або зателефонувати за номером телефону

УЗД селезінки в МЦ «Меділенд» у Києві

УЗД селезінки - це безпечний та інформативний метод діагностики, що дозволяє оцінити стан цього органу. Селезінка відіграє ключову роль у підтримці імунітету, фільтрації крові та видаленні з організму пошкоджених клітин. За допомогою ультразвукового дослідження можна виявити зміни у структурі органу, визначити його розміри, а також діагностувати такі стани, як запалення, травми, новоутворення або захворювання крові. У медичному центрі «Меділенд» у Києві УЗД селезінки проводиться досвідченими фахівцями, що гарантує високу точність діагностики.

Які показання до УЗД селезінки

Насамперед дослідження призначається за наявності больових відчуттів у лівому підребер'ї, особливо якщо вони посилюються при фізичному навантаженні або глибокому вдиху.

Важливим показанням є інфекційні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури неясного походження, оскільки селезінка бере активну участь в імунній відповіді організму. У разі вірусних інфекцій, таких як інфекційний мононуклеоз або малярія, ультразвукове дослідження допомагає оцінити ступінь збільшення органу.

Лікарі також призначають УЗД селезінки при захворюваннях крові: анемії, лейкозах, лімфомах. У цих випадках дослідження дозволяє оцінити розміри органу та зміни його структури. Пацієнтам з цирозом печінки або портальною гіпертензією УЗД необхідний контроль стану селезінки, оскільки ці захворювання часто супроводжуються її збільшенням.

Обстеження проводиться і після травм живота чи грудної клітки для виключення ушкоджень. При підозрі на пухлинні процеси, кісти чи абсцеси ультразвукова діагностика стає першим етапом обстеження. Профілактичне УЗД селезінки входить до програми комплексного обстеження організму, особливо у пацієнтів з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

Які захворювання можна виявити за допомогою УЗД селезінки

УЗД дозволяє виявити такі відхилення від норми:

  • Спленомегалія. Збільшення селезінки, яке часто зустрічається при хворобах печінки, захворюваннях крові або малярії. Ультразвук дозволяє виявити зміни ще до появи симптомів, що значно полегшує діагностику.
  • Травми. Бувають закритими (підшкірними) та відкритими. Найчастіше діагностуються закриті ушкодження, що виникають при травмах черевної порожнини. Ультразвук допомагає виявити одномоментні та двомоментні розриви. У першому випадку ушкоджуються і капсула, і паренхіма, що призводить до негайної кровотечі. У другому – спочатку формується субкапсулярна гематома, а потім капсула розривається, що супроводжується кровотечею у черевну порожнину
  • Абсцеси. Гнійні утворення у селезінці зустрічаються рідко. Більшість із них виникає при гематогенному поширенні інфекції, рідше – внаслідок травм чи проникнення інфекції із сусідніх органів. Абсцеси можуть бути поодинокими або множинними, іноді досягаючи значних розмірів
  • Інфаркт селезінки. Дана патологія досить рідкісна і зазвичай пов'язана із системними захворюваннями, такими як лейкоз, червоний вовчак або бактеріальний ендокардит. Інфаркт викликає різку болючість, що може ускладнити проведення дослідження.
  • Кісти. Діляться на непаразитарні та паразитарні. Перші бувають вродженими або утворюються після травм, другі найчастіше викликані ехінококом. Ультразвук дозволяє оцінити структуру та характер кісти, що важливо для встановлення діагнозу.
  • Кальцинати (відкладення солей кальцію). Нерідко виявляються після перенесених інфекцій, таких як гепатит чи малярія. На УЗД вони виглядають як яскраві гіперехогенні включення
  • Доброякісні пухлини. Зустрічаються досить рідко і включають такі утворення, як гемангіоми, лімфангіоми, фіброми, хондроми та остеоми. У більшості випадків ці пухлини не проявляють себе клінічно.
  • Злоякісні пухлини. Також є рідкістю та можуть бути представлені ангіосаркомами, лімфосаркомами та фібросаркомами. Найчастіше в селезінці виявляються метастази.

Таким чином, УЗД селезінки – це інформативний метод діагностики, що дозволяє виявити широкий спектр захворювань, включаючи травми, інфекції, пухлини та системні патології.

Як підготуватися до УЗД селезінки

Підготовка до УЗД селезінки нескладна, проте кілька простих рекомендацій допоможуть отримати максимально інформативні результати дослідження.

