або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Пролапс матки: лікування у Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Пролапс матки: лікування у Києві

Слабкість зв'язок і розтягнення м'язів стають причиною опущення статевих органів. Порушення фізіологічного розташування провокує появу дискомфорту, болісних відчуттів. Пролапс матки - небезпечна патологія, здатна призвести до повного випадіння органу, появи вторинних інфекцій.

В результаті опущення, навіть шийка матки не проглядається з промежини. Це найпоширеніший варіант неправильного розташування тазових органів. Матка повністю виходить назовні при повному випадінні. У пацієнток зі зміщенням також виявляється опущення піхви.

Захворювання зустрічається переважно у жінок старше 55 років. Діагностується у 72% клінічних випадків. Пролапс геніталій спостерігається й у молодих пацієнток. У віковому діапазоні 28-30 років трапляється у 10%. До 40 років поширеність патології зростає до 40%.

Чому виникає генітальний пролапс

Фундамент розвитку аномалії закладається ще у репродуктивному віці, але перші ознаки опущення органів тазу проявляються найчастіше у період зниження фолікулярного запасу, клімаксу. Патологія посилюється на фоні гормональної перебудови. Лікування пролапсу геніталій необхідно розпочати на ранній стадії захворювання, що дозволить уникнути посилення делікатної проблеми, а також обійтися консервативними методиками, що щадять, без оперативного втручання.

Основна причина діагностування патології - вроджені аномалії, які спровокували неправильний розвиток тазових органів. Захворювання може бути й набутим у результаті травм геніталій. Є й інші причини появи патології:

 • травми геніталій, отримані під час пологів
 • побічний ефект оперативного втручання
 • розрив промежини
 • збої в обмінних процесах
 • ендометріоз
 • високі фізичні навантаження, що супроводжуються підняттям важких предметів
 • численні пологи - більше трьох

Генітальний пролапс виникає через високий тиск у черевній порожнині. Факторами протікання захворювання стають проблеми зі стільцем, порушення в будові кишківника.. Збої виникають і в зв'язковому м'язовому апараті дітородного органу. На ранніх стадіях хвороба протікає безсимптомно. Перші ознаки аномалії проявляються у результаті повного розтягнення зв'язок. Ігнорування хвороби може призвести до випадіння прямої кишки, сечового міхура.

Щоб уникнути розвитку патології та появи нових аномалій, потрібно регулярно спостерігатися у гінеколога - 1-2 огляди на рік. Записатися на прийом можна у МЦ «Mediland». Тут є сучасне обладнання для діагностики хвороби на ранніх стадіях, а також у медичному центрі працюють досвідчені лікарі.

Як проявляється пролапс органів малого тазу

Якщо своєчасно не розпочати лікування пролапсу геніталій, тоді відбудеться зміщення внутрішніх органів. Ознаки появи патології:

 • ниючий біль у нижній частині живота
 • відчуття чужорідного предмета у піхві
 • дискомфорт та неприємні відчуття під час, після статевого акту
 • біль у попереку та стегнах
 • виділення білого та рожевого кольору у міжменструальний період

Через опущення матки виникають збої у менструальному циклі. Інтервал між критичними днями скоротиться, а кількість виділень - збільшиться. У деяких випадках у пацієнток тривалий час не настає менструація. У 80% пролапс матки стає причиною безпліддя. Це відбувається через опущення яєчників, вони втрачають здатність виробляти яйцеклітини та виконувати свої інші функції.

У міру перебігу хвороби кількість симптомів збільшується: з'являється біль при сечовипусканні, нетримання сечі, проблеми з випорожненням. В результаті у жінки виникає хронічний цистит, може з'явитися камені у нирках, виявляються ознаки ниркової недостатності. Тягнучий біль стає більш сильним, відбувається набряк тканин. Через таку симптоматику жінка позбавляється можливості жити повноцінним статевим життям.

Якщо лікарям вдалося виявити на ранній стадії пролапс геніталій, лікування здійснюється консервативними методами, у тому числі пацієнтці призначаються лікарські препарати. Якщо у жінки діагностовано прогресуюче опущення статевих органів, необхідно проводити операцію. Досвід лікарів МЦ "Mediland" дозволить визначити захворювання на ранній стадії.

Етапи генітального пролапсу

Лікарі виділяють 4 стадії опущення органів малого тазу у жінок:

 1. Опущення шийки матки до половини піхви
 2. Органи опускаються до входу в піхву
 3. Шийка матки випадає назовні, а тіло ще залишається у піхві
 4. Опущення матки та стінок поза піхвою

Це загальноприйнята, міжнародна класифікація Бандена-Укора, якою користуються лікарі МЦ «Mediland». Ціна операції при пролапсі геніталій визначається відповідно до стадії захворювання. У занедбаних клінічних випадках допомогти здатна тільки відкрита порожнинна операція, у деяких ситуаціях вдається обійтися малоінвазивними ендоскопічними процедурами.

