або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Біль унизу живота. Біль при сечовипусканні

Автор статьи:

Гапєєв Олександр Іванович

Лікар-уролог, хірург

Болі внизу живота можуть виникати при:

 • циститах;
 • каменях сечового міхура, сечоводу;
 • пухлинах сечового міхура;
 • простатитах;
 • аденомі простати;
 • остеохондрозі, спинномозкових грижах;
 • колітах та інших патологіях кишківника;
 • запальних захворюваннях жіночих статевих органів;
 • пухлинах органів малого таза тощо.

Болі, що супроводжуються розладом сечовипускання, найчастіше виникають при різних урологічних захворюваннях.

При інтенсивних, наростальних болях необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб уникнути посилення ситуації.

Не займайтеся самолікуванням, довіртеся нашим лікарям і Вам буде надано вчасну необхідну допомогу.

 

Запис на прийом

 
Лікарі клініки урології «Mediland»
 
Гапєєв Олександр Іванович

Гапєєв Олександр Іванович

Уролог

Дудник Михайло Володимирович

Дудник Михайло Володимирович

Уролог

Погребняк Іван Юрійович

Погребняк Іван Юрійович

Уролог, лікар УЗД

Пароконний Ярослав Валентинович

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Сичов Юрій Віталійович

Сичов Юрій Віталійович

Дитячий хірург, дитячий уролог, хірург, хірург-ендокринолог

 

Запис на прийом

 

 

Біль при сечовипусканні у чоловіків: причини та лікування

Різкий біль, що пече та тягне при сечовипусканні у чоловіків найчастіше з'являється внаслідок запалення. У чоловічій сечостатевій системі це не таке вже й рідкісне явище. У жінок болісні відчуття зазвичай виникають при запаленні сечового міхура, і їх часто супроводжує неприємне подразнення чи печіння.

Відчутні болі при сечовипусканні у чоловіків - причина для лікування. Потрібно якомога раніше почати лікувати хворобу, не варто відкладати обстеження. Інакше болісні явища погіршуватимуться, а патологія отримає розвиток, що призведе до більш серйозних проблем для здоров'я. Це стосується як сильної статі, так і жінок.

ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ БОЛІ ПРИ СЕЧОВИПУСКАННІ

Коли з'являються виражені болі при сечовипусканні у чоловіка, причини бувають викликані як запальним, так і не запальним процесом. Незалежно від цього пацієнту потрібна консультація фахівця, який проведе діагностику та сформує оптимальний план терапії.

Сечостатева сфера взагалі схильна до активного впливу патогенних мікроорганізмів. Тому біль та різь при сечовипусканні у чоловіків, та й у жінок, нерідкі. Ці неприємні явища говорять про запалення, що вразило слизову оболонку сечового міхура. Причому через специфіку анатомії цистит вражає переважно слабку стать.

Ще одне найпоширеніше явище - запалення слизової оболонки сечоводу. Типові симптоми уретриту: печіння та біль при сечовипусканні у чоловіків. Не проведене вчасне лікування спричиняє виникнення ускладнень. Нерідко виникають спазми.

Інші поширені причини болю та дискомфорту:

 • наявність венеричної інфекції (хламідіоз, гонорея);
 • патологія нирок;
 • поява новоутворень у сечовому міхурі, уретрі;
 • вірусна патологія;
 • грибок;
 • простатит.

Інфекції та віруси

Сильний біль при сечовипусканні у чоловіків дуже часто проявляється через інфекційні захворювання, які передаються статевим шляхом. У групі ризику - насамперед молодь та люди середнього віку. З розвитком захворювання стан людини погіршується. Потрібна допомога лікаря.

Непоодинокі захворювання вірусної або грибкової природи. При загостренні вони також провокують дискомфорт та болючість. Коли застуда протікає тяжко, може спостерігатися біль при сечовипусканні у чоловіків та температура.

Хвороби нирок

Інфекції можуть проникати як у сечовий міхур, так і в нирки. Це призводить до різних форм нефриту. На недугу вказують різі, поколювання в спині. Болючість може відчуватися і при сечовипусканні.

Різкий біль при сечовипусканні у чоловіків із симптомами хвороби нирок – привід терміново звернутися до клініки.

