або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Склеротерапія вен

Автор статьи:

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Склеротерапія є золотим стандартом лікування варикозного розширення вен та телеангіоектазії (судинних зірочок). Суть методики полягає у введенні хімічної речовини у просвіт деформованої судини. Це призводить до пошкодження судинних стінок, викликає контрольоване запалення, фіброз та закриття вени.

Облітерація варикозних вен - ефективний та безпечний метод лікування, який при виконанні кваліфікованим фахівцем пов'язаний із мінімальним ризиком ускладнень. У МЦ «Меділенд» в Києві процедуру виконує досвідчений лікар-флеболог з застосуванням сучасних склерозантів. Перед лікуванням за показаннями проводиться доплерографія, яка дозволяє точно визначити хід судини, а також інші параметри: її глибину, діаметр, наявність чи відсутність порушення кровотоку. Ретельне планування лікування та великий досвід застосування склеротерапія дозволяє лікарям медичного центру «Меділенд» досягати відмінного функціонального та естетичного результату.

Види склеротерапії

Існує кілька варіантів проведення облітерації вен. Найчастіше лікарі застосовують такі методи:

 1. Мікросклеротерапія. Використовується для лікування дуже дрібних венозних дефектів. Після процедури візуально помітна судинна сітка та телеангіоектазії повністю зникають протягом 3-6 тижнів
 2. Пінна склеротерапія. Має на увазі введення склерозувальної піни у просвіт більших варикозних вен. Піна повністю заповнює уражені судини, що призводить до їх склеювання через 4-7 днів
 3. Ехосклеротерапія. Ця методика є повноцінною альтернативою хірургічної операції та дозволяє видаляти навіть глибокі вени великого діаметра. Висока точність виконання ехосклеротерапії досягається внаслідок того, що процедура проводиться під контролем УЗД

Метод склерозування лікар підбирає на індивідуальній основі після ретельного діагностичного обстеження. Ціна процедури залежить від типу застосовуваного препарату, а також від кількості ін'єкцій та сеансів лікування.

 • ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ ВІДДІЛЕННЯ ФЛЕБОЛОГІЇ
  КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ПРИЙОМ
  Консультація флеболога первинна800 грн
  Консультація флеболога повторна750 грн
  Консультація флеболога з УЗД вен первинна1 580 грн
  АМБУЛАТОРНІ МАНІПУЛЯЦІЇ
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 1 категорії складності3 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 2 категорії складності5 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 3 категорії складності7 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 4 категорії складності9 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 5 категорії складності11 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 1 категорії складності10 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 2 категорії складності12 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 3 категорії складності14 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 4 категорії складності16 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 5 категорії складності20 000 грн
  ОПЕРАЦІЙНІ МАНІПУЛЯЦІЇ
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція)1 категорії складності27 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 2 категорії складності29 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 3 категорії складності31 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 4 категорії складності33 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 5 категорії складності35 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 1 категорії складності8 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 2 категорії складності12 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 3 категорії складності16 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 4 категорії складності20 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 5 категорії складності24 000 грн

Показання до склеротерапії

Облітерація судин показана у таких випадках:

 • розширені внутрішньошкірні ретикулярні вени
 • ізольовані притоки поверхневих магістральних вен
 • резидуальні, що залишилися після оперативного втручання варикозні вени
 • первинний варикоз з функціональним стволом малої або великої підшкірної вени
 • варикозне розширення вен, що рецидивує
 • венозні розширення за типом венулектазій або телеангіектазій (судинних зірочок)

Склеротерапія також є ефективним методом лікування незагоюваних венозних виразок, у яких хірургічне втручання пов'язані з високим ризиком інфекційних ускладнень.

Протипоказання

Абсолютними протипоказаннями до проведення склеротерапії є:

 • алергічна реакція на склерозант
 • важка системна інфекція
 • гострий тромбоз глибоких вен та легенева емболія
 • інфекція тканин у сфері виконання ін'єкцій
 • тривала іммобілізація (лежачий хворий)

Додаткове протипоказання до пінної склеротерапії - відкрите овальне вікно (отвір у міжпередсердній перегородці).

Відносні протипоказання:

 • вагітність, годування груддю
 • атеросклероз нижніх кінцівок
 • тяжкі системні захворювання
 • високий тромбоемболічний ризик
 • гострий тромбоз поверхневих вен
 • неврологічні розлади (у тому числі мігрень після проведеної раніше пінної склеротерапії)

У пацієнтів із відносними протипоказаннями до облітерації варикозних вен ризик оцінюють індивідуально у кожному конкретному випадку.

