Крауроз - серйозний та небезпечний недуг, що вимагає негайного втручання
для запобігання прогресування захворювання
Крауроз вульвы

Крауроз вульви (wikipedia) - передракове захворювання зовнішніх статевих органів, виражається у дистрофічних, атрофічних та склеротичних змінах їх шкіри, що характеризується поступовим розвитком атрофії зовнішніх статевих органів жінки (вульви).

Нерідко поєднується з лейкоплакией.

Крауроз вульви характеризується омертвлінням та подальшим руйнуванням багатошарового плоского епітелію, який захищає геніталії від негативного впливу зовнішнього навколишнього середовища.

Потім статеві органи деформуються і зменшуються у розмірах, що призводить до їх дисфункції.

При краурозе вульви жінка може відчувати сухість, свербіж слизової. Спочатку крауроз вульви може проявлятися, як відчуття легкого поколювання у зовнішніх статевих органах, печіння, сухості, стягування, що не завжди привертає до себе належної уваги.

Однак, варто розуміти, що крауроз - серйозний та небезпечний недуг, що вимагає негайного втручання для запобігання прогресування захворювання.

ПРИЧИНИ крауроза вульви

  • перед- та постменопаузи, що супроводжуються гормональною перебудовою жіночого організму;
  • порушення роботи головного мозку та гіпофізу;
  • захворювання імунної системи;
  • наявність вірусу папіломи людини;
  • проблеми пізнього статевого дозрівання, раннього клімаксу;
  • ендокринні порушення;
  • недотримання особистої гігієни;
  • механічне подразнення;
  • наявність інфекцій, наприклад, кандидозу.


ДІАГНОСТИКА крауроза вульви

Діагностика крауроза вульви представлена ​​физикальном, лабораторним та інструментальним обстеженням.

Крауроз вульви може бути виявлений у жінки при гінекологічному огляді на кріслі. Один з основних методів діагностики крауроза вульви - вульвоскопія (кольпоскопія), яка дозволяє побачити патологічні зміни слизової та шкіри.

Найважливіше! Вчасно звернутися до вашого лікаря!

ЛІКУВАННЯ крауроза вульви

Для зменшення свербежу та запалення пацієнткам призначаються антигістамінні препарати. Місцево застосовуються гормональні мазі, причому вибір гормонів здійснюється відповідно до віку пацієнтки.

Літнім жінкам додатково рекомендується пероральне застосування гормональних препаратів. Якщо відсутній ефект від консервативної терапії, застосовується кріодеструкція ураженої тканини або лазерна абляція.

При підозрі на онкологічне захворювання уражену тканину висікають.


ПРОФІЛАКТИКА крауроза вульви

Дотримання особистої гігієни. Жінка повинна щодня ретельно доглядати за чистотою власного тіла. Інтимні органи треба підмивати систематично - вранці і ввечері. Не рекомендується використовувати мило при підмиванні статевих органів, краще користуватися відваром ромашки або календули.


Уникнення стресів. До причин крауроза відносяться проблеми психосоматичного характеру. Часті нервові розлади та депресії, з якими жінка не може впоратися сама, слід мінімізувати за рахунок заспокійливих препаратів.


Правильна білизна. Жінці не можна носити синтетичну нижню білизну, тому що даний матеріал погано пропускає повітря і призводить до збільшення динаміки свербіння в області паху.

Будьте здорові!