або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Видалення рубців та шрамів лазером

Автор статьи:

Алаторських Анастасія Євгеніївна

керівник Центру мед. естетики та дерматології, косметолог, трихолог

Рубці або шрами на тілі утворюються внаслідок будь-якого хірургічного втручання, травми чи опіку. Такий косметичний дефект на відкритих ділянках шкіри (наприклад, на обличчі після вугрів або акне) завдає психологічного дискомфорту людині. Лазерне видалення рубців - один із методів, що використовуються в косметичній медицині для покращення зовнішнього вигляду шкіри. Процедура терапії лазером допомагає розгладити шрами внаслідок видалення поверхневого шкірного шару, стимуляції вироблення колагену та регенерації тканин. Фахівці МЦ «Меділенд» виконують повний курс лазерного шліфування рубців, що дозволяє видалити до 90% дефекту.

Чому з'являються рубці та шрами

Такі утворення на шкірі є набутими та з’являються внаслідок природного процесу її загоєння після ушкодження. Вони можуть виникати з різних причин:

 • травми через порізи або удари
 • термальні та хімічні опіки
 • операції
 • інфекції (наприклад, ураження шкіри збудником вітряної віспи, акне або фурункульозу, вірусом герпесу)
 • сонячні опіки
 • неправильне видалення татуювань
 • будь-які тривалі або повторювані ушкодження шкіри
 • спадкова схильність
 • пірсинг

Поява таких утворень викликана ушкодженням глибших шарів шкіри, а точніше дерми, коли еластинові волокна заміщаються сполучною фіброзною тканиною. Для певних типів шрамів, особливо великих або опуклих, операція з видалення рубця є оптимальним варіантом.

Які бувають види шрамів

Внаслідок пошкоджень шкіри різного характеру та глибини, а також особливостей загоєння рани утворюються такі види рубців:

 • нормотрофічні, що знаходяться зі шкірою на одному рівні
 • гіпертрофічні, що височіють над шкірною поверхнею
 • атрофічні, що утворюються в результаті неповного відновлення тканини при нестачі в ній колагену і характеризуються западинами на шкірі
 • келоїдні, що виступають за межі рани або шва через надмірне виробництво колагену, що проникає в глибокі шкірні шари

Лазерне видалення шрамів з використанням сучасного обладнання дає змогу усунути ці дефекти. Таку процедуру рекомендується проходити тільки в спеціалізованих медустановах, таких як медичний центр «Меділенд», що забезпечує висококваліфіковане обслуговування.

ЛІКАРІ КОСМЕТОЛОГИ КЛІНІКИ «MEDILAND»
Валерій Потій ‒ лікар косметолог, досвідчений контурний пластик в Києві

Потій Валерій Валерійович

Хірург, косметолог, к.мед.наук, доцент

Марина Лєонгардт ‒ косметолог. Уколи краси за сучасними стандартами в Києві

Лєонгардт Марина Георгіївна

Косметолог

Настя Алаторських ‒ дерматолог, косметолог. Уколи краси за сучасними стандартами в Києві

Алаторських Анастасія Євгеніївна

кер. Центру медичної естетики та дерматології, лікар-косметолог

Показання до видалення шрамів та рубців

Видалення рубців лазером показано з косметичних міркувань, якщо вони знаходяться на видних частинах тіла і заважають людям почуватися впевнено, комфортно. У деяких випадках такі утворення можуть викликати обмеження в русі або можуть завдавати дискомфорту і навіть впливати на якість життя людини. Тоді їх видалення рекомендується лікарем для покращення здоров'я та підвищення якості життя пацієнта. Для деяких людей рубці чи шрами є джерелом емоційного стресу та дискомфорту; позбувшись їх, вони почуватимуться краще психологічно.

В яких випадках видалення шрамів не рекомендоване

Протипоказання до видалення рубців можуть змінюватись в залежності від методу лікування та характеристик самого шраму. Однак не рекомендується видаляти ці утворення на ділянці шкіри за наявності:

 • запалення або інфекції в активній формі через ризик їх розповсюдження з подальшими ускладненнями
 • онкологічних захворювань
 • недостатнього загоєння шкіри після травми або операції, коли зростає ймовірність повторного утворення серйознішого рубця
 • аутоімунних хвороб
 • цукрового діабету чи захворювань крові у стадії декомпенсації
 • алергічних реакцій чи чутливості до лікарських інгредієнтів
 • схильності до утворення келоїдних рубців
 • вагітності

Це загальні протипоказання, але остаточне рішення має ухвалюватися після консультації з лікарем або дерматологом.

Методи видалення шрамів лазером

Зараз найбільш популярними методами, що коригують стан шкіри, є лазерне та хірургічне видалення рубців. Сьогодні існує кілька різних способів корекції шрамів, які можуть використовуватися в залежності від виду та розміру шраму:

 • Шліфування на абляційному лазері. До абляційних належать ербієві (YAG-лазери) та вуглекислотні (CO2) лазери. Ербієві – просто абляційні, а CO2-лазери надають ще й глибокий термічний вплив, крім абляційного. Методика використовується для глибшого видалення тканин, ефективна при рубцевих утвореннях, що виступають.
 • Абляційний вплив може бути класичним, тобто проводиться повним променем, що зачіпає всю поверхню, або фракційним, коли промінь розбивається на безліч мікропроменів. Фракційне лазерне шліфування, спрямоване на дрібну обробку шкіри, при цьому створюються мікроскопічні області ушкодження для стимуляції росту нових клітин та колагену.
 • Фототермолізна терапія (IPL/PDL) для запобігання червоного або фіолетового забарвлення шраму, викликаного акне або судинними аномаліями.

Через те, що всі шрами різні й для досягнення помітного та тривалого ефекту доводиться комбінувати декілька процедур, звичайно, результат видно після закінчення лікувального курсу.

Яким буде результат після видалення рубців на обличчі

Лазерне видалення шрамів та рубців - сучасна ефективна методика шліфування лазером проблемних шкірних ділянок, що характеризується безпекою (оскільки лазерний промінь впливає лише на рубцеву тканину, знезаражуючи та зупиняючи кровотечу) та безболісністю. Застосування такого способу корекції:

 • робить рубцеві утворення практично непомітними
 • максимально наближає колір рубців та шрамів до тону здорової шкіри.
 • вирівнює шкірний рельєф та текстуру
 • омолоджує шкіру шляхом ініціації її регенераційних здібностей, внаслідок чого вона стає м'якою та еластичною.

За допомогою лазерного променя фахівець по всій глибині рубця робить мікроскопічні отвори, в які потім проростають молоді клітини навколишніх тканин, що поступово замінюють рубцеві. Кількість сеансів залежить від розміру та віку утворення. В результаті рубець вирівнюється за рівнем та кольором шкіри.

Скільки коштує видалення шрамів

У Києві видалення шрамів успішно здійснюється кваліфікованими дерматологами МЦ «Меділенд» із багаторічним досвідом роботи на сучасному лазерному обладнанні. Консультація фахівця безплатна. Ціна видалення рубців лазером визначається розміром проблемної шкірної ділянки. У процесі консультування лікар становитиме індивідуальний план лікування. Ціна лазерного видалення шрамів вказана в прайсі центру та залежить також від виду утворення, розташування його на тілі та кількості процедур, необхідних для досягнення бажаного результату. Лазерна корекція шкіри забезпечить їй привабливий і свіжий вигляд.


Заказать обратный звонок