Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Консиліум лікарів онкологів у Києві

Автор статьи:

Корнієнко Валентин Генадійович

Заст.мед.директора, керівник Центру онкології, онкогінколог

Консиліум лікарів-онкологів у Києві

Онкоконсиліум - це засідання мультидисциплінарної комісії, групи лікарів-онкологів, хіміотерапевтів, променевих терапевтів і спеціалістів іншого профілю. Лікарі спільно розглядають особливості клінічного випадку і обирають лікування для пацієнта. Такий підхід допомагає лікарям об'єднати зусилля, щоб надати ефективну медичну допомогу, а пацієнту - відчувати впевненість у досягненні найкращих результатів лікування. У медичному центрі «Mediland» онкоконсиліум проводиться за участю досвідчених лікарів різних спеціальностей, при необхідності - із залученням зарубіжних лікарів.

Коли необхідний онкологічний консиліум?

Правильна постановка діагнозу при онкозахворюванні та вибір оптимального лікування з низки доступних методів - непрості завдання. Кожен лікар може привнести цінну ідею, але проведення окремих консультацій вимагає більше часу. А при лікуванні злоякісних пухлин зволікання небезпечне, хвороба може швидко прогресувати без надання медичної допомоги. Прямий контакт лікарів між собою, а також можливість присутності лікарів із зарубіжних клінік в онлайн-режимі дають змогу об'єднати досвід і знання для вибору правильної стратегії лікування. Онкологічний консиліум проводиться, якщо:

 1. За результатами обстежень виявлено онкологічне захворювання, і пацієнту потрібно підібрати лікування
 2. Онкозахворювання прогресує, необхідна корекція лікування
 3. Виявлено рецидив онкологічної хвороби

Завдяки злагодженій роботі спеціалістів, підбирається ефективне, і, при можливості, - малотравматичне лікування. Лікарі з'ясовують, чи можливе проведення органозберігаючої операції або застосування консервативних методів без операцій. З іншого боку, пацієнту можуть порекомендувати радикальні методи, якщо виявлено рак з агресивним перебігом, високий ризик поширення метастазів. На онкоконсиліумі лікарі комбінують методи і визначають порядок їх застосування (наприклад, може призначатися неоад'ювантна хіміотерапія - перед операцією або ад'ювантна - після хірургічного лікування). Якщо у результатах обстежень виявлено спірні моменти, спільний розгляд кількома спеціалістами допомагає правильно інтерпретувати їх.

Документи, які необхідно надати консиліуму

Пацієнту необхідно надати лікарям медичні документи:

 • висновки лікарів, які консультували з приводу онкозахворювання
 • результати досліджень - КТ, МРТ, УЗД, цитологічних, гістологічних та інших видів лабораторних аналізів

Висновки лікарів і результати діагностики потрібно заздалегідь надати співробітнику медичного центру, щоб він передав їх на розгляд лікарям перед проведенням онкоконсиліуму.

Хто входить до складу онкоконсиліуму

Під час призначення лікування раку потрібно враховувати безліч чинників, оцінити можливість застосування різних методів з урахуванням показань і протипоказань. Тому до складу мультидисциплінарного онкоконсиліуму входять спеціалісти наступних профілів:

 • онколог
 • онкохірург
 • променевий терапевт
 • хіміотерапевт
 • лікар загальної практики
 • психолог
 • лікар вузького профілю (мамолог, гінеколог, гастроентеролог, уролог або інший - залежно від того, де розвивається пухлина у пацієнта)

При необхідності консиліум проходить за участю онкологів і рентгенологів з німецької клініки «Nord Klinik Allianz» (у режимі онлайн). Крім того, зразки біоматеріалу, взяті для аналізів, можуть бути надіслані в Німеччину для огляду зарубіжними спеціалістами.

Як проходить онкологічний консиліум у МЦ «Mediland»

Спочатку пацієнт приходить на консультацію до лікаря-онколога, надає йому результати раніше проведених досліджень. Якщо необхідний онкоконсиліум, лікар ініціює скликання спеціалістів, призначається дата проведення. Медичні документи пацієнта передаються лікарям, які братимуть участь у мультидисциплінарному онкоконсиліумі. Лікарі вивчають результати обстежень і формують рекомендації. У призначений день проводиться засідання, на якому лікарі:

 • обговорюють особливості клінічного випадку, результати обстежень
 • оцінюють правильність поставленого діагнозу, уточнюють стадію розвитку захворювання
 • розглядають можливість застосування різних методів, їхню передбачувану ефективність у цьому випадку, ймовірні побічні ефекти
 • дають рекомендації
 • відповідають на запитання пацієнта

Протягом доби формується висновок мультидисциплінарного онкоконсиліуму.

