або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Видалення бартолінової залози у Києві

Автор статьи:

Желтонозька Юлія Борисівна

Лікар гінеколог, хірург, мамолог, проктолог

Видалення бартолінової залози у Києві

Тільки на ранніх етапах розвитку бартолініту лікування проводиться за допомогою консервативних методів. При занедбаній формі хвороби, розвитку ускладнень гінеколог рекомендує провести видалення кісти бартолінової залози. У медичному центрі «Mediland» проводиться кілька видів таких операцій. Для застосування малотравматичних методів необхідно, щоб пацієнтка зверталася по допомогу до гінеколога якомога раніше, при виникненні перших ознак захворювання.

Що таке бартолініт?

У присінку піхви розташовані бартолінові залози, які виділяють слизові виділення для статевих шляхів, особливо інтенсивно - під час статевого збудження. Якщо протока такої залози закупорюється, її порожнина переповнюється секретом, який не може виводитися назовні, а розмір збільшується (у деяких випадках - до кількох сантиметрів у діаметрі при приєднанні інфекції). Розвивається запальне захворювання - бартолініт. При цьому з'являються такі симптоми:

 • збільшення, асиметрія статевої губи
 • біль під час ходіння, статевих актів і дотику до запаленої залози
 • відчуття присутності чужорідного тіла в області статевих губ, їх почервоніння, набряклість
 • збільшення і болючість лімфовузлів, розташованих у паху
 • дискомфорт під час носіння тісного одягу, фізичного навантаження, тертя
 • підвищення температури тіла

Запальний процес протікає гостро, а при відсутності правильного лікування може перейти у хронічну форму. У цьому випадку симптоми періодично загострюються і слабшають, але повністю хвороба не зникає. Залишається вогнище запалення, з якого інфекція може поширюватися в інші органи. Це небезпечно для здоров'я жінки загалом, а також підвищує загрозу викидня під час вагітності. У деяких випадках формуються свищі, утворюється флегмона промежини, виникає загроза розвитку сепсису. Ефективне лікування стає неможливим без проведення операції з видалення бартолінової залози.

Іноді кіста самостійно розтинається, її внутрішній вміст виходить назовні. Після цього створюється враження, що стан покращився. Насправді вогнище запалення зберігається, хвороба продовжує проходити у хронічній формі.

Причини утворення кісти бартолінової залози

Існує кілька основних причин появи кісти бартолінової залози:

 1. Проникнення інфекції всередину порожнини залози через вивідну протоку
 2. Статеві інфекції
 3. Недотримання правил особистої гігієни
 4. Пошкодження шкіри під час гоління в інтимній зоні
 5. Травми промежини
 6. Переохолодження
 7. Ослаблення імунітету
 8. Подразнення шкіри через носіння тісної білизни, особливо - із синтетичної тканини

Іноді кіста утворюється без інфекційного процесу. Це можливо, якщо у тканинах, які оточують залозу, відбуваються фіброзні зміни, гіперплазія (вони розростаються і здавлюють протоку, наприклад, внаслідок травми).

Діагностика бартолініту

Коли жінка звертається до лікаря, проводиться гінекологічний огляд і призначається низка обстежень, які допомагають з'ясувати можливу причину хвороби, а також визначити - чи варто проводити видалення бартолінової залози. Перелік досліджень зазвичай включає:

 • мазок на флору
 • загальний аналіз крові
 • ПЛР-тести для визначення збудника інфекції

Для ретельного обстеження, діагностики можливих ускладнень бартолініту може призначатися УЗД органів малого таза. При підозрі на наявність злоякісного новоутворення проводяться додаткові дослідження.

Показання та протипоказання для проведення операції з видалення бартолінової залози

На основі результатів діагностики гінеколог МЦ «Mediland» визначає, чи потрібно застосовувати хірургічні методи, проводити видалення кісти. Показаннями для проведення операції є:

 • великий розмір кісти (3 см і більше)
 • наявність дискомфорту під час статевих актів, під час ходіння
 • відсутність ефекту від консервативного лікування
 • багаторазові рецидиви бартолініту
 • розрив кісти
 • скупчення гною, розвиток абсцесу
 • розвиток злоякісного процесу

У кожного методу хірургічного лікування бартолініту є свій перелік показань і протипоказань, рішення про можливість проведення операції гінеколог приймає в індивідуальному порядку. Перешкодами для видалення кісти можуть стати:

 1. Наявність онкопатологій
 2. Загострення хронічних захворювань
 3. Діабет у стадії декомпенсації
 4. Порушення згортання крові

Операцію з видалення кісти бартолінової залози не проводять під час менструацій і під час вагітності.

Методи хірургічного лікування запалення бартолінової залози

У МЦ «Mediland» застосовуються різні методи хірургічного лікування бартолініту. Ціна видалення кісти бартолінової залози залежить від виду операції.

Марсупілізація

Це операція, під час якої залозу не видаляють, але для виведення її секрету формують штучну протоку. Застосовується загальний наркоз. Лікар робить овальний надріз у слизовій оболонці, потім бартолінову залозу розтинають симетрично цьому надрізу. Порожнину залози очищають і промивають антисептиками. Краї залози і слизової оболонки з'єднують швами, завдяки чому її секрет може вільно виділятися назовні. Потім проводиться обробка поверхні рани. Завдяки застосуванню цього щадного методу, вдається зберегти функцію бартолінової залози.

Екстирпація бартолінової залози

Проводиться повне видалення бартолінової залози. Застосовується у випадку, якщо інші методи хірургічного лікування бартолініту не можуть поліпшити стан. Під загальним наркозом видаляють не тільки кісту, а й саму бартолінову залозу разом із вивідною протокою. Після такої операції іноді знижується ефективність зволоження піхви, можливий дискомфорт. Тому краще звертатися до гінеколога при перших симптомах бартолініту, коли є можливість застосувати альтернативні методи лікування.

Підготовка до операції з видалення кісти бартолінової залози

Перед операцією з видалення кісти бартолінової залози потрібно пройти попереднє обстеження - здати:

 • аналізи крові на наявність гепатиту В і С, ВІЛ
 • загальний аналіз крові
 • коагулограму
 • загальний аналіз сечі
 • гінекологічний мазок (для бактеріологічного, цитологічного дослідження)

Хід операції

Окремі етапи хірургічного втручання різняться, залежно від обраного методу лікування. Загалом, операція відбувається наступним чином:

 1. Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі
 2. Проводиться обробка оперованої області антисептиком
 3. Застосовується анестезія
 4. Лікар виконує всі необхідні маніпуляції для видалення кісти або всієї залози
 5. Прооперовану ділянку обробляють антисептиком

При відсутності ускладнень пацієнтка може відправитися додому у день проведення операції.

Період реабілітації

У перші дні після операції на бартоліновій залозі можливі кров'янисті виділення і дискомфортні відчуття. Потрібно приймати препарати і проводити обробку післяопераційної рани відповідно до рекомендацій лікаря.

Реабілітація після видалення кісти проходить протягом 1,5-2 тижнів, але може тривати до 4 тижнів і більше - при наявності ускладнень. У цей час не можна піднімати важкі речі, займатися спортом і допускати інші навантаження, потрібно утриматися від статевих актів. Не можна відвідувати лазню, сауну і купатися у водоймах. Слід обов'язково прийти до гінеколога у призначений день для контрольного огляду.

Переваги проведення операції у МЦ «Mediland»

Видалення бартолінової залози у Києві

 

Якщо у вас з'явилися ознаки бартолініту, пройдіть діагностику та лікування захворювання у МЦ «Mediland». У нашому медичному центрі:

 • працюють досвідчені, висококваліфіковані лікарі різних спеціальностей
 • є інноваційне обладнання для діагностичних і лікувальних процедур
 • при можливості застосовуються методики лікування, які щадять

Ціна видалення кісти бартолінової залози у Києві у МЦ «Mediland» залежить від обраного методу. Записатися на прийом до лікаря можна за телефоном, за допомогою послуги зворотного дзвінка або заявки на нашому сайті.

FAQ

⇒ Скільки триває операція з видалення бартолінової залози?

Тривалість операції залежить від обраної методики. Хірургічне втручання може проводитися протягом 30-60 хвилин.

⇒ Чи потрібно перебувати в стаціонарі після видалення бартолінової залози?

Після видалення бартолінової залози пацієнтка може покинути медичний центр у день проведення операції. Якщо є ускладнення, може знадобитися госпіталізація.

⇒ Скільки заживає бартолініт після операції?

Швидкість загоєння залежить від стадії розвитку захворювання та обраного методу хірургічного лікування. Реабілітація триває від 1,5-2 до 4 тижнів, при наявності ускладнень потрібно більше часу.

⇒ Що буде, якщо не видаляти кісту бартолінової залози?

На початкових стадіях розвитку хвороби можна лікувати бартолініт без застосування хірургічних методів. В інших випадках без операції захворювання переходить у хронічну форму, розвиваються ускладнення, серед яких - запалення репродуктивних органів і поширення інфекції по організму, формування свищів, загроза викидня під час вагітності, ризик розвитку інфекційних захворювань у плода.


Заказать обратный звонок