або зателефонувати за номером телефону

Найпопулярніші питання про варикоз

Автор статьи:

Бахтізін Андрій Вікторович

Хірург, флеболог

Секреты лечения варикоза на ногах в Киеве, Клиника сосудистой хирургии Медиленд

Ні для кого не секрет, що варикозне розширення вен на ногах зустрічається у кожної третьої жінки, і у кожного п'ятого чоловіка. Ніхто не хоче потрапити в їх число, але від розвитку патології ніхто не застрахований.

Як показує досвід лікарів флебологів Клініки «Mediland», тільки 2 з 10 пацієнтів, які звернулися за допомогою, мають ранню стадію розвитку варикозу, більшість же приходять вже з запущеною формою.

Факторів і причин розвитку варикозу багато, починаючи від способу життя кожного з нас і закінчуючи спадковою схильністю. Профілактику розвитку захворювання можна і потрібно робити, для цього достатньо відкоригувати спосіб життя, робити гімнастику для ніг, ванночки і масажі для поліпшення кровообігу.

Але що робити, якщо варикозна хвороба все-таки з'явилася?

Однозначна відповідь – потрібно лікувати. Адже захворювання протікає, супроводжуючись неприємними відчуттями, такими як набряки ніг, судоми, сильний біль і тяжкість в ногах і на додаток до цього некрасиві судинні сітки, і «венозні грона» на ногах. Більш того, варикоз небезпечний серйозними ускладненнями для кінцівки та життя людини.

В МЦ Медиленд лечит варикоз лучший врач флеболог в Киеве Бахтизин Андрей Викторович

Навколо лікування варикозно-розширених вен нижніх кінцівок існує безліч міфів і тверджень, не завжди вірних. Ми вибрали найпоширеніші питання про лікування варикозу і поставили їх лікарю-флебологу, хірургу, головному лікарю МЦ "Mediland" Андрію Вікторовичу Бахтізіну.

Чи можна вилікувати варикоз на ногах мазями, таблетками і гелями самостійно в домашніх умовах?

Часто чую від пацієнтів існуючі твердження про варикозну хворобу і методи її лікування, такі як: "100% допоможе, моя бабуся (тітка, подруга...) так робила". Наскільки вони вірні або помилкові і щоб не нашкодити своєму здоров'ю і не втратити дорогоцінний час, давайте розбиратися.

Ви, напевно, бачили, як в рекламі жінка маже мазь на варикозну вену, і вона чудесним чином тане на очах! За таку диво-мазь багато пацієнтів віддали б все що завгодно!

На жаль, нав'язані твердження, що при регулярному застосуванні «Мазі і гелі допоможуть вилікувати варикоз», а «Капсули і таблетки можуть позбавити від варикозу» – це лише маркетинговий хід.

Прикро, але не існує препаратів, мазей, примочок, а також дієти або трав, які б повернули зруйнованій вені колишній вигляд.

Гелями і мазями не можна вилікувати варикозну хворобу. Сучасні препарати допомагають лише зняти симптоми хвороби, але не спрямовані на позбавлення від самого захворювання. Вени, уражені варикозом, не зникнуть, а з часом стануть лише більшими і помітнішими. Більш того, за наявності варикозних вен, різко зростає ризик тромбозу вени.

Втирання всіх «чудодійних» мазей і гелів лише виконує легку масажну дію на хворі ноги, а ментол, що міститься в них, створює охолоджуючий ефект.

Що відбувається після видалення варикозних вен на ногах?

При тривалому перебігу хвороби варикозно розширені вени перестають брати участь в кровообігу. Ця функція повністю переходить до глибокої венозної системи, яка відмінно виконує роботу по відтоку венозної крові в бік серця.

Після видалення хворих вен кровотік в здорових венах поліпшується, так як усувається закид крові і застій її в розширених венах.

Тому твердження про те, що "Видаливши хворі вени, лише збільшиш навантаження на інші" не вірне.

Видаливши хворі вени з допомогою сучасних хірургічних методик, лікарі зменшують навантаження на здорові вени, яким буде набагато легше повертати кров до серця.

Після видалення варикозних вен на ногах варикоз буде розвиватися чи ні?

Ще одне поширене твердження, з яким я стикаюся: "Скільки вени не видаляй – вони з'являться знову".

Якщо після видалення варикозних вен пацієнт протягом багатьох років не спостерігався у лікаря-флеболога, в інших місцях дійсно може знову розвинутися варикоз. Причина цього – лише подальший розвиток хронічної варикозної хвороби.

Потрібно пам'ятати, що будь-яка патологія вимагає уваги і контролю. При регулярному відвідуванні флеболога, хоча б раз в рік, і виконання всіх його рекомендацій, процес розвитку хвороби можна істотно загальмувати.

 

Тут ми даємо відповідь тільки на найпоширеніші питання про варикоз. Якщо ж ви маєте підозри про те, що у вас варикозна хвороба, не відкладайте проблему на потім, зверніться до лікаря-флеболога, який проведе огляд і УЗД судин нижніх кінцівок, а також відповість на всі ваші запитання.

У разі необхідності лікування варикозу, в МЦ «Mediland» доступні всі сучасні методи лікування, про них ви можете детальніше прочитати ТУТ.

Якщо вас турбують дискомфорт та біль - довіртеся професіоналам!

 
 
Фото галерея
 

 

 

Більш докладно про захворювання вен нижніх кінцівок і методів їх лікування читайте в розділі ФЛЕБОЛОГІЯ.

 

ПопердженняІнформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря

 


Заказать обратный звонок