Київ,вул. Маршала Рибалка, 11-Б

Мастектомія у Києві

Автор статьи:

Корнієнко Валентин Генадійович

Заст.мед.директора, керівник Центру онкології, онкогінколог

Мастектомія у Києві

Сучасний рівень розвитку медицини дозволяє ефективно лікувати хвороби молочних залоз, у тому числі - рак за допомогою резекції (часткового видалення тканин). Але це можливо далеко не у всіх випадках і тільки на початкових стадіях розвитку захворювання. Для порятунку життя пацієнта на пізніх стадіях онкологічних захворювань, а також для усунення занедбаних форм доброякісних новоутворень і запальних процесів проводиться мастектомія - повне видалення молочної залози. У Києві така операція виконується у медичному центрі «Mediland».

Симптоми, з якими варто звернутися до лікаря

Тривожними симптомами, які можуть вказувати на розвиток раку або інших захворювань молочної залози, є:

 • ущільнення у тканинах молочної залози, які прощупуються під час самообстеження
 • болі, відчуття розпирання
 • зміна форми грудей та/або соска, його деформація, втягнення
 • виділення із соска
 • зміна кольору шкіри на молочних залозах
 • поява симптому лимонної кірки - шкіра стає горбистою, з ямками у місці розташування волосяних фолікулів
 • виникнення виразок
 • збільшення, болючість лімфовузлів під пахвами і біля ключиці

Точно визначити онкопатологію або інше захворювання можна тільки після консультації мамолога і проведення низки обстежень у МЦ «Mediland». Найважливіше для пацієнта - знати, що поява будь-якого з перерахованих симптомів - це серйозний привід для термінового звернення до спеціаліста, і зволікання може призвести до серйозних наслідків.

Показання та протипоказання до мастектомії

Мастектомія молочної залози проводиться при:

 • наявності ракової пухлини великого розміру (понад 5 см)
 • розвитку пухлини поруч із соском
 • високому ризику поширення онкологічного процесу на навколишні тканини
 • виникненні рецидиву після резекції молочної залози
 • ознаках розпаду пухлини
 • активному гнійно-запальному процесі на великій ділянці
 • великій кількості доброякісних новоутворень, а також їх рецидивах
 • наявності філоїдної пухлини (це захворювання з агресивним перебігом і високим ризиком подальшого переходу у злоякісну пухлину)

Протипоказаннями для мастектомії є:

 1. Гнійні висипання на шкірі молочних залоз
 2. Важкі серцево-судинні патології
 3. Загострення захворювань органів дихальної системи (бронхів, легенів)
 4. Широке поширення метастазів
 5. Гострі інфекційні захворювання

Види і техніки операції у МЦ «Mediland»

Залежно від поширеності патологічного процесу, проростання пухлини у суміжні тканини, залучення лімфовузлів та інших особливостей клінічного випадку, лікар підбирає оптимальну техніку проведення мастектомії.

Шкірозберігаюча операція з видалення грудей

Шкіра молочної залози зберігається, для видалення залозистої тканини формуються невеликі розрізи. На місці видалених тканин може встановлюватися імплант для відновлення форми молочної залози.

Сосокзберігаюча мастектомія

Дозволяє видалити залозисту тканину, але зберегти фрагмент шкіри з соском і ареолою для забезпечення кращого косметичного ефекту. Може застосовуватися тільки на ранніх стадіях розвитку раку, за умови, що тканини соска й ареоли не залучені до патологічного процесу.

Мастектомія за Мадденом

Це щадний вид мастектомії, який може застосовуватися при раку молочної залози 2 ступеня. У процесі хірургічного втручання не видаляються грудні м'язи, зберігається більший обсяг жирової клітковини в області пахвової западини.

Мастектомія за Пейті-Дайсоном

Залозисту тканину видаляють разом із лімфатичними вузлами, але зберігають великий грудний м'яз. Операцію проводять під час лікування пацієнтів із пухлиною, яка досягає розміру 4 см і більше, розвивається з відчуттями болю і печіння.

Мастектомія за Холстедом-Майєром

Передбачає видалення малого і великого грудних м'язів, жирової клітковини в області пахви, лопатки і ключиці, а також пахвових лімфовузлів. Застосовується у важких випадках, коли клітини пухлини проростають у м'язову тканину.

Мастектомія за Урбаном

Проводиться, якщо у пацієнта виявлено метастази у парастернальних лімфатичних вузлах. Видаляється ця група вузлів, а також пахвові лімфовузли, малий і великий грудні м'язи, жирова клітковина під пахвами, біля ключиці та лопатки.

Білатеральна мастектомія

Білатеральна мастектомія - це видалення обох молочних залоз. Двосторонній рак грудей буває рідко. Однак таку операцію проводять не тільки з метою лікування, а й для профілактики розвитку раку грудей. Особливо цей метод актуальний для тих пацієнтів, у яких є спадкова схильність до розвитку раку молочних залоз (виявлено мутації генів BRCA1, BRCA2).

