або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Лікування остеосаркоми у МЦ «Меділенд» у Києві

Автор статьи:

Скрипничук Іван Васильович

Клінічний онколог, хімієтерапевт

Остеосаркома (остеогенна саркома) - відносно рідкісний тип раку, що вражає кісткову тканину. Зустрічається переважно у підлітків та молодих людей. Успішність лікування остеосаркоми насамперед залежить від своєчасної діагностики. 7 із 10 пацієнтів повністю виліковуються, якщо захворювання виявлено на ранній стадії. Тому важливо вміти розпізнавати ознаки розвитку злоякісного процесу та при появі тривожних симптомів відразу ж звертатися за кваліфікованою медичною допомогою.

МЦ «Мідленд» має у своєму розпорядженні все необхідне діагностичне і терапевтичне обладнання для раннього виявлення та успішної терапії остеосаркоми. Перевага надається щадним методам лікування, що дозволяє домогтися повної ремісії, але  при цьому уникнути ампутації кінцівки.

Ціни на послуги

Причини розвитку остеосаркоми

Точні причини виникнення даного типу раку кісток залишаються невідомими. Проте існують певні фактори, що підвищують ризик розвитку захворювання. До них належать:

  • швидкий зріст кісток у пубертатному віці
  • вплив іонізувального випромінювання
  • наявність певних генетичних синдромів

Найчастіше остеосаркома розвивається з остеобластів (кісткоутворювальних клітин), тому вона нерідко виникає під час пубертатного стрибка зросту в дітей. Імовірно, причиною розвитку захворювання є численні й тепер непередбачувані мутації в генетичному коді.

Вони можуть передаватися у спадок або виникнути de novo (тобто вперше у конкретної людини). Остеосаркома розвивається в кістковій тканині, але в міру прогресування злоякісного процесу ракові клітини проникають в навколишні структури або метастазують через кровотік у віддалені органи та тканини.

Важливим фактором ризику розвитку остеосаркоми, особливо у людей старших 40 років, є хвороба Педжета. За оцінками, пухлина виникає приблизно у 1% пацієнтів, які страждають на це захворювання. Дуже рідко остеосаркома розвивається на тлі остеохондроми, енхондроми (хвороби Олієра), фіброзної кісткової дисплазії та хронічного остеомієліту. 

Симптоми остеосаркоми

Пухлина може розвинутися у будь-якій кістці, але частіше вона вражає області трубчастих кісток, розташовані поряд з пластинками зростання. Переважно остеосаркома локалізується в:

  • стегновій  кістці - 42% (з них три чверті в області коліна)
  • гомілці - 19% (80% в області коліна)
  • плечовій  кістці - 10% (90% з них в області плечового спільний)
  • череп, кут нижньої щелепи - 8%
  • кістці таза - 8%

Найбільш поширеними симптомами остеосаркоми є біль та набряк. Больові відчуття зазвичай посилюються під час фізичної активності та можуть призводити до порушення сну. Іноді в ураженій області присутній наріст, який пальпується. 

Якщо уражений довколишній суглоб (плечовий або колінний), його рухливість нерідко обмежена. У разі раку нижніх кінцівок у хворого може розвинутись кульгавість.

Іноді остеосаркома супроводжується так званими патологічними переломами. Пухлинний процес послаблює кісткову тканину, в результаті чого вона легко ламається навіть за незначних травм.

Діагностика остеосаркоми

Золотим стандартом діагностики раку кісток є рентгенологічне дослідження. Рентгенографію роблять у двох проєкціях. Після цього виконують біопсію пухлини: лікар бере невеликий шматочок кісткової тканини з патологічного осередку і відправляє на гістологічний аналіз. Якщо у зразку виявляють ракові клітини, призначаються додаткові дослідження, що дозволяють оцінити рівень поширення злоякісного процесу. До них належать:

  1. КТ - застосовується для виявлення метастазів у легенях
  2. МРТ – найбільш точний метод оцінки місцевого поширення пухлини (інвазії м'яких тканин, кісткового мозку, суглобової інфільтрації, ураження судинно-нервових структур або метастазів в кістковому мозку)
  3. ПЕТ-КТ - методика допомагає виявити осередки метаболічної активності, які можуть відповідати розвитку метастазів. Використовується для  оцінки прогресування захворювання та реакції на лікування, вибору найкращого місця для біопсії, виявлення рецидиву хвороби
  4. Сцинтиграфія - сканування кісток застосовується для виявлення кісткових метастазів остеосаркоми

За необхідності лікар може призначити додаткові діагностичні тести, які потрібні для отримання більш детальної інформації про пухлину та вибір правильної терапевтичної тактики.

Лікування остеосаркоми

Як правило, для досягнення найкращого результату лікування  остеосаркоми застосовують кілька протипухлинних методів: хірургію, променеву, таргетну та хімієтерапію.