Новоутворення

Джерелами різі при спустошенні сечового міхура нерідко є новоутворення. Вони з'являються як у самому міхурі, так і в нирках. Найчастіше утворюються камені різної природи. Нерідко камені, з'являючись в одному місці, пересуваються до уретри та перекривають канал. В результаті з'являється гострий біль при сечовипусканні у чоловіків.

Як новоутворення може також виступати пухлина. Збільшуючись у розмірах, вона зазвичай загострює симптоми.

Простатит

Часто невеликі болі при сечовипусканні у чоловіків вказують на простатит, що розвивається - поширене захворювання, що вражає, як правило, людей у ​​віці більше ніж 40 років.

Простатит супроводжується запаленням у передміхуровій залозі. З розвитком патології простата збільшується і починає тиснути на уретру. Внаслідок чого виникають проблеми зі випорожненням. Крім того, проявляється різкий або тупий, біль, що тягне при сечовипусканні у чоловіків.

Недуга реєструється у 2/3 людей похилого віку старше 65 років. Вона або протікає у важкій формі, або набуває хронічного характеру.

Додаткові симптоми у чоловіків

Найчастіше зустрічаються такі симптоми при сечовипусканні у чоловіків:

 • біль;
 • печіння;
 • гнійні утворення;
 • зміна складу та запаху сечі;
 • короста;
 • підвищення температури;
 • відсутність ерекції;
 • гіперемія, набряклість;
 • слабкість та запаморочення;
 • зниження апетиту;
 • порушення сну.

За супутніми симптомами можна судити про причини патології.

Наприклад, при запаленні у сечовому міхурі у чоловіків біль при сечовипусканні на початку локалізований, але потім поступово поширюється. Дискомфорт часто відчувається в області мошонки, сечового міхура або, наприклад, у попереку. Якщо вчасно не вжити заходів, хворий починає відчувати слабкість, погіршення працездатності. При гострій формі болять м'язи та суглоби. Посилюється пекучий біль в уретрі при сечовипусканні у чоловіків. Стінки міхура бувають схильні до набряків і набухання внаслідок переповненості судин кров'ю.

При венеричних захворюваннях яскраво вираженими симптомами виступають у чоловіків гній та біль при сечовипусканні. Виділення мають зелений або світлий колір, що характеризуються різким запахом. У занедбаних формах симптоматика розвивається: з'являється слабкість, болючість у тілі, погіршується загальне самопочуття.

Біль при сечовипусканні та виділення у чоловіків виявляються при пієлонефриті та конкрементах (камінчиках, що утворюються в результаті відкладення солей). Може боліти поперек, урина каламутніє, іноді в ній з'являються частки крові.

Діагностичні методи

З'ясувати, чому у чоловіка болі при сечовипусканні дозволяє комплексна діагностика. Важливо якомога раніше звернутися до клініки. Лікар вислуховує скарги, проводить огляд та організує комплекс діагностичних заходів.

Методи діагностики, що застосовуються:

 • аналізи крові, у тому числі біохімія;
 • аналіз урини;
 • мазок з уретри;
 • аналіз секрету простати;
 • УЗД сечового міхура, простати, нирок;
 • біопсія (забір клітин новоутворення).

Якщо спостерігається біль, що ріже при сечовипусканні у чоловіків, аналіз крові зазвичай показує підвищення обсягу лейкоцитів та прискорене осідання еритроцитів. У сечі, зазвичай, фіксується підвищений рівень як червоних, і білих кров'яних тілець.

Ультразвукові дослідження найчастіше проводяться за результатами аналізу сечі (якщо спостерігається помутніння, наявність піску).

Забір зразка новоутворення дозволяє з'ясувати природу пухлини та призначити відповідне лікування.

Можливі ускладнення

Якщо на ранніх стадіях може спостерігатися біль при сечовипусканні у чоловіків після акту, то з розвитком недуги болісністю супроводжується весь процес сечовипускання. Щобільше, патологія здатна поширюватися і захоплювати сусідні органи, посилюючи проблему. Наприклад, якщо не вживати заходів, то біль у каналі при сечовипусканні у чоловіків посилюється, а патологічний процес проникає у придатки яєчка і далі. Патологія може охоплювати простату, де нерідко формується хронічний запальний осередок. Він є фактором ризику онкології.

При хламідійній інфекції, про яку сигналізує біль, що пече або коле при сечовипусканні у чоловіків, в сім'явивідних протоках можливе утворення рубців. Через них звужується канал і порушується нормальний процес сім'явипорскування. Це загрожує безпліддям.

При тривалому перебігу уретриту біль при сечовипусканні у чоловіків зрештою починає супроводжуватися утрудненим струмом сечі. Джерелом проблеми є стриктури, що утворюють рубцеві звуження. Ускладнення вимагає кардинальних заходів: проводиться бужування, у складних випадках здійснюється хірургічне втручання.

Біль у нирках при сечовипусканні у чоловіків, якщо не вживати заходів, часто посилюється, у тому числі внаслідок розвитку пієлонефриту або ниркової недостатності.

Варіанти лікування

У більшості ситуацій, за яких є виражений біль при сечовипусканні у чоловіків, лікування здійснюється традиційним методом - засобами медикаментозної терапії. Якщо сечовипускальний акт утруднений або спостерігаються інші важкі стани, потрібні радикальні методи.

При скаргах на біль при сечовипусканні у чоловіків препарати призначаються наступні:

 • протизапальні;
 • антибактеріальні;
 • противірусні;
 • протигрибкові;
 • діуретики (сечогінні).

Вибираючи, чим зняти біль при сечовипусканні у чоловіка доктор часто прописує комплекс препаратів. На час реабілітації можуть виписуватись полівітамінні засоби.

Рекомендації щодо дієти

Якщо чоловік відчуває біль при закінченні сечовипускання, На самому початку або по ходу всього процесу - на період лікування потрібно дотримуватися дієти. Це одна з умов ефективного відновлення.

Пацієнту слід виключити з меню копчені продукти, соління, гостру їжу, будь-які консерви, газовані напої, а також відмовитися від вживання міцного чаю та кави. Крім того, необхідно виключити шкідливі навички (куріння, вживання алкоголю). Це дозволить скоротити негативний вплив на нирки та додатково зміцнити імунітет на час терапії.

У ряді випадків лікарі включають у рекомендації щодо харчування засоби народної медицини, які мають підтримувальну дію.

У разі несвоєчасного лікування запального процесу простати та сечового міхура зростає небезпека звуження сечівника внаслідок склерозу та (або) рубцевої деформації шийки сечового міхура.

Лікарі гінекологічного відділення МЦ «Mediland»
Желтоножська Юлія ‒ найкращий гінеколог в Києві за даними Doc.ua. Консультація гінеколога Київ

Желтоножська Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Семенова Тетяна ‒ акушер гінеколог Київ ‒ хороший гінеколог вагітності

Семенова Тетяна Володимирівна

Лікар гінеколог, акушер-гінеколог

Кухарчук Вадим Васильович гінеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Біль при сечовипусканні у жінок

Біль при сечовипусканні у жінок – це симптом, який може свідчити про захворювання інфекційного чи неінфекційного характеру. За його появи бажано не відкладати прийом уролога, а отримати кваліфіковану допомогу якнайшвидше. Це допоможе вам позбутися неприємних відчуттів та не допустити ускладнень.

Лікарі клініки «Меділенд» у Києві зберуть повний анамнез. Для уточнення клінічної картини вони проведуть діагностику, за результатами якої буде призначене лікування.

Причини виникнення болю при сечовипусканні у жінок

 • Ослаблення імунної системи. При переохолодженні або ураженні хвороботворними бактеріями виникають захворювання, які супроводжують біль при сечовипусканні у жінок внизу живота.
 • Недотримання правил особистої гігієни, незахищені статеві контакти. Через анатомічні особливості жіноча уретра більш схильна до ураження шкідливими організмами. Сечовий міхур у жінок коротший, ніж у чоловіків, він знаходиться в безпосередній близькості з піхвою. При недотриманні правил особистої гігієни сечовий міхур та нирки легко інфікуються. Це може виникнути й під час перебігу ЗПСШ;
 • алергічні реакції. Вони виникають при носінні тісної спідньої білизни, а також при використанні невідповідної косметики та засобів гігієни;
 • розвиток захворювання на фоні інших патологій. Наприклад, інфекції, що виникають на тлі недолікованого карієсу або тонзиліту, можуть поширюватися по лімфатичній та кровоносній системах. На тлі цього виникають патології сечостатевих шляхів;
 • стримування позивів до сечовипускання. Усі екскременти мають виводитись організмом своєчасно. Тривале стримування позивів може призвести до дискомфорту.

