або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Запор

Почему возникает запор, какие причины и что делать, если есть запор?

Закреп – один з поширених симптомів патології травного тракту. Цей стан є симптомом, а не захворюванням. Немає чіткого визначення запору, так як нормальна функція кишечнику у різних людей сильно розрізняється. В цілому, цей стан визначається як проходження процесу випорожнення у дорослої людини менше 3 разів на тиждень, або утруднення і біль під час дефекації.

Причини закрепів дуже різноманітні, а самі стани можуть бути епізодичними або постійно переслідувати пацієнта протягом багатьох років.

Фактори, що впливають на ритм випорожнення, настільки різні, що навіть зміна звичних умов дефекації і кліматичного поясу може викликати важкі запори, так звані «закрепи мандрівників».

Численні фактори можуть призвести до запорів, порушуючи нормальний процес всмоктування, утворення випорожнень і просування калу в товстій кишці. На щастя, найчастіше це може бути пов'язано з:

  • незбалансованим раціоном харчування з недостатньою кількістю клітковини,
  • недостатнім вживанням рідини,
  • або побічним ефектом деяких ліків.

Проте, в деяких випадках запорів, причиною можуть бути серйозні проблеми зі здоров'ям, такі як:

  • аномалії розвитку товстої кишки (доліхосигма, доліхоколон, мегаколон),
  • порушення процесів травлення,
  • пухлини товстої кишки,
  • синдром подразненої товстої кишки,
  • захворювання інших органів і систем організму, до роботи яких «чутлива» товста кишка.

Тому, якщо вас турбує запор, особливо, якщо цей стан періодично повторюється – вам необхідно записатися на консультацію до гастроентеролога чи проктолога в плановому порядку.

Навіть мінімальний огляд, дозволить вчасно виявити небезпечні хірургічні та гастроентерологічні хвороби, які заявляють про своє існування запорами.

 
ВИБРАТИ ЛІКАРЯ
 

 

 

 

  
Важливо знати
Лікування запору кишечнику у дорослих, огляд проктолога в Києві

Що робити, якщо у вас закреп

Якщо у пацієнта розвився епізод запору, слід провести аналіз харчування, ритму і кількості споживання рідини в попередній цього період.

Найчастіше корекція обсягу споживання води і збільшення в раціоні овочів, фруктів, хліба з борошна грубого помелу, каш дозволяє позбутися від складнощів з процесом дефкації, не вдаючись до допомоги фахівців.

Якщо пацієнт відчуває, що в прямій кишці зібралися щільні калові маси, для профілактики травми анального каналу перед походом в туалет можна поставити гліцеринову свічку або зробити «зустрічну» масляну мікроклізму (приблизно 100 мл рослинної олії акуратно ввести в кишку гумовою грушею). Ці процедури стимулюють позив до дефекації і пом'якшать проходження щільного вмісту через анальний канал.

У разі повторення закрепу візит до лікаря проктолога обов'язковий, так як коригування ритму дефекації при самих ранніх його розладах набагато простіше і ефективніше, ніж лікування в запущених випадках.

 

 
Консультація проктолога для лікування закрепу

Що не можна робити

Не можна самостійно застосовувати проносні препарати.

Серед лікарів проктологів (колопроктологів) існує думка, що проносні препарати в аптеках можна продавати лише за рецептом лікаря. Це пов'язано з величезною «епідемією» запорів, які викликані зловживанням пацієнтами неконтрольованим прийомом проносних препаратів.

Безконтрольний прийом проносних призводить до розвитку синдрому «ледачою товстої кишки», яка з часом перестає працювати самостійно, «в очікуванні» чергової дози проносного препарату.

 
Запори, причини і лікування в Києві

Не варто сподіватися на те, що проблема вирішиться сама собою (якщо мова не йде про окремий епізод).

При хронічних запорах, пацієнт звикає до проблеми і перестає оцінювати її критично. Слід пам'ятати, що чим раніше ритм дефекації буде коригований, тим простіше буде цей процес і тим стабільніші результати.

Сам же візит до лікаря проктолога, в простих випадках, може бути обмежений простою консультацією.


Заказать обратный звонок