Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Дитяча вакцинація (щеплення) в Меділенд

Педиатрия Медиленд на Лукьяновке, опытные врачи педиатры

Шукаєте педіатра своєї мрії?

Педіатр – це не просто професія, а покликання, яке вимагає від лікаря максимум уваги і знань. Адже їхня робота полягає у взаємодії з найменшими пацієнтами, які не завжди можуть сказати, де і як у них болить, і часто бояться доктора.

Педіатри нашої клініки володіють «чарівними ключиками», що дозволяють розташувати до себе кожну дитину.

У нашому спокійному і дружній атмосфері лікар педіатр огляне малюка і збере анамнез. А ви отримаєте розгорнуту консультацію з питань, які вас турбують.

Лікарі педіатри мережі поліклінік «Mediland»:

 • розмовляють з дитиною, а не лише з батьками;
 • навчають батьків, як правильно організувати середовище, в якому росте дитина;
 • призначають ліки лише з доведеною ефективністю;
 • не призначають антибіотики для профілактики;
 • проводять щомісячний огляд дітей першого року життя з оцінкою фізичного і психомоторного розвитку;
 • складають при необхідності індивідуальний графік щеплень, а також проводять профілактичні щеплення за стандартним календарем вакцинації;
 • проводять діагностику та призначення необхідного лікування малюкам від народження та підліткам при дитячих інфекціях, патологіях бронхолегеневої системи, органів травлення, нервової системи та інших захворюваннях у дітей;
 • проводять профілактичні огляди дітей різного віку з видачею довідок (в басейн, дитячий садок, школу, оздоровчий табір, спортивну секцію, лікарняний лист);
 • надають консультації з питань грудного вигодовування, введення прикорму;
 • надають невідкладну допомогу дітям;
 • проводять діагностику захворювань з подальшим спрямуванням до вузькопрофільного фахівця і контролем загального ходу лікування.

Крім лікарів педіатрів в поліклініці прийом дітей проводять вузькопрофільні дитячі фахівці: дитячий ЛОР, дитячий невролог, дитячий уролог, дитячий хірург та інші.

У Поліклініці «Меділенд» на Лук'янівці – прийом дітей з народження до 18 років.

У нас ви та ваші малюки будете відчувати себе комфортно і захищено поруч з досвідченими фахівцями.

 
Проведение вакцинации и прививок детям в Киеве в Медиленд

Вакцинація (щеплення) дітей

Вакцинація чи щеплення – це єдиний ефективний і надійний на сьогодні спосіб профілактики багатьох небезпечних інфекційних хвороб.

Існує ряд обов'язкових і рекомендованих щеплень:

 • До обов'язкових належать щеплення від 10 небезпечних захворювань: коклюш, дифтерія, правець, кір, паротит, краснуха, туберкульоз, гемофільна інфекція типу B, поліомієліт, гепатит В.
 • До рекомендованим відносяться щеплення від: ротавірусної інфекції, вітряної віспи, пневмококовой інфекції, гепатиту А, менінгококовой інфекції, грипу та папіломавірусної інфекції.

Згідно з даними ВОЗ, імунізація захищає від інвалідності та знижує смертність від небезпечних інфекційних хвороб. Завдяки вакцинам в організмі людини виробляється імунітет, і ризик захворіти скорочується на 90-100%.

Тому лікарі педіатри нашої клініки рекомендують усім батькам маленьких пацієнтів дотримуватися стандартного календаря щеплень.

В нашій Поліклініці вашій дитині зроблять щеплення згідно календаря вакцинації. У разі порушення календаря щеплень, досвідчені лікарі педіатри розроблять для вашої дитини індивідуальний графік їх проведення.

Звертаємо увагу!
Вакцинація проводиться в Поліклініці Mediland за адресою: Київ, вул.Маршала Рибалко, 11-б

Огляд педіатра НЕ входить у вартість вакцинації. Консультація педіатра - 720 грн.

НЕ проводимо вакцинацію, якщо батьки принесли свою вакцину

За  1 раз можна ввести до 5 вакцин

Правила вакцинації

 • У день проведення щеплення дитина повинна бути абсолютно здоровою, що підтверджує попередній огляд педіатра.
 • Якщо дитина недавно хворіла, але самопочуття повністю нормалізувалося, можна робити щеплення.
  Але, попередньо потрібна консультація педіатра. Наприклад, після вітрянки вакцинацію не можна проводити протягом 1 місяця. 
 • Доаткові обстеження перед вакцинацією, аналізи або огляд вузьких лікарей, робляться за бажанням батьків. Це не обов'язкова процедура.
 • Усі протипоказання вакцинації вказані у наказі і ніякої вузький фахівець не має права скасувати вакцинацію.