Підготовка досклеротерапія

На початковому етапі проводиться доплерографія вен. Ультразвукове дослідження необхідне для оцінки функції венозних клапанів   глибокої системи. За результатами діагностики лікар підбере найефективніший метод склеротерапії.

Перед процедурою може призначатися венотонік. Він зміцнює судини, зменшує проникність їх стінок, покращує еластичність вен та знижує ризик тромбоутворення. Приблизно за тиждень (точніший час скаже лікар) необхідно перестати приймати препарати, що розріджують кров.

За день до склеротерапії не можна голити або епілювати ноги, а також наносити на них креми чи лосьйони. Протягом тижня не рекомендується засмагати. В день лікування пацієнти можуть їсти та пити як зазвичай.

 

Запис на прийом

 

Наші лікарі-флебологи
Бахтізін Андрій Вікторович

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Бахтізін Максим Андрійович

Бахтізін Максим Андрійович

Хірург, проктолог, флеболог

 

Запис на прийом

 

Як проводиться склеротерапія?

У ході процедури лікар за допомогою дуже тонкої голки вводить в уражені вени спеціальний препарат, який викликає злипання їх стінок та виключення із кровотоку. Склеротерапія не вимагає анестезії, процедура практично безболісна. Перед виконанням ін'єкцій пацієнта попросять підняти ноги, щоб спорожнити кровоносні судини. У деяких випадках склеротерапія проводиться під контролем УЗД, щоб лікар міг точно візуалізувати вени. Лікування починають з судин більшого діаметра, а потім переходять до дрібніших.

Сама склеротерапія займає близько 60 хвилин. Процес закриття судин триває 3-4 тижні. Повністю склерозовані вени розсмоктуються приблизно за 1-6 місяців. Відразу після лікування у пацієнтів можуть спостерігатися почервоніння шкіри та синці у місці ін'єкцій. Вони проходять самостійно протягом  кількох місяців.

Реабілітаційний період

Пацієнт може повернутися додому відразу після завершення склеротерапії. Лікарі рекомендують пройтися 15-20 хвилин пішки. Два тижні необхідно носити компресійні панчохи, які лікар одягне після процедури. Їх не мож назнімати протягом доби. Через 24 години компресійні панчохи потрібно зняти, змінити пов'язки, знову одягнути й носити ще добу. Надалі можна знімати лише на ніч.

В перший тиждень після облітерації варикозних вен не рекомендуються далекі подорожі та тривала іммобілізація через ризик тромбоемболічних ускладнень. Протягом 2 тижнів оброблені ділянки ніг слід захищати від впливу УФ-випромінювання. До помірних фізичних навантажень, таких як ходьба, підйом сходами, робота, що вимагає надмірних зусиль, можна повернутися вже на наступний день. До спортивних тренувань рекомендують поступово починати повертатись через 1-2 тижні.

Ефективність склеротерапії

Облітерація варикозних вен – це ефективний та безпечний метод з відносно низьким ризиком ускладнень, якщо її проводить досвідчений лікар під контролем УЗД.

Рідинна склеротерапія рекомендується для лікування телеангіектазій та ретикулярного варикозу, ефективність якого перевищує 50%. Пінна облітерація вважається більш результативним методом в лікуванні венозних мальформацій та недостатності підшкірних вен.

До переваг склеротерапії належать:

 • покращення якості життя пацієнта
 • мінімально інвазивне безболісне видалення судинних уражень
 • профілактика і лікування ускладнень хронічних захворювань вен
 • полегшення венозних симптомів, таких як набряки, відчуття печіння, біль
 • покращення або нормалізація венозної функції
 • відмінний естетичний ефект

Додатковим плюсом цієї методики є можливість швидкого повернення пацієнта до звичайного життя.

Чому варто звернутися до МЦ «Мідленд»  в Києві?

Склеротерапія вен є одним з ефективних методів лікування варикозного розширення вен. Лікарі медичного центру «Мідленд»мають великий досвід в області судинної хірургії та лікування венозних захворювань. Використані методики склеротерапії засновані на передових наукових досягненнях та інноваційних технологіях, що дозволяє досягати відмінних результатів. Крім того, наш центр забезпечує індивідуальний підхід до кожного пацієнта, високий рівень безпеки процедур та комфортне обслуговування. Щоб уточнити вартість склеротерапії та поставити будь-які інші питання, що вас цікавлять, запишіться на консультацію лікаря за допомогою форми зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.

 

Запис на прийом

 


Заказать обратный звонок