Пухлини ‒ це утворення на тілі, що виникають внаслідок порушення механізмів контролю поділу, росту клітин організму.
Об'єднуючи всі критерії класифікації пухлин, їх можна розділити на дві великі групи ‒ доброякісні та злоякісні.
До доброякісних пухлин відносяться:
- аденома;
- фіброма;
- ліпома;
- лейоміома;
- остеома;
- хондрома;
- лімфома;
- неврома;
- рабдоміома.
Доброякісні пухлини ростуть повільно, поступово стискаючи прилеглі структури і тканини, але ніколи не проникають в них. Вони, за невеликим виключенням, добре піддаються хірургічному лікуванню і рідко рецидивують.
Злоякісні пухлини характеризуються швидким і агресивним ростом і здатністю проростати в навколишні органи і тканини, кровоносні і лімфатичні судини з утворенням метастазів. Злоякісні пухлини, як правило, важко піддаються лікуванню і схильні рецидивувати. Прогноз захворювання, при наявності метастазів у віддалених органах, несприятливий. Як найшвидче необхідно звернутся до лікаря онко-дерматолога
Лікування доброякісних пухлин м’яких тканин залежить від виду пухлини, її локалізації та загального стану хворого. Найбільш ефективний метод хірургічного видалення пухлини. У разі доброякісних пухлин частота рецидивів пухлини після хірургічного лікування невелика.
Хірургічне лікування
Хірургічне видалення доброякісних утворень м'яких тканин, таких як ліпоми, атероми, фіброми, проводиться під місцевою анестезією з накладенням косметичного шва.
Процедура займає 15-20 хвилин, госпіталізація не потрібна.
Радіохвильове видалення доброякісних утворень м'яких тканин, таких як родимки, папіломи, бородавки, сухий мозоль, проводиться під місцевою анестезією з використанням апарату Сургітрон.
Процедура займає 15-20 хвилин, госпіталізація не потрібна.