Медотвод (медичний заборона) від вакцинації видається тільки комісією, а не окремим вузьким фахівцем. Заключно вирішує педіатр.

 • Педіатр контролює весь процес вакцинації і стан дитини в наступні 30 хвилин. Протягом наступних 3-х діб після проведення щеплення, патронаж здійснює медсестра, зв'язується з батьками в телефонному режимі, і у випадку будь-яких скарг передає інформацію лікарю.
 • Клініка видає відповідний документ, що підтверджує проведення вакцинації, в якому зазначаються назва вакцини, її серія, виробник, дата проведення процедури та інші дані. 

Як проходить процедура вакцинації

 1. У день вакцинації, здорова на думку батьків, дитина приходить в клініку тільки з законним представником - батьки або опікуни. Няні, дядьки, бабусі та інші "родичі" - не є законними предствітелем і дітки в їх супроводі не обслуговуються.

 2. Якщо раніше вже було проведено вакцинацію, необхідно взяти з собою документ(и), що підтверджують факт наявності щеплення -  картка імунізації.

 3. Перед вакцинацією педіатр оглядає дитину, відповідає на питання, що цікавлять батьків про вакцинацію, розповідає хід процедури і заповнює відповідні документи.

 4. Після вакцинації протягом 30 хвилин дитина з батьками знаходиться в клініці для контролю самопочуття.

 5. Завершаючим етапом вакцинації є видача документів з рекомендаціями щодо подальшого графіку вакцинацій та перебігом поствакцинального періоду.

*Додаткове обстеження перед вакцинацією (аналізи або огляд вузьких лікарів) робиться при наявості показань, за бажанням батьків

 

Найчастіші питання щодо дитячої вакцинації

▶ Чи може дитина отримувати більше однієї вакцини за один раз?

Так, може. Якщо за віком малюкові належить зробити за один раз кілька вакцин, їх роблять. Вони не мають негативного впливу на стан імунної системи або на організм в цілому. Але в будь-якому випадки все за індивідуальною домовленістю на консультації у педіатра.

▶ Ми отримали медотвод від щеплень терміном на півроку. В яких випадках вакцинація протипоказана?

Медичне відведення тимчасове, майте на увазі, що через 6 місяців комісія оцінить стан здоров'я і вирішить продовжувати медоотвод або починати вакцинацію.

У наказі існують такі протипоказання:

1) наявність в анамнезі анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини;

2) вагітність - протипоказано введення живих вакцин

3) важка імуносупресія / імунодефіцит - протипоказано введення живих вакцин

4) гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0°C - протипоказання для вакцинації

▶ Які аналізи необхідно здати, консультації яких лікарів отримати?

Згідно всесвітнім рекомендацій обов'язкових обстежень або аналізів немає. Якщо турбує самопочуття дитини перед вакцинацією, слід проконсультуватися з педіатром.

▶ Якщо дитину прищепити, значить, він не захворіє?

Вірогідність захворіти після вакцинації така ж, як і в середньому у всій популяції, які не вакциновані. Вакцини виробляють додатковий захист.

▶ Які захворювання запобігають вакцини?

На сьогоднішній день спектр вакцинації спрямовано на захист людства від інфекційних захворювань.

▶ Які ускладнення можуть виникнути після вакцинації?

Ускладнення - це небажана реакція на введену вакцину. До найпоширеніших належать алергічні реакції. Якщо у дитини є алергія, слід заздалегідь повідомити про це лікаря. Інші ускладнення зустрічаються вкрай рідко, 1 випадок на 5-10 мільйонів. У будь-якому випадку, якщо бачите відхилення в стані дитини, негайно телефонуйте педіатру.

▶ Чи потрібно давати дитині антигістамінні перед щепленням?

При наявності у дитини алергічних розладів (діатез та ін.) Заздалегідь обговоріть з лікарем схему профілактики загострення алергії. Не давайте дитині антигістамінний без попередньої консультації з педіатром.

▶ Які реакції можуть бути у дитини після щеплення?

Після вакцинації розрізняють загальні і місцеві реакції. Загальні - підвищення температури, слабкість, сонливість. Місцеві - зміни в місці введення вакцини - запалення. Якщо бачите відхилення в стані дитини, не чекайте, негайно телефонуйте педіатру.

▶ У яких випадках необхідно викликати швидку допомогу після щеплення? 

Якщо у дитини піднялася температура вище 38,5°C, викличте лікаря або зателефонуйте до свого педіатра. Ні в якому разі самі не знижуйте температуру. Якщо бачите будь-які інші відхилення в стані дитини, негайно телефонуйте педіатру або в швидку допомогу. Розпитайте заздалегідь у лікаря про можливі реакції організму після вакцинації.

▶ Нам належить робити так звану комбіновану вакцину. Що це означає? 

До складу комбінованої вакцини входить кілька компонентів. Отримуючи одну ін'єкцію, одночасно створюється імунітет проти декількох захворювань.

▶ Хочемо провести планову вакцинацію дитини в медичному центрі Mediland. Які документи необхідні

Якщо звертаєтеся до нас у перший раз, необхідна тільки картка розвитку дитини.

Якщо це не перша вакцинація - для проведення необхідна документальна інформація про попередні щеплення (картка імунізації) та картка розвитку дитини.

▶ Чи може моя дитина захворіти через вакцину?

 У наукових дослідженнях не виявлено зв'язку з вакцинацією і захворюваннямі після щеплення. Ми використовуємо тільки офіційно зареєстровані, безпечні вакцини.

▶ Чи можу я відкласти вакцинацію?

Так можете. Але, пам'ятайте один з кращих способів захисту своєї дитини - це зробити вчасно вакцинацію для формування повноцінного імунітету. Кожен раз, коли ви відкладаєте вакцинацію, ви підвищуєте вразливість вашої дитини перед тим чи іншим захворюванням.

▶ Як діють вакцини?

Вакцини допомагають імунній системі набагато ефективніше боротися з хворобами. У випадки потрапляння вірусу або бактерії в організм, після вакцинації у нього вже будуть антитіла (імунітет) для можливості побороти цю хворобу.

▶ Чи є вакцини безпечними?

Так, вакцини повністю безпечні. До кінцевого етапу - введення людині - вакцина проходить безліч досліджень по визначенню безпеки та ефективності.

▶ Чому необхідно вакцинуватися моєї дитини?

Для того щоб створити імунітет проти важких інфекцій і зберегти здоров'я, вберегти від важких наслідків захворювань.

▶ Чи може організм моєї дитини перенести всі ці вакцини?

Так, може. Для прикладу: під час народження організм людини стикається з сотнями тисяч різних бактерій і збудників і нормально все це переносить без зниження імунітету.

▶ За яким планом проводиться вакцинація дітей?

Графіки щеплень варіюються в залежності від країни і від того, які захворювання найбільш поширені в певній місцевості.

У нашій країні затверджено національний календар вакцинації. Є ще додаткові вакцини, які рекомендовані до застосування. Більш докладний план можна обговорити з педіатром.

 

▶ Як підготувати дитину до щеплення?

Якщо це малюк раннього віку, то основна підготовка - це присутність батьків, які повинні бути поруч і отримати відповіді на всі запитання у педіатра.

Якщо дитина більш доросла, то перед вакцинацією варто поговорити про майбутню процедуру та якщо шось турбує на даний момент - страх болю чи нерозуміння того, що взагалі буде відбуватися, підготувати психологічно

 

 
Лікарі педіатричного відділення МЦ Mediland
 
Лазоренко Оксана Васильевна детский ЛОР (отоларинголог) Киева

Лазоренко Оксана Василівна

Дитячий ЛОР

Пилипко Власий детский травматолог ортопед

Пилипко Власій Миколайович

Дитячий ортопед-травматолог

Детский хирург, детский уролог, хирург эндокринолог в Киеве, Частная клиника Медиленд

Сичов Юрій Віталійович

Дитячий хірург, уролог, ендокринолог

Детский неврлог в Киеве, Частная клиника Медиленд

Дзюба Олександр Миколайович

Дитячий невролог, мануальний терапевт, доктор.мед.наук, професор

Детский невролог в Медиленд

Холодницька Ольга Ігорівна

Дитячий невролог

Детский дерматолог в Киеве

Арзуманян Лейла Алексанівна

Дитячий дерматолог

 
Важливо знати:
 
Як часто потрібно огляд педіатра, Педіатрія Меділенд

Коли необхідна консультація педіатра?

