Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Корекція курсу та детоксикація після хіміотерапії

Проходити курс хіміотерапії в МЦ Меділенд ви будете під наглядом лікаря онколога-хіміотерапевта. Лікар буде контролювати ваше самопочуття, показники аналізів крові, реакцію вашого організму на введений препарат. При необхідності для зниження ризику і побічних явищ вам буде проведена корекція курсу хіміотерапії. Після хіміотерапії, лікар допоможе вам пройти курс детоксикації та реабілітації для якнайшвидшого відновлення. Читайте відповіді на найбільш хвилюючі питання...

Коли необхідна корекція хіміотерапії

Розвиток токсичних ускладнень

Протипухлинні препарати діють подібно методу променевої терапії. Оскільки основна характеристика злоякісної пухлини - прогресивний неконтрольоване зростання, то основний удар «хімії» припадає саме по онкологічному осередку.

Крім того, сучасні препарати для хіміотерапії мають властивості селективністі - вибірково діють на тканини, що мають певну гістологічну складову.

Однак для знищення великих вогнищ використовують високі дози протипухлинних препаратів, тому «хімія» надає негативний вплив і на здорові клітини, в першу чергу, на тканини що постійно оновлюються - червоний кістковий мозок, цибулини волосся, епітелій шлунково-кишкового тракту.

Показання до корекції хіміотерапії  - смертельно небезпечні токсичні ускладнення - різке зниженя кількості тромбоцітів та/або лейкоцітів.

Резистентність пухлини до хіміотерапевтичних засобів

В онкологічних центрах України схеми протипухлинного лікування призначаються відповідно до гістологічної форми пухлини, її локалізації, стадії розвитку процесу, наявністі метастазів раку, віку та загального стану хворого.

Схеми протипухлинних препаратів розроблялися і продовжують розроблятися міжнародним співробітництвом онкологів. У нашому центрі використовують стандартні протоколи, ефективність яких статистично підтверджена.

Проте, зустрічаються ситуації резистентності (стійкості пухлини) до курсу хіміотерапії. Це може бути пов'язано з багатьма причинами від труднощі надходження «хімії» в пухлинну тканину внаслідок поганого кровопостачання вогнища до так званого «вислизання» онкології від «меча» хіміотерапії.

Як проводиться корекція хіміотерапії

У тих випадках, коли є підстави підозрювати резистентність онкології до проведеного курсу протипухлинної терапії або виникає ризик розвитку небезпечних для життя ускладнень, необхідна консультація клінічного онколога.

Якщо дозволяє ситуація можуть бути призначені наступні заходи:

   • призначення препаратів, що поліпшують кровообіг і підвищують стійкість організму;
   • лікарська підтримка органів, що найбільше страждають від «хімії» - печінки, червоного кісткового мозку, травного тракту;
   • симптоматичне лікування побічних ефектів (переливання крові, очищення плазми від токсинів і т.п.).

У разі високої резистентності пухлинної тканини та/або важких токсичних синдромів лікар-онколог може прийняти рішення про заміну основної схеми протипухлинних препаратів, про зниження дози «хімії» або про тимчасове переривання курсу.

Корекція хіміотерапії в МЦ Меділенд

Пацієнти, які проходять курс хіміотерапії в нашому центрі, отримують повну медичну підтримку. Максимальна оптимізація лікування і облік всіх особливостей протікання захворювання у кожного конкретного хворого дозволяють в переважній більшості випадків уникнути важких наслідків хіміотерапії.

Проводяться всі види корекції хіміотерапії: від симптоматичного лікування побічних ефектів до заміни схеми протипухлинних препаратів.

У перервах між курсами, а також після завершення «хімії» в нашому центрі проводять детоксикацію після хіміотерапії, яка дозволяє повністю відновити захисні сили організму і повернутися до повноцінного життя.

Навіщо потрібна детоксикація після хіміотерапії

Промивання після хіміотерапії для очищення від «останків» пухлинних клітин

Хіміотерапія передбачає вплив на злоякісну тканину медичними препаратами, які повинні знищити пухлинні клітини. Сучасна «хімія» проводиться сильнодіючими медикаментами, які здатні за відносно короткий термін значно знизити загальний обсяг пухлинної тканини.

Тим часом, загиблі пухлинні клітини необхідно ще вивести з організму, попередньо знешкоджуючи в головній лабораторії - печінки. Тому навантаження на печінку і нирки хворого значно підвищується. Якщо не вжити відповідних заходів, можливий розвиток таких важких ускладнень як реактивні гепатити та гломерулонефрити.

Ще один наслідок знищення клітин протипухлинними препаратами - вплив залишків злоякісних клітин, які надійшли в кровотік, на тканину головного мозку. Саме з отруєнням центральної нервової системи пов'язані такі неприємні симптоми як слабкість, головний біль, дратівливість, апатія, порушення сну та інше.

Детоксикація як ліквідація побічних ефектів

Сучасні протипухлинні засоби мають м'який вплив на організм, якщо порівнювати їх з препаратами, які використовували на зорі розвитку хіміотерапії. Проте, «хімію» до сих пір не можна назвати безпечним лікуванням.

Принцип дії знищуючих рак препаратів засновано на знищенні швидко розмножуючихся клітин. Сучасна протипухлинна терапія характеризуються селективністю (виборчим впливом на злоякісні клітини з певною гістологічною будовою).

Однак при необхідних для повноцінного лікування високих дозах під удар неминуче потрапляють і тканини, які швидко оновлюються - червоний кістковий мозок, який забезпечує відновлення клітин крові, епітелій шлунково-кишкового тракту, цибулини волосся. Для повноцінного відновлення цих тканин обов'язково необхідне очищення від циркулюючих в крові токсинів.

Очищення як відновлення всіх систем організму

Слід враховувати, що хіміопрепарати - це отрута, яку необхідно вивести із загального кровотоку. Протягом всього курсу «хімії» на печінку і нирки падає підвищене навантаження, виснажує резерви цих органів. Тому під час відновного періоду необхідно вживати додаткови заходи по очищенню організму.

Протипухлинна терапія, як правило, призначається при досить великих розмірах пухлини, яка до лікування тривало отруювала організм раковими токсинами. У важких випадках онкологи призначають детоксикацію перед призначенням курсу протипухлинної терапії, проте повністю очистити кров на тлі існуючої онкології практично неможливо.

Таким чином, очищаючи крапельниці після хіміотерапії онкологічним пацієнтам необхідні для очищення від токсинів пухлини, від продуктів розпаду пухлинних клітин, а також для ліквідації побічних дій протипухлинних засобів і відновлення всіх систем організму.

Як проходить чистка після «хімії»

Детоксикацію після хіміотерапії призначає лікуючий лікар онколог після діагностики, яка дозволяє оцінити клітинний склад периферичної крові, стан печінки, нирок, а також інших провідних органів і систем.

При складанні плану медичних заходів по очищенню організму враховуються такі умови:

 • стан пацієнта перед проведенням «хімії»;
 • схема протипухлинних препаратів;
 • дози цитостатиків і кількість пройдених курсів;
 • дані обстеження, проведені для оцінки стану хворого в даний момент.

Згідно з міжнародними стандартами, боротьба з інтоксикацією після хіміотерапії повинна проводитися в комплексі інших методів реабілітації (дієта, режим, вітамінотерапія, психотерапія, препарати для підтримки функцій постраждалих органів і т.і.).

Детоксикація після хіміотерапії в МЦ Меділенд

Відділення онкології МЦ Меділенд проводить хіміотерапію відповідно до міжнародних протоколів. Лікування здійснюється під наглядом досвідченого лікаря онколога-хіміотерапевта, який у разі потреби зробить корекцію курсу хіміотерапії.

Очищення організму після курсів хіміопрепаратів ми здійснюємо як у «своїх» пацієнтів, так і у тих, хто проходив лікування в інших медичних закладах. Нажаль, багато державних онкологічних клінік в Україні досі не приділяють належної уваги проблемі відновлення пацієнтів. Тому детоксикація проводитися тільки у вкрай важких випадках.

Тим часом, навіть слабко виражений інтоксикаційний синдром негативно впливає на реабілітаційний процес, знижує опірність організму і підвищує ризик розвитку ускладнень.

Для тих, кому необхідно пройти курс хіміотерапії, або відновився з найкращим результатом запрошуємо на консультацію клінічного онколога МЦ Меділенд


Заказать обратный звонок