або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування тромбофлебіту та тромбозу в МЦ «Меділенд» в Києві

Автор статьи:

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Тромбофлебіт і тромбоз - це стани, за яких у просвіті вени утворюється тромб, що блокує кровотік. Тромбофлебіт розвивається внаслідок запалення судини та вражає поверхневі вени. Флеботромбоз супроводжується утворенням тромбу в глибоких венах і виникає через порушення згортання та застою крові, пошкодження стінок судини та інших причин.

Тромботичні захворювання вен поширені. За статистикою, на тромбофлебіт страждають до 10-20% людей. Приблизно у половині випадків захворювання розвивається на фоні варикозної хвороби. Тромбофлебіт може поширюватись на систему глибоких вен.

Флеботромбоз діагностується у 5-10% випадків. Це захворювання небезпечне тим, що тромб може відірватися і переміщатися кровоносними судинами, поки не досягне легень. Такий мігрувальний тромб називається емболічним. Коли він потрапляє у легені, розвивається тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА). При великому розмірі тромбу ТЕЛ може призвести до смерті. Тому пацієнти, які страждають від тромбофлебіту та тромбозу, потребують кваліфікованого лікування.

Види тромбофлебіту та тромбозу

Тромбофлебіт може бути:

 • гострим (триває до 14 днів)
 • підгострий (14-30 днів)
 • хронічним (більше як місяць)

Захворювання може вражати малу та велику підшкірну вену. Якщо тромбофлебіт супроводжується гнійним розплавленням тромбу та поширенням інфекції з током крові, його називають септичним.

Тромбоз глибоких вен буває оклюзивним та неоклюзивним (флотувальним, пристінним). Флотувальний тромб має високий ризик емболії, оскільки має тільки одну точку фіксації до стінки судини та в будь-який момент може відірватися.

Залежно від причин походження розрізняють тромбоз:

 • застійний - виникає внаслідок варикозу, малорухливого способу життя
 • запальний - розвивається внаслідок інфекції, травми, після ін'єкції
 • що розвивається внаслідок порушення згортання крові - при злоякісних процесах, метаболічних захворюваннях, хворобах печінки.

Флеботромбоз нижніх кінцівок також буває проксимальним (вражає підколінну або стегнову вену) та дистальним (поширюється на литкові вени).

Причини тромбофлебіту та тромбозу

Основні фактори ризику тромботичних захворювань описані так званою тріадою Вірхова:

 • венозний застій (наприклад, при тривалій іммобілізації, паралічі кінцівок, недостатності кровообігу)
 • зміни у складі крові (тромбофілії, онкологічні захворювання, гормональне лікування, замісна гормональна терапія та ін.)
 • пошкодження ендотелію (інвазія судин пухлинами, травми, встановлення внутрішньосудинних катетерів та ін.).

Найбільш важливими клінічними факторами, що приводять до венозної тромбоемболії, є:

 • іммобілізація
 • травма
 • операції
 • інфекція
 • вагітність / післяпологовий період

Ризик захворювання додатково підвищують:

 • вік старше 40
 • онкологічні хвороби
 • історія венозного тромбозу та легеневої емболії,
 • гормональна терапія
 • варикозне розширення вен
 • ожиріння (ІМТ > 30)

Вважають, що тромбоз глибоких вен є багатофакторним захворюванням, в розвитку якого впливають як зовнішні чинники, і генетична схильність.

Симптоми тромбофлебіту та флеботромбозу

Гострий тромбофлебіт найчастіше вражає велику підшкірну вену та її притоки. Основним симптомом є сильний біль у тій ділянці вени, де утворився тромб. Шкіра кінцівки червоніє і стає гарячою. Іноді погіршується загальне самопочуття, пацієнти скаржаться на слабкість, нездужання, озноб, пропасницю.

