Практично кожна людина протягом життя зазнає нападів тривоги або паніки.
Симптоми тривоги та паніки – це природні реакції, які допомагають вашому тілу уникнути небезпеки чи шкоди. Вони швидко підвищують частоту серцевих скорочень і збільшують силу кожного удару, подібно до симптомів миготливої аритмії. Якщо ви вирушаєте в похід і стикаєтеся з ведмедем, то переживання, яке ви відчуваєте, допоможе вам уникнути небезпеки. Це нормальна відповідь.
Але іноді розум і тіло людини можуть відчувати занепокоєння від ненормальних реакцій і бути симптомом небезпечних ускладнень зі здоров'ям.
Тривога та серцебиття не завжди є проявом виключно захворювань серця.
Пацієнти з такими скаргами вимагають особливої уваги, оскільки ці симптоми можуть бути проявами багатьох патологій, у тому числі захворювань щитоподібної залози та надниркових залоз.
Тривога може супроводжуватися:
- прискореним серцебиттям;
- слабкістю у м'язах;
- відчуттям напруги;
- втомою;
- нудотою,
- головним болем,
- підвищеним потовиділенням;
- погіршенням концентрації уваги, неуважністю;
- дратівливістю чи занепокоєнням;
- ослабленням імунної системи.
Якщо ви відзначаєте у себе тривогу та серцебиття, рекомендуємо звернутися за консультацією до лікаря ендокринолога.
Лікарі-ендокринологи МЦ «Меділенд» забезпечують як грамотне лікування, так і ранню діагностику захворювань, що є найважливішим чинником для прогнозу пацієнта.
Що робити?
Якщо ви регулярно відчуваєте такі симптоми як тривога та серцебиття – це вагомий привід звернутися до лікаря за допомогою. Враховуючи те, що ми проживаємо на території України, де кожен четвертий мешканець має проблеми зі здоров'ям щитоподібної залози, однією з найпоширеніших причин тривоги та серцебиття, огляд та діагностика в ендокринолога обов'язкові.
У профілактичних цілях рекомендуємо проходити огляд в ендокринолога та УЗД щитоподібної залози 1 раз на рік.
Що не робити?
Не займатися самолікуванням і не чекати, що проблема вирішиться сама собою.
Тривога та серцебиття може бути симптомом захворювань різних систем організму людини та дуже важливо вчасно виявити причину.