За два-три дні до обстеження рекомендується виключити з раціону продукти, що сприяють газоутворенню: бобові, свіжі овочі, цілозерновий хліб, солодкі газовані напої. Підвищене газоутворення в кишківнику може створювати перешкоди при ультразвуковому дослідженні та ускладнювати візуалізацію селезінки.

Напередодні ввечері бажано прийняти легку вечерю не пізніше 19:00. Саме дослідження краще проводити натще (останній прийом їжі має бути за 6-8 годин до процедури). При схильності до метеоризму лікар може порекомендувати прийом ферментних препаратів або активованого вугілля за день до дослідження.

Безпосередньо перед процедурою рекомендується одягнути зручний, вільний одяг, що дозволяє швидко оголити живіт. Якщо у вас є результати попередніх УЗД селезінки або інших досліджень черевної порожнини, візьміть їх із собою – це допоможе лікареві провести повний аналіз динаміки стану органу.

Як проводиться УЗД селезінки

Пацієнт розташовується на канапі, трохи повернувшись на правий бік, - це положення забезпечує найкращий доступ до органу. У людей, які страждають на ожиріння, при нечіткій візуалізації контурів селезінки з метою поліпшення якості зображення застосовуються сучасні комп'ютерні режими обробки ультразвукового сигналу для оптимізації зображення.

Лікар наносить на шкіру в області лівого підребер'я спеціальний гель, що покращує проведення ультразвукових хвиль і починає дослідження за допомогою датчика. Під час процедури лікар оцінює розміри селезінки, її розташування, контури, структуру тканини та характер кровотоку. Для отримання найбільш інформативних зображень лікар може попросити пацієнта зробити глибокий вдих та ненадовго затримати подих. Дослідження займає близько 15 хвилин і проходить абсолютно безболісно. Після завершення процедури фахівець витирає гель і складає докладний висновок.

Протипоказання для УЗД селезінки

УЗД є одним із найбезпечніших діагностичних методів, тому абсолютних протипоказань до його проведення практично не існує. Єдиним значним обмеженням може бути наявність відкритих ран або серйозних пошкоджень шкіри в області дослідження, оскільки контакт з датчиком і гелем може спричинити дискомфорт або погіршити стан пошкоджених тканин.

УЗД селезінки: норма і патології

При ультразвуковому дослідженні лікар оцінює кілька ключових параметрів селезінки, кожного з яких існують нормативні показники. Насамперед аналізуються розміри органа: довжина селезінки у дорослої людини в нормі становить 10-12 см, ширина - 4-6 см, товщина - 3-4 см. Ці показники можуть незначно змінюватись залежно від індивідуальних особливостей, віку та статури пацієнта.

У нормі селезінка розташована в лівому підребер'ї, між 9 і 11 ребрами.

Під час дослідження кровотоку спостерігається рівномірний розподіл судинного малюнка. Селезінкова вена в нормі має діаметр 5-7 мм, а швидкість кровотоку в ній становить 10-20 см/с. Важливим показником є селезінковий індекс (добуток трьох розмірів органу), який у нормі не повинен перевищувати 480 см³.

Будь-які відхилення від цих показників вимагають додаткового обстеження та консультації спеціаліста для визначення їх клінічної значущості та необхідності лікування.

Чому варто звертатися до МЦ «Меділенд»

Медичний центр «Меділенд» пропонує якісну ультразвукову діагностику, в тому числі дослідження селезінки. Процедура проводиться у комфортній обстановці з урахуванням усіх медичних стандартів. Особлива увага приділяється точності результатів та їх оперативної обробки, що дозволяє виявити навіть найменші відхилення у роботі органів. Фахівці центру завжди готові детально проконсультувати пацієнта та за необхідності направити до профільних лікарів для подальшого лікування. Щоб уточнити ціну УЗД селезінки та записатися на діагностику, зателефонуйте, за номером, що вказаний на сайті, або скористайтеся формою зворотного зв'язку.

