Радіохвильова терапія шийки матки в МЦ «Меділенд»
Патології шийка матки - одна з найчастіших причин звернення до лікаря-гінеколога. Такі, спочатку доброякісні, процеси, як ектопія циліндричного епітелію та ерозований ектропіон, які тривалий час існують на тлі запалення, можуть трансформуватися в передрак. Останнім часом ця проблема все частіше зачіпає молодих жінок, які не народжували. Тому виникла потреба в нових технологіях, які б дозволили пацієнткам, які пройшли лікування патології шийки матки, народжувати природним шляхом.
Одним із таких методів є радіохвильова хірургія. Це атравматичний метод коагуляції м'яких тканин без їхнього руйнування. Лікувальний ефект досягається завдяки енергії тепла, що виділяється при опорі тканин, у які проникають високочастотні радіохвилі. Методика дозволяє безпечно та ефективно лікувати широкий спектр захворювань зовнішніх статевих органів, піхви та шийки матки.
Ціни на послуги
Переваги радіохвильової терапії
Порівняно з іншими методами лікування, радіохвильова деструкція шийки матки має низку переваг. До них належать:
- низька інвазивність
- висока точність (здорові тканини не ушкоджуються)
- мінімальний ризик кровотечі (радіохвилі коагулюють кровоносні судини в операційній рані)
- короткий період відновлення (порівняно зі стандартним хірургічним втручанням)
- низька ймовірність інфекційних ускладнень (радіохвилі мають стерилізаційну дію)
- можливість проведення процедури в амбулаторних умовах (без госпіталізації)
- можливість лікування без застосування загальної анестезії
Радіохвильова хірургія - це безпечний та безкровний метод видалення змінених тканин шийки матки. Післяопераційна рана гоїться швидко (протягом двох-трьох тижнів), не залишаючи рубця. Повна епітелізація ранової поверхні після радіохвильової терапії відбувається практично у 100% пацієнток. Ефективність лікування – висока, рецидиви захворювання трапляються рідко.
Показання до радіохвильової коагуляції шийки матки
Методика застосовується для лікування:
- псевдоерозії
- папілом шийки матки
- ендометріозу шийки матки
- рубцевих деформацій
- вивернення слизової оболонки шийки матки (ектропіону)
- кіст (поодиноких та множинних)
- лейкоплакії (дискератоз)
- ектопії циліндричного епітелію
- цервікальної інтраепітеліальної неоплазії І-III ступенів
Протипоказання радіохвильової терапії
Лікування протипоказано при:
- порушенні згортання крові
- цукровому діабеті у декомпенсованій формі
- злоякісні захворювання органів малого таза
- встановленому кардіостимуляторі
- тяжких системних захворюваннях
- серйозних психоневрологічних розладах
Як проводиться радіохвильове руйнування шийки матки
Радіохірургічну операцію рекомендується проводити в період із 7 по 14 день менструального циклу. Пацієнтка лягає на гінекологічне крісло. Процедура виконується під місцевою анестезією. Якщо планується великий обсяг операції, можливе застосування внутрішньовенної анестезії. Наконечник апарату вводять у піхву без контакту з його тканинами. Лікар дистанційно впливає на патологічне джерело високочастотними радіохвилями. Здорові тканини при цьому не страждають. Лікування займає в середньому 20 хвилин. Через пів години після процедури пацієнтка може залишити клініку та повернутися до звичайного життя.
Радіохвильова терапія при дисплазії шийки матки
Рання діагностика та лікування передракових змін є головним методом профілактики раку шийки матки. Донедавна до передраку відносили псевдоерозію та дискератоз. Однак сьогодні вважається, що справжнім передраком є дисплазія. Одним із найефективніших та найбезпечніших методів лікування цього захворювання є радіохвильова терапія. Порівняно з іншими терапевтичними підходами, вона має цілу низку переваг:
- після лікування спостерігаються мінімальні виділення з післяопераційної рани, що має важливе значення для швидкого загоєння
- переважна більшість пацієнток (97%) не потребують гомеостатичних (кровоспинних) процедур під час операції та після неї
- при впливі радіохвилями не відбувається обвуглювання тканин, тому на раневій поверхні не утворюється чорний струп, як це відбувається при електроконізації або кріохірургії
- больовий синдром мінімальний під час операції, відсутній і у післяопераційному періоді
Додатковим плюсом є те, що радіохвильова терапія не призводить до порушень менструального циклу та загострення хронічного запалення. Ці побічні ефекти іноді виникають при стандартній електрокоагуляції шийки матки. Враховуючи ці переваги, можна сказати, що радіохвильова вапоризація є неагресивним, безпечним та ефективним методом лікування дисплазії, особливо для молодих жінок, що не народжували.
Післяопераційний період
Відновлювальний період після радіохвильової коагуляції проходить досить легко. Протягом місяця пацієнткам рекомендують:
- утриматися від статевих контактів
- не приймати гарячі ванни (замість цього користуватися душем)
- відмовитися від інтенсивних спортивних тренувань
- не купатися в басейні та відкритих водоймах
- намагатися уникати перебування на відкритому сонці
- не відвідувати сауну чи лазню
- не використовувати гігієнічні тампони
Відразу ж після процедури може бути біль внизу живота, що тягне або ниє, а також незначні кров'янисті виділення з піхви. Ці симптоми пройдуть самостійно протягом 1-2 тижнів.
Чому варто звертатися до МЦ «Медленд»?
«Меділенд» - великий багатопрофільний медичний центр Києві, який має у своєму розпорядженні все необхідне сучасне обладнання для ефективного лікування захворювань жіночої репродуктивної сфери. Прийом ведуть досвідчені та висококваліфіковані лікарі-гінекологи. Для кожної пацієнтки розробляється персоналізований план лікування. Щоб уточнити вартість процедури та записатися на консультацію лікаря, заповніть форму зворотного зв'язку або зателефонуйте за номером, що вказаний на сайті.