або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Дитяче УЗД в Києві

Автор статьи:

Барська Катерина Сергіївна

Лікар-рентгенолог

Ультразвукове дослідження - безпечний і точний метод обстеження пацієнтів. УЗД дитині призначає лікар-педіатр при підозрі на: порушення будови тканин, органів, деформацію клітин, захворювання серцево-судинної системи, патології сечостатевої системи, інші розлади організму. Процедура не лякає дітей, як комп'ютерна томографія або рентгенографія.

Показання та протипоказання для проведення УЗД дитині у Києві

Дитяче УЗД в Києві

Ультразвукова діагностика призначається при виявленні таких симптомів:

 • запаморочення, нудота, непритомність
 • патології суглобів
 • збільшення лімфовузлів
 • больові відчуття у м'язах
 • утворення у зоні шиї
 • ускладнене сечовипускання
 • болі через нез'ясовані причини

При виявленні одного з цих симптомів потрібно зробити УЗД дитині, але тільки після консультації з педіатром. Дослідження не проводиться при: відкритих ранах у районі черевної порожнини, лихоманці, гнійниках в області, що обстежується, патологіях кровообігу у головному мозку, інфекційних захворюваннях.

Види УЗД дітям

У МЦ «Mediland» проводиться ультразвукова діагностика:

 • статевих органів
 • сечового міхура
 • щитовидки
 • очеревини
 • мошонки
 • головного мозку
 • слинних та молочних залоз
 • нирок
 • шиї та судин
 • серця
 • органів сечовидільної системи

Після огляду лікар-педіатр призначить УЗД дитині, ціна залежить від виду діагностики.

Підготовка дитини до процедури

Лікар, що лікує, проведе відповідний інструктаж законних представників. Батьки чи опікуни дитини приходять на УЗД з дитиною, щоб не травмувати дитячу психіку. Важливо, щоб вона відчувала себе у безпеці та була спокійною. При ультразвуковому дослідженні головного мозку, щитовидки та суглобів спеціальна підготовка не знадобиться. Однак у день проведення процедури краще не приймати медикаменти.

Основні рекомендації:

 • для отримання точної інформації у результаті проведення УЗД серця необхідно, щоб дитина була максимально спокійною під час процедури. Діагностика найменших пацієнтів проводиться, коли вони сплять
 • УЗД органів сечостатевої системи необхідно проводити, коли у дитини наповнений сечовик. Потрібно дати випити води перед процедурою. Дітям до 2 років буде достатньо близько 100 мл, а пацієнтам старшого віку (11-15 років) - 800-1000 мл
 • перед обстеженням черевної порожнини, потрібно 1-2 дні не вживати продукти, що викликають здуття: молочку, газовані напої, кукурудзу, капусту, горох та інші

УЗД дитяче практично нічим не відрізняється від проведення аналогічної процедури дорослим.

Як у МЦ «Mediland» роблять УЗД дітям

Діагностику проводять компетентні спеціалісти. Медичний центр укомплектований сучасним обладнанням від провідних американських виробників. Системи ультразвукового дослідження транслюють зображення у високій роздільній здатності. Процедура проводиться у спеціально обладнаній палаті. Пацієнт лягає на кушетку. Лікар обробляє область, що досліджується, спеціальним гелем. Після цього починається сканування. Лікар спілкується з дитиною, щоб заспокоїти його.

Переваги проведення процедури у МЦ «Mediland»

Багатопрофільний медичний центр укомплектований сучасною діагностичною технікою. Тут працюють досвідчені фахівці, які проведуть обстеження пацієнта на найвищому рівні. За підсумками процедури лікар-педіатр поставить правильний діагноз. При наявності відповідного направлення, можна записатися на УЗД для дітей, ціни варіюються у залежності від виду процедури.

  
Лікарі клініки педіатрії «Mediland»
 
Барська Катерина Сергіївна

Барська Катерина Сергіївна

Лікар-рентгенолог вищої категорії

Верхотурова Світлана Вікторівна

Верхотурова Світлана Вікторівна

Лікар-педіатр, кардіоревматолог дитячий

Сабадаш Анастасія Василівна

Сабадаш Анастасія Василівна

Лікар-педіатр, заведуюча відділенням педіатрії

FAQ

⇒ З якою періодичністю дітям роблять УЗД?

Цей метод діагностики абсолютно безпечний для незміцнілого організму дитини. Тому обмеження періодичності та тривалості проведення УЗД відсутні. Дітям до року призначають ультразвуковий скринінг. У якості профілактики спеціалісти рекомендують проводити обстеження кожні 1-3 роки.

⇒ Скільки коштує зробити УЗД дитині?

Вартість залежить від виду діагностики, причин проведення процедури. Після огляду дитини, лікар-педіатр випише призначення та оголосить точну ціну обстеження.

⇒ Яке УЗД можуть призначити дитині?

Голови, статевих органів та сечової системи, серця, очеревини, судин, шиї та ін. Процедура проводиться для підтвердження чи спростування підозр на захворювання, а також з метою динамічного контролю за хронічними патологіями.

⇒ У якому віці дітям роблять УЗД?

Обстеження можна зробити навіть плоду, коли він знаходиться в утробі. Якщо відсутні показання до УЗД, спеціалісти все одно рекомендують провести діагностику малюку, коли йому виповниться 1-1,5 місяці.

⇒ Як підготуватися до УЗД дитини?

Правила підготовки залежать від виду УЗД. Наприклад, при скануванні сечовидільної системи, потрібно дати дитині випити води перед процедурою. Якщо проводиться дослідження очеревини, потрібно виключити з раціону за 1-2 дні до діагностики продукти, які стають каталізатором здуття живота.


Заказать обратный звонок