або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Онкологічна реабілітація у МЦ «Меділенд» у Києві

Лікування раку, крім бажаного терапевтичного ефекту, пов'язане з величезним навантаженням на організм хворого. Тому відновлення здоров'я онкопацієнтів має дуже важливе значення. Онкологічна реабілітація визначається як сукупність процесів, спрямованих на відновлення психофізичних, соціальних функцій людини.

Відповідно до сучасних тенденцій та рекомендацій реабілітацію в онкології слід сприймати як невіддільну частину міждисциплінарного лікування раку. Цей процес має бути орієнтований не лише на покращення фізичного і психічного стану паціента, але й відновлення його повноцінної соціальної ролі.

Кому потрібна онкологічна реабілітація?

План відновлювальної терапії складають індивідуально. Вибір методів залежить від того, яке саме лікування проходив хворий. Наприклад, жінки після видалення молочної залози та регіонарних лімфатичних вузлів потребують реабілітації для відновлення функціональності грудної клітки та верхніх кінцівок, а також для зниження ризику вторинної лімфедеми

Показання до онкореабілітації

До найпоширеніших наслідків лікування онкозахворювань, які можна вирішити за допомогою сучасних методів реабілітації, належать:

 • слабкість і втома
 • периферична нейропатія, індукована хімієтерапією
 • спастичність (підвищений тонус м'язів)
 • когнітивний дефіцит (порушення мислення та пам'яті)
 • психосоціальні проблеми
 • сексуальна дисфункція
 • порушення сечовипускання
 • труднощі при ковтанні
 • порушення мови
 • побічні ефекти хімієтерапії та променевої терапії
 • лімфедема
 • паранеопластичний синдром
 • серцево-судинні захворювання
 • наслідки ампутації кінцівок
 • функціональні обмеження

Це неповний перелік ускладнень онкологічних хвороб та побічних ефектів лікування, яких можуть зазнавати пацієнти. Реабілітаційна програма буде розроблена персонально з урахуванням характеру психологічних та фізичних наслідків хвороби.

Цілі реабілітації онкохворих

Цілі й завдання реабілітації варіюються залежно від поточного етапу лікування та стадії розвитку онкологічного захворювання.

Профілактичною метою реабілітації є попередження:

 • легеневих ускладнень
 • венозних тромбозів
 • порушень опорно-рухового апарату
 • лімфатичних набряків, які можуть супроводжувати лікування

Терапевтичною метою онкологічної реабілітації є відновлення психофізичних функцій хворих. При її реалізації використовуються всі методи реабілітації, включаючи лікувальну фізкультуру та фізіотерапію (у деяких випадках), завдання реабілітолога - допомогти пацієнтові якнайшвидше повернутися до повноцінного життя та знайти повну незалежність та самостійність.

Третя мета стосується занедбаних онкозахворювань завдання паліативної реабілітації - полегшити симптоми термінальної стадії раку та підвищити якість життя пацієнта. Для її рішення застосовують різні реабілітаційні методики, включаючи фізичні вправи низької інтенсивності, для підтримки м'язової сили та рівноваги, а також навчання методів, які допоможуть продовжити самостійне виконання повсякденних завдань

Як проходить відновлення онкохворих?

Реабілітаційна програма залежить від стадії захворювання, а також вид лікування, яке проходить пацієнт. Вона може включати наступні заходи:

 • використання ліків та інших методів знеболювання для зменшення болю
 • програми вправ, які допомагають розвинути м'язову силу та витривалість
 • фізіотерапію для покращення рухливості
 • застосування методів нормалізації сну
 • допомога у відновленні навичок побутової самостійності
 • управління стресом, тривогою та депресією
 • консультації з харчування
 • зменшення набряків
 • лікування хронічних захворювань та ускладнень

Ефективність онкологічної реабілітації

Онкологічна реабілітація допомагає не лише відновити фізичну форму та повернути належну якість життя. Це ще й шанс адаптуватися у новій реальності та подбати про своє психічне здоров'я. За допомогою вправ та інших форм допомоги людям, які борються з раком, можна показати, що їм не потрібно повністю відмовлятися від фізичної та соціальної активності.

Фахівці часто підкреслюють, що онкологічна реабілітація – це і лікування, і профілактика. За допомогою масажів, правильно підібраного комплексу вправ та інших методів можна зменшити або усунути набряки кінцівок, знизити рівень тривоги та стресу, а також уникнути обмеження рухливості. Фізіотерапія та лікувальна фізкультура дозволяють зберегти незалежність, підвищують працездатність організму та зміцнюють імунітет.

Рекомендації дієтолога при відновленні після лікування раку

Відповідна дієта та адекватне харчування є важливими факторами реабілітації пацієнта. Втрата ваги у хворих раком тягне за собою погіршення прогнозу, підвищену токсичність хімієтерапії, швидку стомлюваність та порушення соціальних зв'язків. Ці побічні ефекти можуть суттєво вплинути на загальну якість життя пацієнта.

Дієтолог оцінить поточний статус харчування хворого та дасть рекомендації щодо конкретних дієтичних потреб. Вони розробляються індивідуально для кожного пацієнта. Для деяких хворих необхідно визначити продукти та запахи, що викликають побічні симптоми, такі як нудота. Інші потребують методів профілактики запорів. Третім потрібно нормалізувати вагу після онкологічного лікування. Лікар складе персоналізований план харчування та надасть рекомендації, які допоможуть відновити здоров'я у стислі терміни.

Переваги онкореабілітації в МЦ «Мідленд» в Києві

Медичний центр «Мідленд» має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси для максимально швидкого відновлення розумової та фізичної працездатності у пацієнтів, які пройшли лікування раку. Клінічний онколог підбере необхідну програму відновлення після хвороби. Реабілітацію проводять досвідчені фахівці з урахуванням індивідуальних особливостей і потреб хворого. Щоб записатися на консультацію лікаря, скористайтесь формою зворотного зв'язку або подзвоніть за телефоном, вказаним на сайті.

Фахівці центру онкології
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар-онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Лікар-онколог, онкодерматолог, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії

Дичаковский

Дичаковський Євгеній Валентинович

Лікар-онкогінеколог, хірург

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Парокінний

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Скрипничук

Скрипничук Іван Васильович

Лікар-онколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Ткаченко Федот Генадійович

Ткаченко Федот Генадійович

Лікар-проктолог, хірург вищої категорії, онкохірург

Шестак Геннадій Петрович

Шестак Геннадій Петрович

Лікар-гематолог вищої категорії, онкогематолог


Заказать обратный звонок