Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б
або зателефонувати за номером телефону +38 (067) 276-31-48 +38 (050) 820-02-26

Лікування фіброаденоми в Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Фіброаденома є одним із різновидів вузлової форми фіброзно-кістозної мастопатії, це доброякісне новоутворення молочної залози з залізистої та сполучної тканин. Патологія викликана різкими гормональними порушеннями в жіночому організмі, може з'явитися в будь-якому віці, але частіше у юних дівчат 12–20 років та жінок у період постменопаузи. Оскільки фіброаденома – це одна з форм мастопатії,вона вимагає спостереження та лікування, адже існує ймовірність її переродження в ракову пухлину. Медичний центр «Mediland» надає можливість пройти якісне обстеження та лікування фіброаденоми молочної залози, а в разі потреби – видалити її з використанням сучасного обладнання. Після резекції пухлини вона може з'явитися повторно, тому важливим є постійний моніторинг стану грудної залози для запобігання рецидивам.

Наші спеціалісти
Бугайцов Сергій Георгійович

Бугайцов Сергій Георгійович

Мамолог, онколог, онкохірург, доктор мед.наук, професор

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Запис на прийом

 

Види фіброаденом

Фахівці виділяють декілька форм фіброаденоми молочних залоз залежно від її локалізації, точна діагностика яких визначає тактику лікування та прогноз хвороби.

Види фіброаденом:

  • листоподібна, або філоїдна, – найагресивніша форма, яка іноді досягає великих розмірів, може виникати в будь-якому віці (від 10 до 90 років), з високим ризиком переродження в ракову пухлину, тому показано видалення фіброаденоми;
  • інтраканалікулярна – доброякісна пухлина молочної залози, сполучна тканина якої проростає в просвіт проток.Оскільки ця форма не піддається медикаментозному лікуванню, рекомендується видалити її хірургічним методом;
  • периканалікулярна, при якій сполучна тканина розростається навколо проток. Цей вид піддається лікуванню, проте існує ризик малігнізації.

Зрілі вузли мають щільну структуру, що свідчить про завершення їх зростання, тоді як незрілі утворення, що продовжують рости, зазвичай м'які та еластичні.

У чому причина утворення фіброаденом

Головним провокаційним чинником формування пухлини є підвищення в крові рівня естрогенів, вироблюваних фолікулярним апаратом яєчників, при нестачі прогестерону чи порушення їх нормального співвідношення в організмі жінки. Розростання фіброаденоми грудей нерідко викликано також різким підвищенням вмісту в крові гормонів надниркових залоз та щитоподібної залози, гіпофізу, яєчників.

Інші провокаційні фактори:

  • наявність гінекологічних запальних захворювань
  • порушення менструального циклу
  • сильні стреси та нервові зриви
  • цукровий діабет, ожиріння
  • мала тривалість грудного вигодовування
  • рання поява першої менструації та пізня менопауза
  • травми грудних залоз
  • відсутність вагітності в репродуктивному віці

Значно підвищений ризик фіброаденоми молочної залози у жінок, які мають патологічні зміни в печінці або раніше діагностовану міому матки, ендометріоз.

 
 

Симптоматика фіброаденоми

Часто новоутворення виявляється при пальпації грудних залоз у вигляді гладкої, рухомої, щільно-еластичної консистенції, з гладкою поверхнею вузла. Зовні груди не мають видимих ​​змін. Коли молочна залоза збільшується, це свідчить про великі розміри пухлини, при цьому зростає ризик її переродження в ракову. Якщо розмір фіброаденоми менший ніж один сантиметр, її легко сплутати з кістою. Однак остання має відмінну особливість: вона є нерухомим хворобливим ущільненням.

Симптоми фіброаденоми грудної залози:

  • будь-який розмір та локалізація в молочній залозі
  • відсутність виділень із сосків
  • різке відмежування від навколишніх тканин
  • знаходження у верхньому зовнішньому квадранті ареоли соска
  • наявність «ковзної кульки» при пальпуванні

Нерідко фіброаденома в грудях внаслідок її безболісностівиявляється випадково при профілактичному огляді гінекологом чи мамологом. Жінки приходять до лікаря вже з ознаками ускладнення або навіть переродження пухлини: з'являються тріщини та кров'янисті виділення з сосків, змінюється їхній колір. Однак варто врахувати, що на запущеній стадії хвороби має бути тривале, дороге й не завжди успішне лікування.

У чому небезпека патології

Це пухлинне утворення не зникає під час лікарської терапії (подібно до кісти), проте може зростати. При переході зі стану спокою у фазу активного зростання протягом короткого періоду єдиним методом лікування є хірургічне видалення фіброаденоми молочної залози, операція в обсязі секторальної резекції. Варто знати, що ця пухлина – доброякісне утворення з потенціалом до злоякісних клітинних перероджень, що легко переходить у важку стадію.

Діагностика захворювання

З метою своєчасного виявлення пухлини, крім самостійного промацування (пальпації) грудних залоз, усім дівчатам та жінкам рекомендовані щорічні регулярні профілактичні огляди лікарем-мамологом. Пухлина зазвичай безболісна, може бути випадково виявлена ​​в ході профілактичного огляду гінеколога або мамолога.

Діагностичні методи дослідження:

  1. Тактильне обстеження
  2. Ультразвукове дослідження (для молодих жінок) або мамографія (для жінок старше 35 років)
  3. Біопсія з подальшим вивченням клітин тканин пухлини для виключення їхньої злоякісності
  4. Лабораторні аналізи на гормони, що дозволяють з'ясувати причину захворювання та вибрати правильну лікувальну тактику

При підозрі на розвиток онкологічного процесу його діагностують із допомогою онкомаркера молочної залози.

 

Фіброаденома перед зачаттям та в період вагітності

Якщо фіброаденома діагностована до зачаття дитини, рекомендується видалити пухлину та після цього планувати вагітність. Якщо ж вузлове утворення виявлено під час вагітності, то змінений гормональний фон може спровокувати переродження його в злоякісне новоутворення. При вираженому збільшенні пухлини та її переродженні показано видалення фіброаденоми.

Лікування фіброаденоми молочної залози

На першому етапі лікування фіброаденоми необхідно з'ясувати причину гормонального збою, що спричинив формування пухлини. Для цього мамолог направляє пацієнтку на консультацію до гінеколога, ендокринолога, інших фахівців. Якщо пацієнтки перебувають у підлітковому віці або в періоді менопаузи, розмір незрілої аденоми у них менший ніж один сантиметр і відсутні ознаки злоякісності, їм призначається динамічне спостереження, двічі на рік показані УЗД або мамографія, приймання гормональних препаратів. Однак оскільки фіброаденоми не розсмоктуються й не зникають при медикаментозній терапії, то єдиним способом позбутися пухлин є їх видалення.

Лікування в «Mediland» та запис до лікаря

Багатопрофільний медичний центр «Mediland» у Києві надає оперативне лікування, хірургічне втручання будь-якої складності, консультації кваліфікованих фахівців, комфортабельний стаціонар, сучасне лабораторне та діагностичне обладнання. Досвідчені хірурги-онкологи виконують операції фіброаденоми з мінімальною ймовірністю післяопераційних ускладненьЦіна видалення фіброаденоми залежить від складності операції, обраного методу (лазерне видалення чи традиційне оперативне втручання). Запис на консультацію здійснюється цілодобово на сайті центру в телефонному режимі. Скористайтеся якісними медичними послугами «Mediland», що функціонує як поліклініка та лікарня, де працюють лікарі різних лікарських спеціалізацій!

 

 

Запис на прийом


Заказать обратный звонок