Характерний симптом тромбозу глибоких вен - раптовий біль, що посилюється при стоянні або ходьбі. Кінцівка набрякає, з'являється відчуття розпирання та тяжкості в ногах. підвищується температура тіла. Шкіра в області тромбозу стає натягнутою, блискучою, гарячою на дотик. Через 2-3 дні утворюється мережа розширених поверхневих вен.

 

 
РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ ТРОМБОФЛЕБІТУ У МЦ «MEDILAND»
 
 
 
ЯК ЛІКУЮТЬ ВЕНИ НА НОГАХ У МЦ «MEDILAND» - ВІДЕО


 
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ТРОМБОФЛЕБІТУ ТА ТРОМБОЗУ В МЦ «MEDILAND»

Діагностика тромбофлебіту та тромбозу

Обстеження проводить лікар-флеболог. На початковому етапі він оглядає та пальпує уражену кінцівку. Потім вимірює об'єм ноги, оцінює такі симптоми, як набряк, стан тканин, болючість в області ураженої судини. Далі проводиться дуплексне УЗД вен. Це золотий стандарт діагностики тромботичних захворювань, який дає змогу детально візуалізувати як поверхневі, так і глибокі вени.

При підозрі на флеботромбоз також виконується аналіз рівня D-димера. При тромбозі активується фібринолітична система організму, у результаті рівень продукту розпаду фібрину збільшується. Якщо у пацієнта рівень D-димеру в нормі, діагноз флеботромбоз можна виключити.

Лікування тромбофлебіту та тромбозу

Лікування хворих з тромбофлебітами та тромбозами вен нижніх кінцівок має бути комплексним, включати консервативні та хірургічні методи.

Лікування тромбофлебіту

Метою терапії є полегшення місцевих симптомів, а також запобігання поширенню процесу на систему глибоких вен та розвитку ТЕЛА. З цією метою рекомендують носіння компресійних панчіх, холодні компреси та підняття ніг вище за рівень тіла. Медикаментозна терапія включає прийом нестероїдних протизапальних препаратів, іноді антикоагулянтів. Для полегшення локальних проявів призначають місцеві креми з антикоагулянтами.

Пацієнти повинні повертатися до рухової активності відразу, як це буде можливим, оскільки іммобілізація підвищує ризик розвитку тромбозу глибоких вен. Хірургічне лікування при гострому тромбофлебіті, як правило, не проводиться. Планову операцію розглядають після лікування гострого тромбофлебіту.

Лікування флеботромбозу

Мета лікування полягає у попередженні легеневої емболії та розвитку недостатності вен нижніх кінцівок. Пацієнтам призначають:

 • носіння компресійних панчіх
 • антикоагулянтну терапію
 • тромболітичну терапію

Вибір методу лікування залежить від зони ураження, розміру та характеру тромбу, давності процесу та низки інших факторів.

Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд»?

У медичному центрі «Меділенд» у Києві проводиться комплексне лікування тромбофлебіту та тромбозу. Пацієнтам вибирають компресійні панчохи, призначають ефективні медикаментозні препарати останнього покоління. Якщо консервативна терапія не допомагає, рекомендується хірургічне втручання. Операцію проводить досвідчений хірург-флеболог із застосуванням сучасних методів та технологій, у тому числі малоінвазивних.

У МЦ «Меділенд» особлива увага приділяється індивідуальному підходу до кожного клієнта, що дозволяє досягати оптимальних результатів терапії. Завдяки високому професіоналізму лікарів та сучасному обладнанню пацієнти можуть розраховувати на безпечне та ефективне лікування, покращення якості життя та мінімізацію ризику рецидивів. Щоб записатись на консультацію лікаря, скористайтесь формою зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.

 

Запис на прийом

 

Наші лікарі-флебологи
Бахтізін Андрій Вікторович

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Бахтізін Максим Андрійович

Бахтізін Максим Андрійович

Хірург, проктолог, флеболог

 

Запис на прийом

 


Заказать обратный звонок
gift icon