Підготовка до операції з видалення молочної залози

Перед проведенням мастектомії проводиться діагностика, яка допомагає точно визначити стадію розвитку раку або особливості перебігу іншого захворювання молочної залози, а також обсяг майбутнього хірургічного втручання:

 1. УЗД молочних залоз
 2. Мамографія
 3. Біопсія з подальшим гістологічним дослідженням зразка тканин
 4. КТ та інші дослідження - при наявності відповідних показань

Також передопераційне обстеження включає:

 • загальний аналіз крові
 • біохімічний аналіз крові
 • коагулограму
 • аналізи крові на ВІЛ, гепатити В і С
 • загальний аналіз сечі
 • ФЛГ

Перед операцією проводиться консультація анестезіолога та інших спеціалістів - за показаннями. Необхідно узгодити з лікарем використання лікарських препаратів (перед хірургічним втручанням може призначатися курс антибактеріальної терапії, але переривається прийом антикоагулянтів). Протягом двох тижнів перед операцією слід виключити вживання спиртних напоїв. За 12 годин до проведення операції потрібно утриматися від прийому їжі.

Етапи проведення мастектомії у МЦ «Mediland»

Окремі етапи мастектомії різняться, залежно від обраної методики, але операція обов'язково включає:

 1. Застосування загального наркозу
 2. Обробку операційного поля антисептиком
 3. Формування розрізів для забезпечення доступу
 4. Видалення залозистої тканини
 5. Висічення інших структур, які також підлягають видаленню (лімфовузли, м'язи, жирова клітковина)
 6. Встановлення дренажу
 7. Накладання швів і пов'язки

Реконструкція молочної залози після видалення грудей

Лікарі МЦ «Mediland» прагнуть знизити дискомфорт після мастектомії, застосовуючи всі доступні методи. Важливе значення для кожної пацієнтки мають зміни зовнішнього вигляду після операції, тому при відсутності протипоказань проводиться реконструкція грудей. Вона може бути одномоментною або двоетапною. У першому випадку відразу після видалення молочної залози встановлюється імплант. У другому випадку на місце видаленої молочної залози наприкінці операції встановлюють еспандер, а через деякий час після мастектомії (1,5-6 місяців) проводять друге хірургічне втручання, під час якого на місці еспандера встановлюють імплант.

Наслідки і відновлення після мастектомії

Після мастектомії пацієнт проводить кілька днів у стаціонарі. Лікар призначає прийом знеболювальних і гормональних препаратів, а також дотримання дієти, масаж, спеціальні фізичні вправи, що допоможуть відновити нормальну рухливість руки з боку видаленої залози та профілактику лімфостазу, швидше зменшити больові відчуття. Потрібно носити компресійну пов'язку і поступово нарощувати рухову активність. Необхідно оберігати руку від травм, надмірних навантажень, передавлювання одягом, прикрасами, ручками сумки. Протягом перших двох-трьох тижнів можна спати тільки на спині.

У пацієнтів, які перенесли мастектомію, можливі такі ускладнення, як:

 • ослаблення м'язів руки та грудей
 • хворобливі відчуття або оніміння в області грудей, під пахвою, у руці
 • розвиток лімфедеми - через видалення лімфовузлів і порушення лімфовідтоку

Дотримання рекомендацій лікарів МЦ «Mediland» допоможе знизити до мінімуму ризик розвитку ускладнень.

Переваги лікування у МЦ «Mediland»

Мастектомія у Києві

Операція з видалення молочної залози у медичному центрі «Mediland» має важливі переваги:

 • мастектомію проводять висококваліфіковані онкохірурги, які безперервно обмінюються досвідом з колегами з нашої країни і зарубіжних клінік
 • у кожному випадку індивідуально підбираються оптимальні методи хірургічного лікування для максимального збереження якості життя пацієнта
 • хірургічне втручання проводиться в операційній із сучасним оснащенням
 • лікарі роблять все необхідне для благополучного перебігу періоду реабілітації

Ціни на різні види операції з видалення молочної залози у Києві у МЦ «Mediland» вказані у прайсі на сайті. Загальна вартість лікування оголошується після діагностики. Записатися на консультацію до лікаря у нашому центрі можна за телефоном, за допомогою послуги зворотного дзвінка або форми запису на сторінці сайту.

FAQ

⇒ Чи потрібна променева терапія після мастектомії?

Як правило, курс променевої терапії після видалення грудей призначається, якщо видалена пухлина була великою, якщо вона була видалена не повністю або при ураженні онкологічним процесом більш ніж трьох регіонарних лімфовузлів. Рішення про необхідність застосування цього методу приймається в індивідуальному порядку лікарем або зборами онкоконсиліуму.

⇒ Що не можна робити після видалення молочної залози?

Після мастектомії не можна відвідувати лазню або сауну, спати на боці або животі, піддавати руку з того боку тіла, де була проведена операція, важким фізичним навантаженням, передавлюванню, брати з неї аналізи крові. Не можна надовго опускати її вниз. Потрібно максимально оберігати руку від травм, укусів комах, дії ультрафіолетових променів і виконувати вправи, які порекомендує лікар.

⇒ Скільки років живуть після видалення грудей?

Тривалість життя пацієнтів після мастектомії залежить від безлічі чинників: стадії, на якій було виявлено хворобу, наявності та поширеності метастазів, загального стану та віку пацієнта, наявності супутніх захворювань, дотримання рекомендацій лікарів.


Заказать обратный звонок