Ціни на послуги

  • УЛЬТРАЗВУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ (УЗД)
    Дуплексне сканування артерій верхніх кінцівок630 грн
    Дуплексне сканування вен верхніх кінцівок680 грн
    Дуплексне сканування вен та артерій верхніх кінцівок1 300 грн
    УЗ доплерографія вен нижніх кінцівок890 грн
    УЗ доплерографія судин голови та шиї1 300 грн
    УЗ доплерографія судин органів мошонки580 грн
    УЗ доплерографія судин шиї820 грн
    УЗ допплерографія судин нирок740 грн
    УЗД м'яких тканин (косметологія)1 000 грн
    УЗД м'яких тканин (хірургія, проктологія), одна ділянка680 грн
    УЗД артерій нижніх кінцівок1 100 грн
    УЗД артерій нирок740 грн
    УЗД вен малого тазу860 грн
    УЗД доплерографія судин голови740 грн
    УЗД доплерографія судин голови та шиї, експертне дослідження1 500 грн
    УЗД дрібних суглобів кистей, 1 кисть680 грн
    УЗД дрібних суглобів кистей, 2 кисті одночасно740 грн
    УЗД ЕХО серця1 200 грн
    УЗД ЕХО серця, експертне дослідження1 300 грн
    УЗД колінного або плечового суглобу при наявності рентгенівського знімку, 1 суглоб680 грн
    УЗД колінного або плечового суглобу при наявності рентгенівського знімку, 2 суглоби симетрично740 грн
    УЗД легень820 грн
    УЗД лімфовузлів470 грн
    УЗД молочних залоз740 грн
    УЗД наднирників580 грн
    УЗД нирок580 грн
    УЗД нирок та сечового міхура630 грн
    УЗД органів малого тазу вагінальним датчиком740 грн
    УЗД органів малого тазу трансабдомінально680 грн
    УЗД органів мошонки (яєчки, придатки яєчок)710 грн
    УЗД органів позачеревного простору (нирки, сечоводи)630 грн
    УЗД патології кисті/стопи при наявності рентгенівського знімку630 грн
    УЗД плевральної порожнини530 грн
    УЗД при патології передміхурової залози з визначенням об'єму залишкової сечі580 грн
    УЗД прохідності маткових труб2 300 грн
    УЗД ректальним датчиком (передміхурова залоза, об'єм залишкової сечі, новоутворення передміхурової залози, пухлини прямої кишки)740 грн
    УЗД сечовивідної системи (нирки, сечовий міхур, передміхурова залоза, об'єм залишкової сечі)680 грн
    УЗД сечового міхура470 грн
    УЗД слинної залози470 грн
    УЗД триразовий моніторинг менструального циклу (5-7 дні, 12-14 дні, 21 день)1 300 грн
    УЗД цервікометрія390 грн
    УЗД черевної порожнини з навантаженням990 грн
    УЗД черевної порожнини з сосудами (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка)950 грн
    УЗД щитоподібної залози630 грн
    УЗД-контроль об'ємно-контурної пластики обличчя860 грн
    Фолікулометрія470 грн

Фахівці відділу ультразвукової терапії
Вінницька-Гладка Любов Юріївна

Вінницька-Гладка Любов Юріївна

Лікар УЗД, доцент, кандидат медичних наук

Войлова Дар’я Сергіївна

Войлова Дар’я Сергіївна

Лікар УЗД

Клименко Наталія Іванівна

Клименко Наталія Іванівна

Лікар УЗД

Кухарчук Владислав Валерійович

Кухарчук Владислав Валерійович

Лікар УЗД


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції
ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 15% у будні та у неділю

Детальніше
Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше
Пакет «Чоловіче здоров'я- Інфекції»

Дана програма дозволяє виявити інфекції в сечостатевій системі чоловіка

Детальніше
Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше
Check-Up «Пульмонологічний»*

Регулярно проходити обстеження рекомендується людям з ХБЛ, алергікам і входять до групи ризику

Детальніше
Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше
Check-Up «Гастроентерологічний»

Більшість гастроентерологічних захворювань починається з появи симптомів, на які ми не звертаємо уваги

Детальніше
Check-Up «Урологічний для жінок»

Своєчасна діагностика – найкраща профілактика захворювань сечовивідних шляхів

Детальніше
Check-Up «Чоловіче здоров'я»

Дана програма дозволяє оцінити стан сечостатевої системи у чоловіків

Детальніше
Check-Up «Діагностика ЛОР-органів»

Потурбуйся про себе в сезон загострення захворювань 

Детальніше
Check-Up «Попередження раку молочної залози»

Для профiлактики та ранньої дiагностики раку молочної залози

Детальніше
30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше
Статті лікарів
Інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда
Дивитись →
Як розшифрувати кардіограму
Як розшифрувати кардіограму
Дивитись →
Зміна кольору сечі
Зміна кольору сечі
Дивитись →
Гіпотонія
Гіпотонія
Дивитись →
Синусова брадикардія
Синусова брадикардія
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок