З діагнозом міома матки в наш час стикається велика кількість жінок. При цьому якщо ще років 10 назад в зону ризику потрапляли жінки у віці 45+, то в наш час не рідкісні випадки виявлення захворювання у віці «трохи за 30» і навіть іноді молодші.
Зазвичай, жінки, почувши свій діагноз, впадають в паніку, відкладають лікування, побоюючись того, що міому можна лікувати лише оперативним шляхом і з видаленням органу.
Як донести пацієнткам, що рання діагностика захворювання і своєчасне звернення однозначно допоможе зберегти орган, забезпечити повноцінне життя та функціонування організму? Так, це завдання не з легких.
Більшість пацієнток освічені і читають, однак, читають часто не медичну літературу, а форуми і непрофесійні малоінформативні публікації, втрачаючи тим самим дорогоцінний час.
Чи завжди при лікуванні міоми матки потрібна операція? Якщо видалити міому, чи можна вагітніти? Чи видаляють матку під час операції? На ці та інші, розповсюджені навколо міоми, питання відповідає лікар МЦ «Mediland» гінеколог, мамолог, хірург Юлія Борисівна Желтонозька.
"Мабуть, однією з позитивних характеристик медицини є її динамічний і неухильний розвиток. За всіма напрямками медицина рухається в бік малоінвазивності, нетравматичності, органозбереження та консервативних методик. На щастя гінекологія є одним з передових напрямків за цими параметрами.
Ще 20 років тому в гінекологічній практиці при лікуванні міоми матки найбільш поширеним методом була операція екстирпація матки або її повне видалення. Наразі варіантів лікування настільки багато, що часом не вистачить часу однієї консультації, щоб розповісти пацієнтці про кожний.
При міомі матки ми можемо запропонувати багато варіантів лікування. І не завжди при цьому потрібно вдаватися до оперативного лікування.
Звичайно вибір методу лікування міоми матки залежить від багатьох факторів, до яких відносяться розмір утворення, його локалізація, ступінь вираженості симптомів та інше. В кожному конкретному випадку можливі варіанти ми проговорюємо з пацієнткою і разом з нею приймаємо рішення.
При своєчасному звернення та ранньому виявленні утворення ефективним є медикаментозне лікування. Ми можемо запропонувати величезний арсенал медикаментів, починаючи від рослинних препаратів і закінчуючи гормональною терапією в таблетованих або ін'єкційних формах. Також з метою лікування, є можливість використовувати внутрішньоматкову систему, і препарати у вигляді «депо».
Досить популярним і ефективним є метод емболізації маткових артерій (ЕМА), коли перекривається кровотік в міоматозні вузли і тим самим припиняється їх живлення. Процедура безболісна, але при цьому має свої обмеження з використання.
І, звичайно ж, при лікуванні міоми матки застосовуються оперативні методики. Але не варто лякатися. Сучасні оперативні методики можуть допомогти зберегти орган, при цьому зробити його здоровим і не позбавляти жінку шансів на подальшу вагітність або просто повноцінне жіноче життя.
Особливої уваги потребує метод гістерорезектоскопії (фото 1, 2), який без розрізів через природні шляхи дає можливість видалити міому амбулаторно та безболісно.
Операція лапароскопічної міомектомії (фото 3, 4) також мало травматичний метод позбавлення від міоми – коли через невеликі проколи на передній черевній стінці видаляються міоматозні вузли. У разі глибокого розташування міоматозних вузлів великого розміру та їх великої кількості ми використовуємо метод консервативної міомектомії, що дозволяє через невеликий доступ видалити від одного до багатьох вузлів (фото 5, 6, 7, 8, 9).
Всі ці оперативні методики спрямовані на видалення міоми і при цьому збереження матки.
У разі ж, коли міома досягла великого розміру і немає можливості застосувати малоінвазивні методики лікування, лише тоді обґрунтоване застосування екстирпації або гістеректомії органу, коли міома видаляється разом з органом (фото 10, 11, 12, 13, 14).
Дорогі жінки, на жаль, міома матки має властивість на ранніх етапах розвиватися без видимих симптомів, враховуйте це і регулярно проходьте огляд у гінеколога. Якщо ж у Вас виявлено новоутворення, у нас є маса способів Вам допомогти, і їх вже більше ніж видів самої міоми. Потрібно тільки своєчасно звернутися і ми допоможемо вам зберегти здоров'я.
P.S. Для наочності пропоную подивитися трохи фото: від видалених вузлів, до занедбаних випадків, які, на жаль, закінчуються видаленням органа.»
Більш докладно про застосовувані методики лікування міоми матки в нашій клініці ви можете дізнатися ТУТ.
Якщо у вас виявили міому матки, не переживайте дарма – візьміть себе в руки й довіртеся професіоналу!
Більш докладно про гінекологічні захворювання та методи їх лікування читайте в розділі ГІНЕКОЛОГІЯ.
Інформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря