або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Біль в суглобах: профілактика та лікування у Києві

Автор статьи:

Власенко Максим Анатолійович

Лікар ортопед-травматолог вищої категорії, хірург

Біль в суглобах: профілактика та лікування у Києві

Багато людей довго ігнорують біль у суглобах, вважаючи його ознакою втоми після фізичних навантажень або наслідком вікових змін. Але, якою б не була причина цього симптому, потрібно одразу звертатися до лікаря, щоб з'ясувати її, оскільки це може бути небезпечна патологія. Пройти комплексне обстеження та ефективне лікування з використанням сучасних методів при болях і хрускоті у суглобах можна у медичному центрі «Mediland» у Києві.

Причини

З'ясувати справжні причини хрускоту і болю у суглобах неможливо виключно за зовнішніми проявами, оскільки багато патологій супроводжуються таким симптомом. Найчастіше такі захворювання спричинені віковими, дегенеративними змінами у тканинах, інфекціями, аутоімунними процесами, фізичними навантаженнями, гіподинамією, використанням неправильно підібраного взуття, генетичними мутаціями.

Деформуючий артроз

Це захворювання також називається остеоартроз, і залежно від ураженого суглоба, він може мати спеціальну назву (коксартроз - при патології кульшового суглоба, гонартроз - при патології колінного суглоба). При цьому захворюванні хрящова частина стоншується, відбувається її передчасний знос, а кісткова - розростається, призводячи до зміни форми кістки. Спочатку біль відчувається тільки при навантаженнях, а потім супроводжує найменші рухи. Хвороба розвивається як наслідок травм, переохолоджень, недостатніх або надмірних навантажень, вікових змін.

Ревматоїдний артрит

При цьому аутоімунному захворюванні власний імунітет організму проявляє агресію щодо тканин суглобів. Серед можливих причин і факторів ризику - генетичні мутації, наслідки інфекційних захворювань, шкідливих звичок, гормонального дисбалансу, вживання деяких лікарських препаратів. Для цієї хвороби характерне симетричне ураження суглобів (наприклад, лівого і правого променевозап'ястного одночасно). Крім болю, відчувається скутість рухів, особливо у першій половині дня.

Подагра

Хвороба, зумовлена порушенням обміну речовин і відкладенням сечової кислоти або моноурату натрію у тканинах. Цей процес посилюється при неправильному харчуванні, нирковій недостатності, зловживанні алкоголем і може бути пов'язаний із вродженою схильністю. Суглоби болять і деформуються через формування так званих тофусів, у синовіальній рідині накопичуються кристали солей, розвивається гострий артрит, шкіра в області суглобів червоніє. Також уражаються нирки, розвивається нефросклероз.

Реактивний артрит

Виникає після перенесеного інфекційного захворювання (кишкової, сечостатевої інфекції), як правило, через 2-4 тижні. Часто супроводжується патологічними змінами інших структур - сухожиль, нігтів, слизових оболонок (поява виразок), шкіри (кератодермія), збільшенням лімфовузлів. Спостерігається асиметричне ураження суглобів, частіше страждають нижні кінцівки. Хвороба може рецидивувати, переходити у хронічну форму.

Плоскостопість

При плоскостопості опускається поперечне або поздовжнє склепіння стопи, через що змінюється її форма. Це супроводжується болями у суглобах, викривленням пальців ніг, а також патологічними змінами колінних суглобів і хребта. Порушення розвивається через вроджені особливості будови скелета, внаслідок травм, паралічу, рахіту, носіння незручного взуття, професійних навантажень. У результаті створюються сприятливі умови для розвитку остеохондрозу, міжхребцевих гриж, защемлення нервів.

Травми

Біль у суглобах різної інтенсивності виникає при травмах - вивихах, ударах, внутрішньосуглобових переломах. Хворобливі відчуття виникають не тільки одразу після ушкодження, а й можуть турбувати людину впродовж багатьох років після нього, особливо - у випадку неправильного надання медичної допомоги або несвоєчасного звернення до медиків.

Як проводять діагностику болю у суглобах

При появі такого симптому потрібно звернутися до ортопеда-травматолога. Для обстеження пацієнтів із травмами зазвичай використовують рентген, за необхідності - МСКТ, МРТ, УЗД. Якщо болі у суглобах виникли через захворювання, діагностика може включати:

  1. Рентгенографію
  2. МСКТ
  3. МРТ
  4. УЗД суглобів
  5. Клінічний аналіз крові з лейкоцитарною формулою
  6. Біохімічний аналіз крові
  7. Визначення рівня гормонів у крові
  8. Визначення рівня С-реактивного білка
  9. Ревмопроби
  10. Імунологічні дослідження для діагностики аутоімунних захворювань
  11. Пункцію суглоба тощо

За необхідності пацієнта направлять на консультацію до ревматолога, ендокринолога, невролога, хірурга, онколога або інших спеціалістів. Звернутися до лікарів цього профілю ви також можете у медичному центрі «Mediland».

Методи лікування болю у суглобах

Лікування суглобів повністю залежить від встановленого діагнозу. Можуть застосовуватися такі методи:

  1. Медикаментозна терапія: призначення протизапальних, знеболювальних, антибактеріальних, гормональних препаратів, імуносупресорів
  2. Лікувальна фізкультура з підбором відповідних вправ
  3. Хірургічне лікування - проведення операцій традиційним методом, а також застосування ендоскопічного малоінвазивного методу - артроскопії для видалення розростань хрящової тканини, остеофітів, усунення наслідків травм. Ендопротезування суглобів - заміна всіх або деяких частин суглобів імплантами у випадку, якщо інші методи лікування не можуть призвести до поліпшення стану
  4. Призначення спеціальної дієти
  5. Санаторно-курортне лікування

Профілактика захворювань

Багато хвороб, які супроводжуються болем у суглобах, є хронічними, лікуються довго, не виліковуються повністю, знижують якість життя пацієнта. Тому краще вчасно забезпечити їх профілактику, яка передбачає:

  • регулярну посильну фізичну активність
  • дотримання правил здорового харчування (для суглобів корисні продукти, що містять желатин, шкідливий надлишок солі та жирів тваринного походження)
  • своєчасне і повноцінне лікування хвороб - інфекційних, аутоімунних, пов'язаних із порушеннями обміну речовин
  • термінове звернення до медиків при травмах
  • використання ергономічних меблів, ортопедичних матраців і подушок
  • носіння правильно підібраного взуття
  • контроль над поставою
  • контроль маси тіла
  • відмова від шкідливих звичок

Якщо у вас є питання з приводу профілактики хвороб суглобів, ви можете поставити їх спеціалісту МЦ «Mediland» під час консультації.

Чому варто звернутися до МЦ «Mediland»

Якщо у вас болять, крутять, ломлять суглоби, чується хрускіт під час руху, вам необхідно звернутися до спеціалістів медичного центру «Mediland». Ми забезпечимо:

  • швидке проведення діагностики у комфортних умовах і з гарантією точного результату
  • застосування найсучасніших та найефективніших методів лікування
  • можливість проведення консультації з лікарями різного профілю
  • доступні ціни на діагностичні та лікувальні процедури

Вартість окремих послуг з діагностики та лікування захворювань, які супроводжуються болями у суглобах, вказана у прайсі на сайті. Повна вартість лікування розраховується після обстеження. Записатися на прийом до ортопеда-травматолога, ревматолога та інших спеціалістів у МЦ «Mediland» ви можете за телефоном, за допомогою заявки на сайті або сервісу зворотного дзвінка.

FAQ

⇒ Що робити при болю у суглобах?

Біль у суглобах у жодному разі не можна ігнорувати або намагатися лікувати самостійно. Необхідно звернутися до лікаря. Висока кваліфікація лікарів МЦ «Mediland», а також наявність широких можливостей для діагностики та лікування таких патологій у нашому центрі допоможуть нам швидко і правильно надати вам медичну допомогу.

⇒ До якого лікаря звернутися при болю у суглобах?

Лікуванням захворювань, які викликають болі у суглобах, займається ортопед-травматолог. Якщо є підозри на системне захворювання, пацієнту потрібно звернутися до ревматолога. У процесі діагностики та лікування можуть знадобитися також консультації ендокринолога, хірурга, онколога або інших лікарів.

⇒ Чи потрібно оперувати суглоб при болях?

Для проведення хірургічного лікування суглобів існують певні показання. Необхідність і можливість проведення операції залежить від діагнозу, стану пацієнта, наявності супутніх патологій. У кожному випадку це визначається індивідуально, після консультації з лікарем МЦ «Mediland» і проведення комплексної діагностики.


Залишити відгук
Наші акції та постійні пропозиції

ЗНИЖКА НА ВСІ ВИДИ МРТ БЕЗ КОНТРАСТУ

Знижка на всі види МРТ без контрасту. 15% у будні та у неділю

Детальніше

Потурбуйся про себе вчасно

Запитай у лікаря про свою знижку на діагностичні дослідження!

Детальніше

Регулярний скринінг організму

Запитай у лікаря про свою знижку!

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок після 35 років

Комплексне профілактичне обстеження є запорукою вчасної діагностики більшої кількості хвороб

Детальніше

Комплексне обстеження для чоловіків

Регулярні медичні обстеження відіграють важливу роль у збереженні здоров'я чоловіків

Детальніше

Комплексне обстеження для жінок до 35 років

Регулярні обстеження дозволяють виявити потенційні захворювання на ранніх стадіях

Детальніше

Подарунковий сертифікат

Сертифікат номіналом 1 000 грн на будь-які послуги та процедури

Детальніше

Check-Up «Гастроентерологічний»

Більшість гастроентерологічних захворювань починається з появи симптомів, на які ми не звертаємо уваги

Детальніше

Check-up «Жіноче здоров'я»

Регулярне проходження огляду у гінеколога

Детальніше

Check-Up «Щитоподібна залоза»

Обов'язковий щорічний огляд щитоподібної залози

Детальніше

30% знижки для ЗСУ

на консультації та діагностику

Детальніше

Check Up "Діабет під контролем"

Контроль можливих ускладнень діабету шляхом регулярних обстежень

Детальніше
Статті лікарів
Пролапс мітрального клапана: симптоми та методи лікування
Пролапс мітрального клапана: симптоми та методи лікування
Дивитись →
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Вроджене викривлення статевого члена (хвороба Пейроні)
Дивитись →
Коротка вуздечка статевого члена
Коротка вуздечка статевого члена
Дивитись →
Атрофія яєчка
Атрофія яєчка
Дивитись →
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Вакуум-терапія еректильної дисфункції (ЛОД)
Дивитись →
Ліцензії та сертифікати
Заказать обратный звонок