або зателефонувати за номером телефону

PRP-терапія або плазмотерапія в неврології та ортопедії

Біль в попереку стала однією з важливих проблем зі здоров'ям не тільки для літніх людей, але в першу чергу для молодих людей у віці до 45 років. Це стало однією з основних причин обмеження фізичної активності і в усьому світі поширення проблеми набирає масштабів епідемії.

Про біль в попереку, його причини та методи лікування вже написано багато, в тому числі і у нас на сайті в розділі «Неврологія».

Сьогодні ми хочемо розповісти про такий метод лікування болю в спині, і інших неврологічних патологій, як PRP-терапія або плазмотерапія.

 

Ярослава Капінус, лікар невролог проводить лікування болю в попереку, протрузій і гриж хребта в Києві. Неврологія медичного центру Меділенд

Даний метод лікування успішно застосовує в своїй практиці лікар невролог вищої категорії Капінус Ярослава Сергіївна, яку ми і попросили відповісти на такі питання, як:

 • Що це за метод такий PRP-терапія або плазмотерапія?
 • При яких захворювань ефективний даний метод лікування, і які результати можна очікувати від лікування?
 • Як проходить процедура і чи є протипоказання до даного методу лікування?
 
PRP (ПРП) плазмотерапія або ін'єкції збагаченої тромбоцитами плазми в Києві, ортопедія і неврологія Меділенд

Що таке PRP-терапія або плазмотерапія

Platelet Rich Plasma (PRP) – це новий терапевтичний інструмент, який в останні роки набув широкого поширення в усьому світі, завдяки успішному терапевтичному використанню при лікуванні травм у зірок спорту. Можливо, ви чули про відомих професійних футболістів, зокрема Тайгер Вудс і Рафаель Надаль, які приписують своєму «чудесному» відновленню після травми використання загадкового лікування під назвою PRP-терапія.

PRP-терапія або плазмотерапія – це ін'єкції власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами, для стимулювання регенеративних можливостей організму.

Наша кров складається на 93% з еритроцитів, на 6% ‒ з білих кров'яних клітин, і на 1% з тромбоцитів і плазми. Як ви, напевно, знаєте, тромбоцити циркулюють по всьому тілу і необхідні для згортання крові, щоб вчасно зупинити кровотечу. Однак, людські тромбоцити більш значимі в процесі регенерації тканини, оскільки є критичним компонентом в загоєнні тканин.

Тромбоцити надзвичайно багаті факторами росту, так званими тромбоцитарними факторами. Перша реакція тіла при пошкодженні тканини ‒ це доставка тромбоцитів в травмоване місце, які, прибувши в пункт призначення, «ініціюють ремонт» залучаючи до травми стовбурові клітини, а ті в свою чергу запускають процес регенерації клітин.

Ін'єкція тромбоцитарних факторів росту в пошкоджені зв'язки, сухожилля і суглоби стимулює природний процес відновлення.

Мета PRP-терапії полягає в тому, щоб у розчині, який буде вводитися в пошкоджену область, максимізувати кількість тромбоцитів за рахунок відділення їх від еритроцитів. Таким чином, PRP створює, стимулює і прискорює природний процес загоєння організму.

 
PRP терапія для лікування хребта, суглобів в Києві, ортопедія і травматологія Меділенд

Плазмотерапія при лікуванні захворювань

Плазмоліфтинг процедура не нова. Багата тромбоцитами плазма успішно застосовується в дерматології, косметології, стоматології та пластичній хірургії протягом десятиліть.

Застосування ж PRP-лікування в неврології, ревматології, ортопедії та спортивній медицині почалося відносно недавно, але вже досить поширене.

Плазма, багата тромбоцитами або PRP в основному використовується для лікування пошкоджень м'яких тканин. До них відносяться хронічні травми зв'язок, розтягування сухожиль та інші. Крім того, плазмотерапія, стимулюючи загоєння хряща і зменшуючи біль, тим самим повертаючи рухливість суглобів, може бути ефективною при лікуванні багатьох випадків остеоартриту. Ці властивості плазми з тромбоцитарними факторами успішно використовують лікарі ортопеди-травматологи МЦ «Mediland».

Лікарі неврологи нашої клініки теж ефективно застосовують аутоплазмотерапію, при лікуванні таких захворювань, як:

 • біль в поперековому відділі хребта;
 • остеохондроз хребта;
 • грижі, протрузії та інші захворювання хребта;
 • остеоартрити, артрози;
 • м'язові спазми.

PRP-терапія, за умови правильного проведення, може дати наступні результати:

 • зниження запальних і больових процесів в хребті і суглобах;
 • усунення м'язових спазмів;
 • поліпшення рухливості суглобів;
 • стимулювання кровообігу в тканинах, уражених захворюванням або травмою;
 • поліпшення процесу регенерації і живлення пошкоджених тканин;
 • відновлення суглобової рідини.

Основними цілями ін'єкції є:

 • зменшення больового синдрому, ущільнення фіброзного кільця навколо протрузії міжхребцевого диска;
 • прискорення процесу загоєння і зниження ймовірності отримання травми з більш серйозним станом.

В деяких випадках використання збагачених тромбоцитами ін'єкцій плазми може допомогти уникнути потреби в ліках, що спричинюють токсичну дію на організм пацієнта, або в хірургічному втручанні.

При будь-якому варіанті лікування, стійкі результати в значній мірі залежать від ступеня травми або захворювання. Наприклад, у разі слабкого артриту PRP може потенційно запобігти розвитку подальшої дегенерації. Однак за наявності у пацієнта дегенеративного ураження хрящової тканини ‒ метою лікування буде мінімізація болю і поліпшення функції.

 
Ін'єкції плазми PRP або уколи власною плазмою це плазмоліфтинг суглобів, хребта в Києві для лікування болю і поліпшення функції. Неврологія та ортопедія Меділенд

Як проходить процедура ін'єкції PRP

Як і будь-яка маніпуляція, проведення PRP-терапії призначається лікарем. Вся процедура займає близько 30 хвилин.

Перший крок включає в себе забір у пацієнта зразка крові в спеціальну пробірку, близько 30 мл.

Другий етап – підготовка плазми. Плазма, багата тромбоцитами, методом центрифугування відділяється від інших компонентів крові.

Третій етап – аутоплазма вводиться в пошкоджене сухожилля, зв'язки, м'язи, суглоб або диск, який є джерелом болю.

Процедура ін'єкції плазми не болюча, може відчуватися незначний дискомфорт при введенні. Іноді в місці введення PRP можуть з'явитися незначні синяки або синці, які швидко зійдуть.

Після ін'єкції пацієнт спокійно може повернутися до щоденних занять.

Плазмотерапія передбачає курс ін'єкцій PRP ‒ кількість ін'єкцій варіюється в залежності від індивідуального стану кожного пацієнта, і, зазвичай курс лікування становить від 2 до 6 процедур.

Для отримання кращого ефекту від PRP-лікування лікуючий лікар додатково може скласти програму реабілітації, фізичні вправи.

Перед процедурою плазмотерапіі необхідно:

 • виключити вживання алкоголю мінімум за 3 дні до маніпуляції;
 • за кілька годин до процедури відмовитися від жирної і гострої їжі;
 • не можна використовувати протизапальні препарати до і після процедури.
 
PRP терапія в неврології та ортопедії протипоказання, проведення в Києві. Ортопедія і неврологія Меділенд

Побічні ефекти і протипоказання

Так як в ін'єкціях використовується власна кров пацієнта, процедура дуже безпечна, не викликає алергічну реакцію. Побічні ефекти відсутні.

Протипоказання до проведення PRP ін'єкцій, як і у будь-якої маніпуляції існують. Це:

 • пошкодження на шкірі, інфекційного походження;
 • прийом антикоагулянтів;
 • сепсис;
 • захворювання на цукровий діабет;
 • вагітність і лактація;
 • аутоімунні захворювання, психічні захворювання.

Перевага аутоплазмотерапії (PRP) полягає в тому, що, на відміну від інших методів лікування, вона має стійкий результат і класифікується як постійне виправлення. Час для отримання результатів залежить від площі і ступеня травми ‒ в середньому більшість пацієнтів починають бачити ознаки покращення у вигляді зменшення болю або покращення функції протягом чотирьох-шести тижнів.

Якщо вас турбують болі в поперековому відділі хребта, грижі, артрози та інші захворювання, уточнюйте про можливість застосування такого методу лікування, як плазмотерапія. PRP-терапія або плазмотерапія дуже ефективний метод лікування великої кількості захворювань і в руках досвідченого лікаря може творити чудеса.

Записатися на прийом до Ярослава Сергіївни з приводу лікування спини даним методом ви можете тут

 

Слід зазначити, що PRP-терапія або плазмоліфтинг в нашій клініці активно застосовується лікарями дерматологами і косметологами:

 • для лікування алопеції – призупиняється випадання волосся і активізується зростання нових;
 • для омолоджуючого ефекту шкіри обличчя, декольте, рук;
 • для усунення розтяжок на тілі;
 • і для вирішення інших естетичних проблем і дерматологічних захворювань.

І ця процедура зарекомендувала себе на відмінно.

 

 

ПопердженняІнформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря

 


Заказать обратный звонок