Хірургічна операція

Основна ціль операції - максимальне повне видалення пухлини. Найчастіше вдається провести резекцію остеосаркоми без ампутації кінцівки. В ході операції лікар січе новоутворення разом із невеликою ділянкою навколишньої тканини. Утворений дефект закривають кістковим трансплантатом чи металевим протезом.

Ампутація кінцівки проводиться лише в тому випадку, якщо пухлину неможливо видалити повністю, а також є високий ризик рецидиву хвороби. Пацієнтам з поширеним захворюванням також видаляють регіональні лімфатичні вузли. Ця операція найчастіше проводиться після резекції пухлини й перед наступним курсом хімієтерапії. 

Променева терапія

Променева терапія зазвичай не використовується для лікування остеосаркоми. Ця пухлина не є радіочутливою. Однак у тому випадку, якщо хірургу не вдається провести повну резекцію новоутворення, радіотерапія може бути призначена для знищення залишкових ракових клітин. Цей метод лікування також допомагає пригнічувати зростання невеликих метастатичних уражень, які неможливо видалити хірургічним шляхом. 

Хімієтерапія

Ще порівняно недавно практично всім пацієнтам з остеосаркомою була потрібна ампутація кінцівок. У той період хімієтерапію застосовували після операції. Однак результати лікування були незадовільними. Лише деякі пацієнти виживали. Застосування доопераційної (неоад'ювантної) і післяопераційної (ад'ювантної) хімієтерапії дозволило значно підвищити ефективність лікування. У цей час понад 80% пацієнтам призначають щадне лікування, що зберігає кінцівку. На жаль, у 10-20% випадків навіть при проведенні неоад'ювантної хімієтерапії хворим потрібна ампутація. В основному це відбувається через дуже великого розміру пухлину або відсутність реакції на лікування.

Таргетна терапія

Таргетна терапія передбачає використання препаратів нового покоління, що впливають на певні молекули, присутні в ракових клітинах, що призводить до уповільнення росту пухлини. До цієї групи входять ліки, відомі як інгібітори кіназ. Їх використовують для лікування пацієнтів з рецидивом остеосаркоми.

Як проводиться моніторинг після лікування

Після успішної операції та післяопераційної хімієтерапії пацієнту потрібний регулярний моніторинг. Наступні візити до лікаря повинні проводитися:

  • протягом першого року - кожні три місяці
  • на другий та третій рік - через шість місяців
  • надалі - раз на рік

До обов'язкових обстежень належать :

  • аналіз крові
  • рентгенологічне або інше візуальне дослідження області, де була виконана резекція пухлини

За потреби ці тести можуть доповнювати показниками функції нирок і печінки, дослідженнями, що оцінюють роботу серця та центральної нервової системи.

Фахівці центру онкології
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар-онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Лікар-онколог, онкодерматолог, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії

Дичаковский

Дичаковський Євгеній Валентинович

Лікар-онкогінеколог, хірург

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Парокінний

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Скрипничук

Скрипничук Іван Васильович

Лікар-онколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Ткаченко Федот Генадійович

Ткаченко Федот Генадійович

Лікар-проктолог, хірург вищої категорії, онкохірург

Шестак Геннадій Петрович

Шестак Геннадій Петрович

Лікар-гематолог вищої категорії, онкогематолог

Чому варто звертатися до МЦ «Мідленд» в Києві

У медичному центрі «Мідленд» проводять якісну діагностику та ефективне лікування широкого спектра онкозахворювань, зокрема остеосаркоми. Кожного пацієнта веде команда досвідчених спеціалістів, що містить клінічного онколога, хірурга-ортопеда, радіолога та за необхідності лікарів іншого профілю. Такий підхід дає можливість розробити найрезультативніший план лікування, що враховує індивідуальні. особливості та потреби хворого. Щоб отримати консультацію лікаря, заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за номером телефону, вказаним на сайті.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

Вакцинація від грипу

Дорослих та дітей з 6 місяців
Епідсезон 2024-2025

Детальніше

ЗНИЖКА -20% НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка 20% на всі види МРТ без контрасту

Детальніше

Check-up "Онко" для чоловіків

Раннє виявлення хвороб є важливим для забезпечення успішного лікування та покращення якості життя пацієнтів

Детальніше

Check-up "Онко" для жінок

Рання діагностика захворювань є ключовим фактором у забезпеченні ефективного лікування

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Постакне»

Постакне - що це таке і як це вилікувати?

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Акція «Родимка»

Обстеження новоутворень шкіри

Детальніше

Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше

Check-Up «Акне СТОП»

Комплексна програма обстеження та консультація лікаря для жінок та чоловіків

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Виділення при вагітності: норма та патологіягия
Дивитись →
П'яткова шпора: причини, симптоми, лікування
П'яткова шпора: причини, симптоми, лікування
Дивитись →
Як правильно промивати носа?
Як правильно промивати носа?
Дивитись →
Вивихи стопи: види, симптоми, перша допомога та лікування
Вивихи стопи: види, симптоми, перша допомога та лікування
Дивитись →
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Міжхребетна грижа: симптоми, лікування
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок