або зателефонувати за номером телефону
+38 (067) 276-31-48
+38 (050) 820-02-26
або зателефонувати за номером телефону

Хірургічне лікування раку у Києві

Хірургічне лікування раку у Києві

Видалення пухлини - найефективніший спосіб лікування багатьох онкозахворювань. Він часто застосовується у поєднанні з хіміотерапією, радіотерапією та іншими методами. Правильно виконана операція допомагає пацієнту повністю вилікуватися, досягти ремісії, а на пізніх стадіях - поліпшити стан і подовжити життя. Важлива умова для успішного лікування - звернення до досвідченого, висококваліфікованого онкохірурга. У Києві онкологічні операції за доступною ціною, із застосуванням сучасного обладнання проводяться у медичному центрі «Mediland».

Показання до хірургічного лікування

Вибір методів лікування раку залежить від результатів діагностики. Пацієнту призначають УЗД, КТ, біопсію, ІГХ та інші види аналізів. Визначивши особливості пухлини і загального стану організму, онколог (або група лікарів у складі онкоконсиліуму) визначають, чи є у даному випадку показання для хірургічного лікування пухлини. Операція може призначатися, якщо:

 1. Є можливість повністю видалити пухлину (якщо новоутворення не поширюється за межі ураженого органу, росте повільно)
 2. Є можливість видалити метастази (вони поодинокі, мають маленькі розміри)
 3. Пухлину не можна видалити повністю, але вона здавлює судини, нерви, спричиняє кровотечу, заважає просуванню їжі у кишківнику або відтоку сечі у сечоводі тощо

Види операцій в онкології

Пацієнтам з онкозахворюваннями проводять такі види операцій:

 • радикальні - для видалення пухлини
 • діагностичні - для взяття фрагмента пухлини, який відправляють на гістологічний аналіз та ІГХ
 • реконструктивні - для відновлення форми і функцій органу після видалення пухлини
 • паліативні - для поліпшення стану пацієнта, якщо повністю видалити новоутворення не можна

Завжди, коли це можливо, проводяться органозберігаючі операції, які дають змогу зберегти більшу частину здорових тканин органа і його функцію. Якщо є протипоказання до малотравматичного хірургічного втручання, проводять повне видалення органа (передміхурової залози, молочної залози, нирки), це допомагає запобігти рецидиву і поширенню ракових клітин.

У МЦ «Mediland» проводяться різні види онкологічних операцій. Наприклад:

Операції при пухлинах жіночих статевих органів

Онкохірурги МЦ «Mediland» проводять операції з видалення пухлин яєчників, матки, шийки матки, вульви різних ступенів складності. Новоутворення видаляють, використовуючи традиційний доступ або малотравматичні ендоскопічні методи. Під час лікування раку шийки матки може проводитися конусоподібна ексцизія (зокрема з фракційним вишкрібанням), яка дає змогу максимально зберегти функції органу.

Якщо новоутворення у матці виявлено на пізній стадії, виконують екстирпацію (повне видалення органа) або розширену екстирпацію (разом з яєчниками і частиною піхви). Тому варто звертатися до лікаря при перших підозрілих симптомах, а також проходити профілактичні огляди: при виявленні пухлини лікарі докладуть усіх зусиль, щоб повністю вилікувати пацієнтку за допомогою малотравматичних методів.

Операції при раку молочної залози

При невеликих пухлинах у грудях, з чіткими межами і без метастазів лікарі проводять органозберігаючу операцію - секторальну резекцію (ламектомію), під час якої разом з пухлиною видаляють лише частину здорових тканин молочної залози, які прилягають до неї. При підвищеному ризику рецидиву і метастазування виконують мастектомію - повне видалення залози, часто - з лімфодисекцією (видаленням групи лімфовузлів, по яких поширюється злоякісний процес). Форму грудей можна відновити за допомогою пластичної операції.

Хірургічне лікування раку органів сечостатевої системи

Видалення новоутворень нирок, сечового міхура може проводиться у вигляді порожнинної операції або з лапароскопічним доступом. Якщо пухлина не встигла поширитися, утворити метастази, лікар виконує резекцію - часткове видалення органу, щоб максимально зберегти його функцію.

