або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування трофічної виразки в Києві

Автор статьи:

Бахтізін Максим Андрійович

Хірург, проктолог, флеболог

Трофічні виразки - це рани, що важко гояться, основною причиною появи яких є хронічне захворювання вен. Проблеми з судинами, що призводять до розвитку виразок, трапляються дуже часто. Захворюваність на хронічну венозну недостатність неухильно зростає, особливо в розвинених країнах, де переважає малорухливий спосіб життя, і люди часто страждають на метаболічний синдром. В Україні майже 50% жінок та 40% чоловіків мають симптоми хвороби вен. На щастя, венозні виразки зустрічаються набагато рідше – приблизно у 0,3% людей віком від 40 до 50 років, і до 7% людей віком від 60 до 70 років.

Трофічна виразка – серйозний стан, який потребує кваліфікованої медичної допомоги. У таких ранах практично завжди є потенційно небезпечна флора. Це пов'язано з високим ризиком розвитку таких гнійно-запальних процесів, як флегмона, піодермія та рожа. Важчими ускладненнями є остеомієліт та сепсис. Тому дуже важливо вчасно розпочати правильне лікування.

Як виникає трофічна виразка?

Причиною утворення виразок є розвинена хронічна венозна недостатність нижніх кінцівок. Кров від тканин надходить до серця за венозними судинами. На відміну від артерій, вени мають відносно м'які стінки та тиск у них низький. Це компенсують клапани, які запобігають зворотному потоку крові.

За венозної недостатності клапани перестають нормально функціонувати. Венозна кров накопичується і застоюється у розширених судинах. Це перешкоджає притоку артеріальної крові, яка несе кисень та поживні речовини. В результаті тканини нижніх кінцівок починають відчувати хронічне кисневе голодування. Ноги набрякають. Шкіра стає сухою та тонкою. Навіть незначні травми можуть спричинити появу трофічних виразок. Ураження шкіри гояться дуже повільно і схильні до рецидивування, якщо не лікувати їх правильно.

До факторів ризику утворення трофічних виразок відносяться:

 • літній вік
 • генетична схильність
 • ожиріння
 • обмежена фізична активність
 • цукровий діабет
 • тромбоз глибоких вен
 • прийом гормональних препаратів

Своєчасне лікування венозної недостатності є найбільш дієвим методом профілактики розвитку уражень шкіри, які довго гояться.

 

 • ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ ВІДДІЛЕННЯ ФЛЕБОЛОГІЇ
  КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ПРИЙОМ
  Консультація флеболога первинна800 грн
  Консультація флеболога повторна750 грн
  Консультація флеболога з УЗД вен первинна1 580 грн
  АМБУЛАТОРНІ МАНІПУЛЯЦІЇ
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 1 категорії складності3 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 2 категорії складності5 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 3 категорії складності7 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 4 категорії складності9 000 грн
  Компресійна склеротерапія (1 сеанс на 1 ніжку) 5 категорії складності11 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 1 категорії складності10 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 2 категорії складності12 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 3 категорії складності14 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 4 категорії складності16 000 грн
  Курс компресійної склеротерапії "Ретікулярний варикоз" (2 сеанса+контрольний огляд, 1 ніжка) 5 категорії складності20 000 грн
  ОПЕРАЦІЙНІ МАНІПУЛЯЦІЇ
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція)1 категорії складності27 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 2 категорії складності29 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 3 категорії складності31 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 4 категорії складності33 000 грн
  ЕВЛК+мініфлебектомія (ендовенозна лазерна коагуляція) 5 категорії складності35 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 1 категорії складності8 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 2 категорії складності12 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 3 категорії складності16 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 4 категорії складності20 000 грн
  Мініфлебектомія (видалення варикозних вен через проколи шкіри) 5 категорії складності24 000 грн

Запис на прийом

 

Наші лікарі-флебологи
Бахтізін Андрій Вікторович

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Бахтізін Максим Андрійович

Бахтізін Максим Андрійович

Хірург, проктолог, флеболог

 

Запис на прийом

 

Симптоми трофічної виразки

Перший прояв захворювання - відчуття важкості в ногах. Ікри та кісточки набрякають, на них стають видні дрібні венозні судини. Пацієнти скаржаться на відчуття печіння та розпирання в нижніх кінцівках. Ще одним симптомом є зміна кольору шкіри - в зоні ураження з'являється коричнево-бура пляма. Після цього шкіра стає блискучою і натягнутою, що супроводжується болем, дискомфортом та свербінням.

