій лікаря у період реабілітації.

Переваги проведення операції у МЦ «Mediland»

Видалення жировика (ліпоми) у Києві

Якщо вам потрібно видалити жировик у Києві, зверніться до медичного центру «Mediland». Наші досвідчені хірурги допоможуть позбутися новоутворення:

  • швидко
  • з турботою про профілактику ускладнень
  • з використанням сучасних методів оперативного лікування
  • із застосуванням інноваційного обладнання для діагностики та видалення новоутворень

Ціна хірургічного видалення ліпоми залежить від використовуваного методу. Загальну вартість лікування пацієнт може дізнатися після проведення діагностики. Записатися на консультацію до лікаря-хірурга, щоб пройти обстеження і при необхідності видалити новоутворення, можна за телефоном, за допомогою послуги зворотного дзвінка або заявки на нашому сайті.

FAQ

⇒ Чи потрібно видаляти ліпоми?

Рішення приймає хірург, індивідуально у кожному випадку. Можна не видаляти маленькі ліпоми, які не створюють косметичного дефекту, не заважають, не здавлюють судини, нерви, м'які тканини й органи. Але за їх розвитком обов'язково необхідно стежити. В інших випадках жировик варто вирізати.

⇒ Яким методом краще видаляти ліпому?

Оптимальний метод видалення жировика підкаже лікар-хірург під час консультації. Вибір залежить від того, де розташоване утворення, якого розміру воно досягло, чи є у пацієнта протипоказання для застосування того чи іншого методу.

⇒ Що буде, якщо не лікувати ліпому?

При відсутності лікування ліпома може збільшуватися до великих розмірів (до 10-20 см і більше), через що здавлюються навколишні тканини, кровоносні судини і нерви. Якщо жировик розташований поруч із внутрішніми органами, при збільшенні він спричиняє порушення дихання, травлення та інші життєві процеси. Новоутворення може запалюватися і у рідкісних випадках перероджуватися на ракову пухлину.

⇒ Скільки триває операція з видалення ліпоми?

Тривалість операції залежить від місця розташування і розміру жировика, зазвичай вона проводиться протягом 15-30 хвилин.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 20% у будні та 15% у неділю

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше

Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Відчуття кома в горлі - причини та лікування
Дивитись →
Темні кола під очима: про що це говорить і як упоратися з проблемою
Темні кола під очима: про що це говорить і як упоратися з проблемою
Дивитись →
Як лікувати пітницю?
Як лікувати пітницю?
Дивитись →
Як позбутися кардіосклерозу?
Як позбутися кардіосклерозу?
Дивитись →
Мікроінсульт: симптоми, лікування
Мікроінсульт: симптоми, лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок