або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Видалення врослого нігтя

Автор статьи:

Щербаха Андрій Миколайович

Хірург, проктолог

Врослий ніготь, або оніхокріптоз, – це патологія, за якої крайова частина нігтьової пластини вростає у шкіру, викликаючи болючість, запальний процес, інфікування м'якої тканини. Оніхокриптоз часто зустрічається на великих пальцях стоп, але може виникати на будь-якому іншому пальці рук або ніг. Патологія викликана різними причинами, такими як носіння незручного взуття, неправильне підстригання нігтів, спадкова схильність. Уникнути рецидиву захворювання допоможе лише операція шляхом розтину краю нігтя, що вріс у палець. Інші методи лікування не дадуть бажаного результату. Тому досвідчений хірург МЦ «Меділенд» у Києві рекомендує видалити врослий ніготь ефективно та своєчасно на будь-якій стадії розвитку патології.

Стадії розвитку оніхокриптозу

Захворювання прогресує від первісних симптомів, що здаються безневинними, до більш серйозного стану. Розрізняють три стадії оніхокриптозу:

  1. Початкова, яка характеризується появою невеликого почервоніння навколо краю врослого нігтя, м'якістю і незначним набряком тканин, що оточують його, легким болем або неприємними больовими відчуттями при натисканні на навколонігтьову ділянку шкіри.
  2. Прогресування патології, коли запалення, набряк та почервоніння збільшуються з появою гнійників та виділенням з них гною. При ходьбі або тиску на уражену область посилюються больові відчуття, нігтьова пластина деформується та ущільнюється.
  3. Хронічне запалення, що супроводжується сильним болем та дискомфортом, які перешкоджають нормальній ходьбі, гнійним абсцесом навколо врослого нігтя з можливим поширенням інфекції на довколишні тканини або сусідні пальці.

Незалежно від стадії захворювання, рекомендується видалити врослу частину нігтьової пластини.

Чому нігті вростають у нігтьовий валик

Часті причини розвитку оніхокриптозу, які призводять до операції з видалення нігтя на нозі:

  • генетична схильність, оскільки анатомічна особливість будови нігтів (наприклад, надто широка нігтьова пластина) передаються у спадок і часто зустрічаються у родичів
  • неправильно проведений педикюр
  • гормональний дисбаланс в організмі
  • надлишок шкіри навколо нігтя
  • травмування пальця
  • плоскостопість
  • зловживання носіння взуття на високих підборах
  • наявність оніхомікозу за відсутності його лікування, деформування нігтя грибком зі зміною його структури, товщини, форми
  • носіння тісного, незручного або низькоякісного взуття
  • неправильне обрізання нігтьової пластини (наприклад, коротке та округле)
  • викривлення великого пальця ніг
  • інфікування шкіри нігтьового ложа

Якщо така проблема виникла, варто звернутися по медичну допомогу до фахівців київського МЦ «Меділенд».

 

Спеціалісти відділення хірургії МЦ «Mediland»
Щербаха Андрій Миколайович проводить складні операції у Києві

Щербаха Андрій Миколайович

Хірург 

Шушкевич Юрій Миколайович абдомінальний хірург, колонопроктолог, к.мед.наук

Шушкевич Юрій Миколайович

Абдомінальний хірург, колонопроктолог, к.мед.наук

Андрій Бахтизін досвідчений хірург по проведенню операції лазером в Києві

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Юлія Меренко проводить складні ендоскопічні операції в Києві

Меренко Юлія Сергіївна

Хірург, ендоскопіст

Лазерна хірургія - лазерні операції при варикозі, геморої, кисті куприку в Києві

Міщенко Михайло Володимирович

Хірург, проктолог, к.м.н., доцент

Лапароскопічні операції при міомі матки, кисті в Києві

Желтонозька Юлія Борисівна

Хірург, гінеколог, проктолог, мамолог

Максим Бахтізін лікар хірург в Києві, прийом і огляд

Бахтізін Максим Андрійович

Лікар хірург, проктолог, флеболог

Бугайцов Сергей Георгиевич маммолог, онкомаммолог в Киеве, маммологический центр Медиленд

Бугайцов Сергій Георгійович

Хірург-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Хірург, дитячий хирург, хірург ендокрінолог

Сичов Юрій Віталійович

Хірург, хірург-ендокринолог, дитячий хірург

Платні послуги хірурга, ціна у Київі, Україна

Бондарєв Ростислав Валентинович

Хірург, д.м.н., професор

Гвинджилия Медеа Борисовна Детский хирург, Киев

Гвінджілія Медеа Борисівна

Дитячий хірург

Симптоми оніхокріптозу

Ознаки захворювання найяскравіше виявляються на другій стадії, коли виникають:

  • почервоніння, набряклість, запалення шкіри навколо врослого нігтя
  • гострий або хронічний біль при здавлюванні, дискомфорт
  • неправильне зростання нігтя через його вростання в шкіру, що призводить до зміни форми
  • наявності нагноєнь шкіри

Бічні частини нігтя вростають у м'які тканини пальця, травмуючи та викликаючи запалення у ній. Від стадії хвороби залежить вираженість симптомів - від легкої її форми, коли людина не звертає уваги на проблему, що виникла, до важкої, при якій їй важко ходити.

