або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Педикульоз

Автор статьи:

Алаторських Анастасія Євгеніївна

керівник Центру мед. естетики та дерматології, косметолог, трихолог

Педикульоз - захворювання, що виникає як у дітей, так і у дорослих, його збудником є ​​членистоногі. Причини поширення різноманітні: від соціально-побутових умов проживання людей, які будуть переносниками при контакті з іншими до еколого-кліматичного стану, розвитку туризму в екзотичні країни. Безпечно та результативно розв'язати делікатну проблему допоможуть фахівці МЦ «Меділенд». Медичний центр оснащений сучасним обладнанням, лікарі-дерматологи проводять діагностику та лікування шкірних захворювань на експертному рівні, у комфортній емоційній атмосфері.

Причини появи педикульозу

Педикульоз (педикульоз, вошивість) - паразитарне шкірне захворювання, що викликають воші. Дрібні безкрилі комахи, що смокчуть кров, швидко розмножуються, служать переносниками небезпечних хвороб: висипного тифу, волинської лихоманки.

Багато хто помилково вважає, що причина захворювання криється в неохайності людини. Насправді найчастіше зараження дітей та дорослих відбувається за близького контакту в колективі, місцях, де перебуває багато людей. Іноді збудник передається через спільне носіння головних уборів, використання чужого гребінця. За статистикою, спалахи хвороби фіксуються в осінньо-літній період.

Лікарі Клініки «Mediland»
Алаторських Анастасія Євгеніївна

Алаторських Анастасія Євгеніївна

кер. Центру медичної естетики та дерматології, лікар-косметолог

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Онколог, онкохірург, онкодерматолог

Федорич Павло Володимирович width="234" height="234"

Федорич Павло Володимирович

Лікар-дерматовенеролог, доктор медичних наук, доцент

Специфічні симптоми шкірного захворювання

На шкірі людини може паразитувати головна, платтяна, лобкова воша. Іноді діагностується змішана форма. Ігнорування проблеми призводить до швидкого розмноження паразитів, появи множинних укусів, виникнення гнійних уражень, вторинної бактеріальної інфекції, алергічних реакцій. Діти найчастіше заражаються головним педикульозом.

Симптоми хвороби:

 •     свербіж у місці укусів
 •     виявлення гнид, вошей, ранок, які помітні у волоссі під час огляду
 •     висип (плями червоного кольору по периферії волосистої частини голови)
 •     розчіси (екскоріації) на шкірі

На місці укусів іноді виникають пухирі, гіперемовані плями. При ураженні брів, вій утворюються серозні скоринки.

Життєвий цикл головної воші сягає 40 днів. Паразит мешкає у волоссі людини, відкладаючи на них до 10-12 яєць (гнид). Через 9-12 діб з'являються личинки, а потім молоді воші живляться кров'ю організму господаря.

Ускладненнями педикульозу можуть стати вторинна бактеріальна інфекція на шкірі обличчя, голови, зони за вухами, імпетиго з поверхневими пухирцево-гнійничковими висипаннями, запалення країв повік, у прозорій оболонці (кон'юнктиві), лімфаденіт.

Як проходить виявлення та лікування педикульозу

Діагностика педикульозу відбувається під час взаємного огляду шкіри голови членами сім'ї або під час профілактичного моніторингу у навчальних закладах.

При виявленні ознак зараження необхідно звернутися до лікаря-дерматолога, який проведе кваліфікований огляд та допоможе вилікувати паразитарну хворобу за максимально короткий термін.

Лікування головного педикульозу полягає в обробці волосистої частини голови спеціальними педикулоцидними засобами: шампунь, лосьйон, інсектицидне мило. На норму витрати препаратів впливають густота та довжина волосся, ступінь зараженості вошами. При необхідності повторюють процедуру через 7 днів до повного винищення паразитів. Додатково потрібно видаляти гниди механічним способом (частим гребенем, руками). Після виявлення кожного педикульозу важливо перевірити всіх членів сім'ї, розпочати лікувальні заходи за один день та провести профілактичний моніторинг на 7,14, 21 добу.

Постільна білизна, особисті речі потрібно випрати за високої температури, продезінфікувати паром. У квартирі необхідно здійснити генеральне прибирання, ретельне пропрасування подушок, ковдр, матраців. Огляд дитини чи дорослої людини, яка пройшла лікування, важливо проводити кожні 10 днів.

Основні правила профілактики:

 • дотримання особистої гігієни
 • щоденне розчісування
 • контроль за чистотою волосистої частини голови
 • регулярне прибирання приміщень
 • прання білизни при високій температурі
 • відмова від використання чужого одягу, речей
 • своєчасна зміна постільної білизни
 • профілактичні огляди дітей педіатром, у дитсадках, школах, батьками

Випадки педикульозу реєструються повсюдно, вражаючи дорослих різного віку та соціального статусу дітей. Від захворювання не застрахований ніхто, незалежно від матеріального становища та дотримання правил гігієни. 

В МЦ «Mediland» не проводять лікування педикульозу.


Заказать обратный звонок