Трофічні виразки переважно вражають ноги (гомілки, кісточки, стопи, пальці ніг). У важких випадках виразки покривають великі ділянки шкіри нижніх кінцівок. На вигляд рана нагадує кратер, оточений запаленою тканиною, дно якого заселене бактеріями. Ураження часто супроводжується некрозом шкірної тканини або постійним рясним ексудатом.

Зміну кольору шкіри на ногах можна розцінювати як тривожний симптом. На цьому етапі пацієнт обов'язково має звернутися до лікаря. Великі, гнійні, трофічні виразки, що мокнуть, вимагають тривалого лікування та можуть призвести до розвитку серйозних ускладнень.

Діагностика трофічної виразки

Під час візиту до лікаря пацієнту варто повідомити про всі хронічні захворювання, такі як діабет, атеросклероз, гіпертонія, порушення ліпідного обміну (наприклад, гіперхолестеринемія). Важливо також розповісти про те, скільки часу пройшло з моменту появи джерела ураження та точно описати характер симптомів: біль, оніміння, відчуття тяжкості в ногах, відчуття «стягнутої шкіри».

Вивчивши анамнез, флеболог уважно огляне шкіру ніг для постановки попереднього діагнозу. На цьому етапі він визначить наявність симптомів, які б вказували на прогресування венозної недостатності. До них належать: набряки, видиме розширення та деформація вен, зміна кольору та ущільнення шкіри.

Додатково оцінюється чутливість, сила та напруга м'язів ніг, а також хода, оскільки неврологічні порушення (у тому числі діабетична полінейропатія) – це ще одна група захворювань, які можуть призводити до розвитку трофічних виразок нижніх кінцівок.

Щоб встановити точну причину появи виразки, лікар може призначити додаткові дослідження: лабораторні аналізи, УЗД вен нижніх кінцівок,

Лікування трофічної виразки

Мета терапії полягає у досягненні загоєння виразки, запобіганні ускладненням, поліпшенні якості життя пацієнта та профілактиці рецидивів. Лікування може бути як консервативним, так і хірургічним.

Консервативна терапія

Насамперед необхідно відновити повноцінний кровотік у нижніх кінцівках. Основу консервативного підходу складає компресійна терапія. Вона допомагає купірувати наслідки венозної гіпертензії, покращити венозне повернення та зменшити набряки.

Додатково призначаються місцеві препарати, що дезінфікують рану та прискорюють загоєння. Для покращення трофіки тканин використовують медикаментозні препарати, що підбирають індивідуально для кожного пацієнта.

При правильно підібраній терапії успішність лікування трофічних виразок становить 97%. Однак важливо враховувати, що у пацієнтів із супутніми захворюваннями, такими як цукровий діабет або хронічна ішемічна хвороба нижніх кінцівок, процес терапії може бути більш тривалим та складним.

Хірургічне лікування

Якщо трофічна виразка викликана варикозною хворобою, операція може допомогти усунути причину захворювання. У медичному центрі «Меділенд» для цієї мети застосовують сучасну малотравматичну методику. Вона дозволяє одночасно розв'язувати проблему варикозу та трофічної виразки. На початковій стадії захворювання після операції ураження гоїться протягом кількох тижнів. На лікування великих запущених виразок може знадобитися більше часу – кілька місяців.

Якщо ви або ваша близька людина страждаєте від трофічної виразки, не відкладайте візит до лікаря. Досвідчений флеболог МЦ «Меділенд» у Києві підбере ефективний терапевтичний протокол, який допоможе уникнути серйозних ускладнень. Щоб поставити додаткові запитання та уточнити ціну лікування, подзвоніть за номером телефону, що вказаний на сайті.

 
 
ВІДЕО ГАЛЕРЕЯ
 
Фотогалерея
Варикозна хвороба - фото До та Після лікуванняЛікування варикозу - фотоЯк позбутися варикозної хвороби?
 

Заказать обратный звонок