Способи лікування

Пролапс матки: лікування у Києві

Вид терапії залежить від стадії захворювання. Лікування пролапсу матки здійснюється двома способами:

 1. Консервативний - профілактика розвитку патології методами, що щадять, медикаментозною терапією. Варіант актуальний на ранніх стадіях аномалії
 2. Хірургічний - оперативне втручання. Здійснюється шляхом лапаротомічних або ендоскопічних процедур, також проводиться лазерна корекція

Лікарі проведуть обстеження пацієнтки та приймуть рішення, як усунути пролапс геніталій. Діагностика у МЦ «Mediland» дозволить спланувати ефективне лікування.

Консервативні

Використовуються на ранніх стадіях хвороби. Допомагають запобігти випадінню матки та піхви, появі вторинних інфекцій. Способи консервативної терапії:

 • лікувальна гімнастика - вправи Кегеля, спрямовані на стимуляцію м'язів тазового дна. Паралельно проводиться лікування супутніх захворювань, які провокують пролапс геніталій
 • медикаментозне лікування - відновлення балансу естрогенів. Пацієнтці призначають вагінальні аплікації

Консервативні методи не здатні відновити природне розташування статевих органів, вони лише дозволяють уповільнити темпи розвитку захворювання, знизити больовий синдром, позбавити пацієнтку дискомфорту.

Хірургічні

Операція пролапс матки проводиться у форматі ендоскопічних процедур або відкритого втручання. Найпоширеніша хірургічна техніка - кольпорафія. Вона буває чотирьох типів:

 • передня - проводиться у ситуаціях, коли висунута передня стінка піхви, найчастіше в таких випадках також у пацієнтки діагностовано цистоцеле. Під час оперативного втручання лікар видаляє надлишок стінки, а потім реалізує ефект натягу шляхом зшивання м'язів у даній зоні. Передня кольпорафія часто поєднується з корекцією задньої стінки
 • задня - призначається, коли у пацієнтки діагностовано опущення задньої стінки піхви. Проводиться за таким же принципом, що й передня. Хірург висікає зайвий сегмент, а потім ушиває м'язи
 • серединна - вирізання однакових сегментів тканин задньої та передньої стінок піхви. Хірург зшиває проблемну зону, а шийка матки знаходиться у піхві. З боків створюються спеціальні канали для виведення виділень. Цей вид оперативного втручання показаний літнім жінкам, які не ведуть статеве життя. За результатами процедури буде відсутній доступ до шийки матки для обстеження. Тому операція показана виключно за відсутності ракових захворювань.

Хірургічне лікування пролапсу тазових органів - відносно простий вид оперативного втручання. Серйозні побічні ефекти відсутні. Проведення кольпорафії дозволить відновити природне положення тазових органів, до того ж хірург відновить м'язову підтримку піхви.

Операція дає відмінний косметичний ефект, оновлюючи піхву. Пластика особливо актуальна для жінок, які перенесли численні, травматичні пологи. Також здійснюється відновлення статевого життя.

Протезуючі операції при пролапсі матки

Хірургічна процедура, під час якої здійснюється застосування матеріалів, здатних забезпечити функціональну заміну зв'язок. У МЦ «Mediland» використовують сітчасті ендопротези. Вони виготовлені із синтетичних матеріалів, не деформуються при тривалому знаходженні в біологічному середовищі. Штучний протез згодом наповнюється природними тканинами, внаслідок чого відіграє роль зв'язки та фасції.

Якщо пролапс жіночих органів викликав у пацієнтки нетримання, хірурги усувають симптом шляхом проведення TVT-O - безпечна, малоінвазивна процедура. Використання сітчастих протезів - сучасний спосіб терапії опущення статевих органів. Вони виконують функцію міцного каркасу, який зупиняє розтягнення тканин. Для встановлення протеза потрібна госпіталізація пацієнтки терміном на 3-4 дні.

Переваги лікування пролапсу матки та інших статевих органів у МЦ «Mediland»

Пацієнтки обирають медичний центр «Mediland» через очевидні переваги:

 • комфортний стаціонар
 • досвід у проведенні сучасних малоінвазивних процедур
 • перевірені часом методи консервативного лікування
 • вміння лікарів діагностувати хворобу на ранній стадії
 • сучасне обладнання

У МЦ «Mediland» проводиться лазерне лікування пролапсу геніталій - ефективна малоінвазивна процедура, яка не має побічних ефектів. У медичному центрі працюють провідні гінекологи України, які регулярно підвищують кваліфікацію, беручи участь у міжнародних конференціях.

 
Лікарі відділення гінекології МЦ «Mediland»
Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Желтоножская Юлия самый лучший гинеколог в Киеве по данным Doc.ua. Консультация гинеколога в Киеве.

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Огородник Катерина Михайлівна, найкращий гінеколог в Києві

Огородник Катерина Михайлівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог, УЗД-спеціаліст

Семенова Татьяна лучший акушер гинеколог в Киеве

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Щербаха Наталія Петрівна найкращий гінеколог в Києві

Щербаха Наталія Петрівна

Акушер-гінеколог вищої категорії, гінеколог

 


Заказать обратный звонок