Можливі ускладнення захворювання

Якщо врослий ніготь вчасно не лікувати, відбувається його хронічне запалення з періодичними загостреннями, погіршенням загального стану організму. В результаті нігтьова пластина розриває шкіру, куди проникає інфекція, що поширюється на сусідні тканини та кров. Ушкодження із запаленням змінюють форму та структуру нігтя. Захворювання супроводжується нагноєнням та надмірним розростанням бокового нігтьового валика, внаслідок чого пацієнт не може носити будь-яке взуття, навіть м'яке домашнє. У запущених випадках можливий розвиток гангрени, коли необхідно ампутувати уражений палець.

Багато людей намагаються самостійно лікувати ніготь, що вростає постійно відкладаючи візит до лікаря або боячись операції. Однак такі спроби часто безрезультатні та призводять зрештою до серйозних ускладнень (оперативного видалення нігтьової пластини):

  • утворення порожнини з гноєм на пальці стопи, набряклістю
  • остеомієліт нігтьової фаланги, що вражає кісткову тканину
  • лімфангіту, коли інфекція поширюється з лімфою по всьому організму, вражаючи лімфатичні вузли
  • гангренозний стан ураженого пальця

У діабетиків ускладнення оніхокриптозу особливо руйнівні внаслідок погіршення кровообігу в кінцівках. Тактику лікування врослого нігтя визначає лише лікар з урахуванням стадії хвороби, загального стану пацієнта.

Розвиток захворювання під час вагітності

У вагітних жінок збільшення маси тіла, зміни у циркуляції крові, гормональний дисбаланс сприяють підвищенню ризику розвитку оніхокриптозу. Зростання їх живота може ускладнювати догляд нігтів, роблячи їх більш уразливими до травм. Тому головними причинами прогресування хвороби в період вагітності є неправильне обрізання нігтів та носіння тісного закритого взуття. Якщо запалення виражене рівномірно, рекомендується робити теплу ванну з додаванням розчину марганцівки, після якої під нігтьову пластину необхідно підкладати ватний тампон. Оскільки така процедура досить болісна, варто звернутися до лікаря.

Особливості оніхокриптозу у дітей

Вростання нігтя зі зміщенням пластини убік або її одночасний вигин під час формування стопи – часті причини появи хвороби у дитячому віці. Корекція нігтя за допомогою спеціальних скоб та пластин рекомендується на початковій стадії хвороби при досягненні дитиною п'яти років. Оскільки діти погано переносять біль, альтернативою хірургічного втручання служить видалення країв врослого нігтя за допомогою променя лазера – безболісна процедура, після якої відбувається швидке загоєння ураженої ділянки. Крім того, застосовується лікування радіохвилями, що передбачає повне відновлення через 3-4 дні.

Діагностика захворювання

Лікар проводить огляд ураженої області з оцінкою симптомів та причин виникнення хвороби, з'ясуванням стадії її розвитку та наявності ускладнень. Для уточнення етіології захворювання та ступеня патологічного процесу призначаються загальний аналіз крові, тест на рівень глюкози, рентгенологічне обстеження стопи. Якщо спостерігається нагноєння, проводять бактеріологічний посів визначення інфекційного агента. При підозрі на оніхомікоз робиться зішкріб. Якщо пацієнт має супутні захворювання, лікар призначає консультацію вузьких спеціалістів та додаткові діагностичні дослідження.

Особливості лікування оніхокриптозу

Спосіб лікування врослого нігтя на пальці залежить від стадії розвитку патології. На ранньому етапі застосовується консервативна терапія з призначенням протизапальних препаратів, ванн з антисептиками, накладенням марлевого тампона з ранозагоювальною маззю під запалений валик біля нігтя, що запобігає його подальшому вростанню. За відсутності запального процесу та рецидиву захворювання проводять ортопедичне лікування з використанням скоб, пружин, протезів, що підіймають краї нігтьової пластини. Видалення нігтя, що вростає показане, якщо застосування перших двох методів виявилося неефективним та виникає загроза ускладнень. У такому разі лікування передбачає класичний спосіб видалення великого врослого нігтя за допомогою скальпеля. Хірургічне видалення врослого нігтя супроводжується роботою з матриксом нігтьової пластини, розташованим під м'якою тканиною, з метою недопущення її вростання у майбутньому.

Профілактика вростання нігтя

Слід завжди керуватися правилом: легше запобігти захворюванню, ніж його лікувати. Тому рекомендується дотримуватись важливих профілактичних правил:

  • робити манікюр та педикюр стерильними інструментами у професійного майстра, який не зрізає кути пластини та залишає вільний міліметровий край нігтя
  • своєчасно виліковувати грибкові та інфекційні захворювання стоп
  • носити якісне взуття, яке підходить за розміром і не стискає пальці ніг
  • нормалізувати масу тіла

Не намагайтеся самостійно витягувати чи коригувати врослий ніготь, що може призвести до погіршення проблеми та інфікування тканин стопи. Краще звернутися за медичною допомогою до досвідченого подолога клініки «Меділенд», де за доступною ціною процедури ви назавжди позбавитеся проблеми.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА -20% НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка 20% на всі види МРТ без контрасту

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Акція «Родимка»

Обстеження новоутворень шкіри

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Дивитись →
П'яткова шпора: причини, симптоми, лікування
П'яткова шпора: причини, симптоми, лікування
Дивитись →
Як правильно промивати носа?
Як правильно промивати носа?
Дивитись →
Вивихи стопи: види, симптоми, перша допомога та лікування
Вивихи стопи: види, симптоми, перша допомога та лікування
Дивитись →
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок