Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Операція Hallux valgus – міфи і реальність

Робити чи не робити операцію халюс вальгус в Києві? Відповіді на найпоширеніші питання від лікаря ортопеда травматолога Левченка Олексія

Hallux valgus, правда звучить як заклинання? Але, ми серйозна клініка і до заклинань не маємо ніякого відношення, а говоримо про патології та методи їх лікування за правилами доказової медицини.

Hallux valgus – це вальгусна деформація першого пальця стопи, при якій великий палець відхиляється в сторону. Вальгусна деформація стопи, або, як кажуть в народі, «кісточка» або «шишка» баля великого пальця стопи, досить часто зустрічається у представниць прекрасної статі. Але це не означає, що чоловіки не схильні до цього захворювання.

На ранніх етапах захворювання проявляє себе незначним відхиленням великого пальця та створює проблеми естетичного характеру, але з часом ситуація погіршується:

  • деформація збільшується, великий палець сильно нахиляється до інших, тим самим провокуючи і їх деформацію;
  • біль в стопі, особливо при ходьбі;
  • складність з підбором взуття;
  • в дуже запущених станах, складність ходьби в цілому.

Коли патологія сильно впливає на якість життя людини, єдиним рішенням є операція для усунення Халлюс Вальгус.

Пацієнти, дізнавшись про необхідність операції, дуже переживають і продовжують відкладати лікування до тих пір, поки «терпіти немає сил». Чому так відбувається, яка причина переживань ми вирішили дізнатися у лікаря ортопеда-травматолога, кандидата медичних наук Левченка Олексія Васильовича.

Олексій Васильович розвіяв кілька поширених міфів про операцію при Hallux valgus.

«Частенько на консультаціях я стикаюся з стійкою, але водночас помилковою думкою пацієнтів про технології оперативного втручання при вальгусній деформації стопи, термін та складність реабілітації після нього. Давайте розберемо деякі з них:

Міф №1 «Під час операції мені будуть ламати кістку, вкручувати гвинти, пластини».

Реальність: Це не наш метод! У своїй практиці я використовую технологію, що не передбачає кісткової резекції («перелому»), фіксуючих гвинтів і / або пластин. Так, технічно, застосовувана мною, методика складніша, але її переваги незаперечні. При такому оперативному втручанні анатомія кісток повноцінно зберігається і біомеханіка роботи переднього відділу стопи максимально відновлюється.

Міф №2 «Мені доведеться півтора місяця стрибати на милицях, в гіпсовій пов'язці».

Реальність: Методика міотенопластики, яку я використовую для цих операцій, дозволяє обходитися без гіпсових пов'язок і милиць. Дозоване навантаження своїм пацієнтам дозволяю вже на другу добу після оперативного втручання, використовуючи ортопедичне взуття Барук.

Міф №3 «Термін реабілітації триває до року, а у мене немає можливості так довго нормально не ходити!»

Реальність: Після операції Халлюс вальгус термін ходьби в ортопедичному взутті Барук становить всього місяць (в деяких випадках – п'ять тижнів). Після цього пацієнт переходить на звичайне м'яке та зручне взуття, поступово збільшуючи навантаження. Якщо ж брати вищевказаний термін в 1 рік – через рік хоч каблучки в 15 сантиметрів!

Міф №4 «Це ж у мене на двох ногах одне й те саме. Мені потрібно зараз прооперувати одну ногу, мучитися, відновлюватися, а потім через рік – другу? Й знову все по новій? Це ж так довго!»

Реальність: Дійсно, в 70% випадків патологія на обох стопах симетрична. Застосовувана мною технологія оперативного втручання дозволяє оперувати одночасно дві стопи, і термін реабілітації не змінюється. При цьому пацієнт може ходити без будь-якої підтримки ззовні з другої доби після втручання. Одна або дві стопи відразу – реабілітація та її тривалість не змінюються!»

 

Якщо у вас є кісточка на нозі, не варто прислухатися до чуток, затягувати «на потім, може пройде» – Hallux valgus самостійно не проходить. Завжди краще прийти на консультацію та поговорити про свої сумніви безпосередньо з оперуючим лікарем, який докладно розповість деталі і дасть відповідь на всі питання, що цікавлять.

Детальніше про причини Hallux Valgus та метод лікування в МЦ «Mediland» читайте ТУТ.

Якщо вас турбують дискомфорт, біль – візьміть себе в руки й довіртеся професіоналу!

Фото операції
Рентген стоп до і після операції Халлюкс ВальгусРезультати операції Hallux valgusОперація по видаленню шишки на нозі, снімок результатуВигляд стопи до операції та після видалення шишки на нозі

 

 

Більш докладно про захворювання опорно-рухового апарату й методи їх лікування читайте в розділі Ортопедія-травматологія.

 

ПопердженняІнформація, надана в статті, не може бути використана для постановки діагнозу, призначення лікування і не заміняє консультацію лікаря

 


Заказать обратный звонок