Крім планових оглядів, як наприклад щомісячні огляди до 1 року, перед дитячим садочком, школою, до лікаря педіатра варто звернутися, якщо у вас виникають питання щодо розвитку дитини, ви помічаєте відхилення в його поведінці та стані.

До педіатра необхідно звернутися, якщо у вашої дитини такі симптоми:

 • висока температура, яка збивається жарознижувальними препаратами і при цьому дитина активна і добре п'є;
 • біль в горлі;
 • м'язові болі;
 • болі і занепокоєння дитини при сечовипусканні;
 • біль або висипання навколо суглобів;
 • блювота, пронос, при цьому дитина добре п'є;
 • сиплий голос, кашель зі свистом без задухи, які пом'якшуються за допомогою інгаляції.

Невідкладна допомога необхідна, якщо у дитини:

 • судоми;
 • немовля довго кричить або плаче – пронизливо або дуже тихо і слабо стогне;
 • висока температура – 40 ℃ і вище;
 • висока температура, яка не збивається і супроводжується появою висипки на тілі;
 • гостра алергічна реакція з набряком, особливо набряком шиї;
 • раптове порушення дихання;
 • травма голови, особливо з втратою свідомості;
 • раптова зміна кольору губ, нігтів, шкіри, язику – проявляється синява, блідість, почервоніння, мармуровість, тощо;
 • кровотеча;
 • сильний біль в животі;
 • порушена свідомість – дитина млява, не реагує на звернення, неможливо розбудити, відповідає невпопад або навпаки перезбуджена;
 • раптова блювота та головний біль, супроводжувані високою температурою;
 • раптовий біль в області серця;
 • зневоднення через тривалу блювоту або пронос;
 • порушення ходи, кульгавість;
 • дитина проковтнула таблетки, ліки, небезпечні або невідомі речовини;
 • опіки, переломи, вивихи, сильні удари;
 • укуси тварин, змій, павуків, комах та інше;

При цих станах дитини необхідно терміново викликати невідкладну допомогу.

 
Як записатися на прийом до педіатра, Педіатрія Меділенд

Прийом дитячих фахівців в Поліклініці

Прийом лікарів педіатрів і вузькопрофільних дитячих спеціалістів проводиться відповідно до графіка і за попереднім записом.

Записатися на прийом можна декількома способами:

 • через оператора контакт-центру за ☎ +38 044 355 55 31; +38 095 365 00 04; +38 098 119 62 00;
 • через форму запису на прийом на сайті;
 • замовивши дзвінок на нашому сайті

Будь ласка, приходьте за 10 хвилин до призначеного часу для завершення реєстрації та оформлення документації.

Просимо вас про розуміння і прояві терпіння в разі, якщо попередній перед вами прийом затримується. У всіх хворих різні випадки, деякі з них можуть тривати довше.

Окрім педіатрів, в мережі наших поліклінік приймають вузькопрофільні дитячі лікарі, за такими напрямками:

 • дитячий невропатолог – діагностика і лікування захворювань центральної і периферичної нервової системи, а також функціональних порушень у дітей;
 • дитячий хірург – найважливішим лікарем для дитини будь-якого віку є дитячий хірург. Він займається оперативним лікуванням дитячих захворювань. Більш детальну інформацію про дитячу хірургію в МЦ «Меділенд» Ви можете отримати в розділі «Хірургія».
 • дитячий ЛОР лікар – діагностує і лікує маленьких пацієнтів із захворюваннями вуха, горла і носа (гайморит, риніт, синусит, отит тощо) та областей голови і шиї. Більш детальну інформацію про лікування ЛОР-патологій в МЦ «Меділенд» ви можете отримати в розділі «Отоларингологія».
 • дитячий ортопед-травматолог – діагностує і лікує порушення в роботі опорно-рухового апарату, а саме клишоногість, плоскостопість, викривлення хребта, порушення ходи і постави;
 • дитячий дерматолог – діагностує і лікує шкірні захворювання у дітей, та проводить лікування різних захворювань волосся й нігтів.

Педіатрія в МЦ «Меділенд» – це медичний контроль здоров'я для ваших дітей.

 

Заказать обратный звонок