За яких захворювань виникає біль при сечовипусканні у жінок?

 • Цистит. Запалення сечового міхура супроводжується сильним болем. Його провокує стафілокок або кишкова паличка. Через збільшений діаметр і меншу довжину уретри патогенез швидко прогресує. При розвитку циститу виникають часті позиви до сечовипускання та біль, що ниє. При походах до туалету можуть виникати різь та спазми. На подальших етапах розвитку патології виникають хибні позиви. Гостра форма захворювання може супроводжуватись гематурією.
 • Уретрит - запалення уретри, яке супроводжує біль при сечовипусканні у жінок внизу живота. Ви можете відчувати печіння на початку та в кінці процесу. Також ви можете спостерігати почастішання позивів, частина з яких будуть помилковими.
 • Сечокам'яна хвороба. Камені у сечовому міхурі провокують болісні відчуття. Дискомфорт може відчуватися в органах статевої системи та в промежині. Інтенсивність болю наростає під час руху і під час сечовипускання. При просуванні твердого утворення сечовипускальним каналом відбувається його травматизація. При цьому виникає різкий біль при сечовипусканні, а також може з'явитись кров в урині.
 • Генітальний герпес. Може протікати як безсимптомно, так і супроводжуватися висипом на статевих органах. Біль, що ріже при генітальному герпесі виникає на початку сечовипускання.
 • Хламідійна інфекція. При ураженні уретри інфекцією позиви до сечовипускання частішають і супроводжуються дискомфортом.
 • Міометрит та ендометрит. Супроводжуються больовими відчуттями. Також ці патології протікають із частим нічним сечовипусканням у жінок.
 • Гонорея - захворювання, що передається статевим шляхом. У гострій формі воно супроводжується болем при сечовипусканні. Особливо сильно він відчувається вранці.
 • Пієлонефрит - захворювання запального характеру, яке провокує інфекція. При цьому виникають болі при сечовипусканні;
 • Пухлини сечовивідних шляхів. При постійному подразненні сечового міхура та сечоводів, ураженні нервових сплетень виникають часті позиви до сечовипускання, болю та ін.
 • Алергія. Виявляється подразненням в області промежини та статевих органів та супроводжується набряком. При сечовипусканні можна відчувати дискомфорт.

Особливості болю при сечовипусканні у жінок

При зверненні до нашої клініки лікар прагне уточнити локалізацію відчуттів, здатність віддавати в інші області: в промежину, в поперек, в нижню частину живота. Також до уваги береться характер відчуттів: ріже, ниє, коле. Також значення має, в який момент виникає дискомфорт: біль після сечовипускання, під час, при появі першої урини та ін. Обов'язково враховуються й інші симптоми: свербіж, почервоніння тканин, патологічні виділення з піхви та ін. Важливо бути максимально відвертим зі своїм лікарем, щоб він міг отримати певну інформацію про захворювання.

На етапі складання плану терапії вам може додатково знадобитися:

 • прийом гінеколога;
 • прийом дерматолога-венеролога;
 • прийом інфекціоніста;
 • прийом алерголога;
 • прийом онколога та інших фахівців.

Діагностика захворювань, що супроводжуються болем при сечовипусканні у жінок

Для точної клінічної картини вам можуть призначити комплексне обстеження. Воно включає:

 • загальні аналізи сечі та крові;
 • мазок на флору із цервікального каналу;
 • здача аналізів на підтвердження наявності ЗПСШ;
 • цистоскопія;
 • УЗД органів малого таза та ін.

Лікування

Тактика терапії визначається даними, одержаними на діагностиці. Вона може включати антибіотикотерапію, приймання протизапальних, антигістамінних препаратів, хірургічні маніпуляції, фізіотерапію. План лікування залежить від захворювання, що супроводжується болями при сечовипусканні у жінок, та індивідуальних особливостей пацієнта.

Вчасно звернувшись до клініки «Mediland» ви отримаєте кваліфіковану допомогу, повноцінне обстеження та діагностику, з лікарем виберете оптимальну методику лікування. При необхідності оперативного лікування в нашій клініці є багатий арсенал сучасного ендоскопічного обладнання для малотравматичних операцій.

Необхідно пам'ятати, що при самолікуванні або ігноруванні симптомів захворювання може прогресувати, ускладнватися і мати незворотний характер.

 

Запис на прийом

 

Заказать обратный звонок