Який вигляд має рішення консиліуму

Рішення онкоконсиліуму видається у вигляді висновку - документа з підписами провідного спеціаліста та керівника медичного центру. У ньому вказується попередній діагноз, встановлений до скликання онкоконсиліуму, і діагноз, який затверджено за результатами засідання, а також інформація про обрані методи лікування.

Що дає медичний консиліум (друга думка)

Мультидисциплінарний онкоконсиліум вкрай важливий для успішного лікування і сприятливого настрою пацієнта, який так необхідний під час боротьби з онкозахворюванням. Спільні зусилля медиків дозволяють:

 1. Уточнити діагноз
 2. Призначити комплексне лікування, зіставивши анамнез, індивідуальні особливості пацієнта і можливості різних методів лікування
 3. Коригувати призначення, якщо стан пацієнта змінився
 4. Обрати оптимальне лікування при розвитку рецидиву

Крім того, на онкоконсиліумі у МЦ «Mediland» можна отримати альтернативну думку лікарів, якщо ви проходите терапію в іншій клініці. Якщо спеціалісти підтвердять доцільність застосування обраних методів, сумніви в ефективності лікування зникнуть. З іншого боку, якщо допущено помилку, корекція призначень після онкоконсиліуму допоможе уникнути небезпечних наслідків.

Переваги скликання онкоконсиліуму у МЦ «Mediland»

Якщо у вас або близьких вам людей виявлено онкозахворювання, зверніться до лікаря-онколога у МЦ «Mediland» і скористайтеся можливістю скликання онкоконсиліуму. У нашому медичному центрі:

 • в онкоконсиліумі беруть участь лікарі з великим досвідом лікування онкопатологій
 • у складі консиліуму присутні лікарі всіх необхідних спеціальностей, які забезпечують всебічний аналіз клінічного випадку
 • можлива участь лікарів з німецької клініки «Nord Klinik Allianz» в онлайн-режимі
 • підготовка до онкоконсиліуму проводиться оперативно, щоб лікування було призначено і розпочато найближчим часом
 • проводиться лікування широкого спектра онкозахворювань (пухлин молочних залоз, м'яких тканин, щитовидної залози, органів травної, сечовидільної, статевої систем)
 • лікування раку проводиться відповідно до міжнародних протоколів, з використанням різних методів (хірургічне лікування, радіотерапія, хіміотерапія, таргетна терапія, імунотерапія)
 • забезпечується сприятлива психологічна атмосфера, лікарі уважні до пацієнта, відповідають на питання і дають рекомендації з детальним поясненням

Вартість консиліуму лікарів-онкологів у МЦ «Mediland» вказана у прайсі. Щоб записатися на консультацію до лікаря для ініціації скликання і дізнатися докладніше про послуги центру, зателефонуйте, замовте зворотний дзвінок або залиште заявку на нашому сайті.

Наші фахівці
Корниенко Валентин Геннадиевич

Корнієнко Валентин Генадійович

Заст.мед.директора, керівник Центру онкології, онкогінколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Соколюк Михайло Анатолійович

Соколюк Михайло Анатолійович

Лікар хірург-онколог, пластичний хірург

FAQ

⇒ Що таке онкоконсиліум?

Онкологічний консиліум - це збори лікарів, які обговорюють особливості клінічного випадку пацієнта з виявленим онкозахворюванням і спільно обирають методи лікування.

⇒ Скільки триває онкоконсиліум?

Онкоконсиліум триває близько 1-2 годин, тривалість залежить від складності клінічного випадку.

⇒ Чи можуть мої близькі бути присутніми зі мною на онкоконсиліумі?

Якщо це необхідно, пацієнт може прийти на онкоконсиліум разом із близькими людьми.

⇒ Чи обов'язкова присутність пацієнта на онкоконсиліумі?

Онкоконсиліум може проводитися без присутності пацієнта, лікарям необхідна тільки наявність медичної документації для прийняття рішення. Якщо потрібна очна консультація зі спеціалістами, пацієнт присутній на засіданні.

⇒ Чи можу я ставити запитання під час консиліуму?

Пацієнт може ставити лікарям запитання з приводу встановленого діагнозу, отриманих результатів обстежень і методів лікування хвороби, які рекомендують лікарі.


Заказать обратный звонок