або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Головний біль під час ГРВІ

Болить голова під час застуди або після застуди, що робити? Відділення отоларингології в Києві - діагностика і лікування головного болю під час або після ГРВІ

Головний біль турбує зазвичай кожного з нас під час гострого респіраторного захворювання (ГРВІ) або під час його ускладнення на придаткові пазухи носа. Дуже важливу роль відіграє локалізація головного болю, адже локалізація свідчить про причини болю і, виходячи з цього, визначаються методи діагностики і подальше лікування.

При ЛОР захворюваннях лікарі отоларингологи поділяють головний біль по локалізації на:

Якщо голова болить в скронях, то причина її підвищена температура.

Вона проходить після прийому жарознижуючих препаратів, типу Німесил, Панадол, Парацетамол, Ібупрофен.

Ниючий біль в лобній ділянці

Іноді головний біль локалізується в лобній ділянці, має ниючий характер, виснажливий в першій половині дня. Дуже часто пацієнти описують при цьому тиск на очне яблуко. Це гнійний фронтит.

Основним методом лікування гнійного фронтиту є прийом антибактеріальних, протизапальних, муколітичних препаратів.

У разі неефективності консервативної терапії, пацієнту показано виконання оперативного втручання для видалення гною - Фронтотомія. Під час операції фронтотомії проводиться відкриття пазухи зовнішнім доступом.

І кожен пацієнтів запитує лікаря: «Невже немає нових сучасних методів лікування?». Так, серйозна альтернатива традиційним методам лікування є. Але головна умова такого лікування ‒ це наявність ендоскопічної техніки і досвіду хірурга.

У МЦ «Меділенд» досвідчені ЛОР лікарі лікування гнійного фронтиту можуть проводити без операції. Маніпуляція проводиться в амбулаторних умовах під місцевою анестезією і з використанням ендоскопічної техніки. Під час маніпуляції зондування пазухи відбувається через природне сполучення і вимивається гній. При необхідності, маніпуляція виконується декілька разів.

Біль в потиличній області

Іноді головний біль локалізується в потиличній області, супроводжується стіканням гною по задній стінці глотки і зниженням зору.

Такі симптоми супроводжують сфеноїдит, тобто запалення клиноподібної пазухи.

Сфеноїдит

Клиновидна пазуха є однією з непередбачуваних пазух носа. Це найдальша пазуха, яка глибоко проникає в основу черепа. Основними причинами запалення клиноподібної пазухи або сфеноїдиту є ГРВІ або хронічні захворювання порожнини носа.

Скарги, які описує пацієнт ‒ це виснажлива головний біль в потиличній області, стікання гною по задній стінці глотки, можливе зниження зору. Найчастіше такі пацієнти потрапляють спочатку до невропатолога. І тільки після виконання МРТ до ЛОР лікаря.

Сфеноїдит завжди викликає побоювання у отоларинголога, адже будь-які маніпуляції і операції в клиноподібній пазусі небезпечні. Але ендоскопічна техніка, в руках висококласного лікаря, дозволяє безпечно підійти до сполучення, оглянути його і вимити гній.

При звичайному огляді, тобто з використанням рефлектора, отоларинголог не зможе побачити сполучення клиноподібної пазухи, а значить, не зможе вимити гній.

ЛОР лікарі нашої клініки проводять огляд клиноподібної пазухи і її зондування з вимиванням гною в амбулаторних умовах та під місцевою анестезією з використанням відеоендоскопа.

За необхідності та наявності у пацієнта анатомічних особливостей, ця маніпуляція може бути виконана в операційній Клініки.

 

 
 
Mediland Киев ЛОР отделение

Що робити

Як правило, при ГРВІ пацієнти воліють займатися лікуванням самостійно.

У разі якщо головні болі при ГРВІ або після нього не проходять, рекомендуємо звернутися за допомогою до лікаря. 

 

 

 

 
Mediland операционная

Що не робити

Не захоплюватися самолікуванням і не відкладати на довго візит до лікаря. Запущена форма будь-якого захворювання вимагає більш складного і значно дорогого лікування.


Заказать обратный звонок