У чоловіків при раку простати передміхурова залоза видаляється повністю (шляхом простатектомії) або частково (проводиться резекція). Сучасний метод видалення пухлини - ТУР, трансуретральна резекція, під час якої інструменти вводять через сечовипускальний канал, і розрізи на поверхні тіла при цьому відсутні.

Видалення пухлин в органах травлення

Наші хірурги-онкологи видаляють пухлини шлунка і кишківника методом лапаротомії або лапароскопії. Також проводиться паліативне лікування для відновлення прохідності шлунково-кишкового тракту. Новоутворення у кишківнику видаляють разом із ділянкою кишки. Цілісність кишківника може бути відновлена у рамках однієї операції або через кілька місяців, якщо для цього немає протипоказань.

Хірургічне лікування раку щитоподібної залози

У залежності від того, наскільки орган уражений злоякісним процесом, проводять резекцію щитоподібної залози (часткове видалення) або тиреоїдектомію (повне видалення органу). При можливості виконується малотравматична операція, при якій інструменти вводять через невеликі проколи в шкірі. Якщо пухлина проросла у жирову тканину, лімфовузли, вони також підлягають видаленню.

Операції при пухлинах м'яких тканин

Під час лікування раку м'яких тканин також, при можливості, використовуються малотравматичні операції. Але такі пухлини нерідко схильні до поширення на сусідні тканини, тому для порятунку життя пацієнта може знадобитися видалення навколишньої жирової тканини, лімфовузлів, м'язів та інших структур.

Протипоказання до хірургічного лікування раку

Онкологічні операції не проводяться при наявності протипоказань:

 1. Пацієнт перебуває у важкому стані
 2. Є патології серця, нирок, печінки, органів дихання, при яких протипоказані хірургічні втручання
 3. Пухлина неоперабельна
 4. Похилий вік пацієнта

Можливість проведення операцій під час вагітності визначається індивідуально.

Підготовка до операції

Перед операцією пацієнт проходить попереднє обстеження. При необхідності, для зменшення об'єму пухлини призначається курс неоад'ювантної хіміотерапії або променевої терапії.

Лікар повідомить, протягом якого часу не можна буде вживати їжу і пити воду перед хірургічним втручанням, якої дієти дотримуватися заздалегідь (це залежить від діагнозу). У залежності від виду запланованої операції, під час підготовки може знадобитися очисна клізма, гоління волосся (у паховій зоні), приймання лікарських препаратів, які порекомендує лікар.

Прогноз після операції

Прогноз залежить від низки чинників: стадії, на якій проводилася операція, реакції організму на застосування інших методів, віку, наявності супутніх захворювань. Ризик рецидивів і метастазування підвищується, якщо у пацієнта є вроджена схильність до ракових захворювань. Багато що залежить від якості післяопераційного супроводу. У МЦ «Mediland» команда досвідчених лікарів та інших медичних працівників забезпечує всебічну турботу про пацієнта і ретельний контроль над його станом, щоб оперативно реагувати на будь-які зміни і надавати необхідну допомогу.

Можливі ускладнення після операції

Перед оперативним лікуванням раку лікар попереджає пацієнта про можливі ускладнення і дає рекомендації для зниження ризику їх розвитку. Після онкологічних операцій можливі:

 • кровотечі
 • набряки
 • гематоми
 • інфікування
 • поширення метастазів
 • некроз тканин та інші ускладнення

Лікарі МЦ «Mediland» суворо дотримуються принципів асептики й антисептики, абластики й антибластики, тобто, запобігають розвитку інфекції та поширенню ракових клітин після операції. Для цього хірурги-онкологи проявляють максимальну обережність, використовують якісні медичні препарати та сучасне обладнання.

Переваги хірургічного лікування онкології у МЦ «Mediland»

 

Довірте лікування раку за допомогою хірургічних та інших методів лікарям медичного центру «Mediland». У нас ви зможете:

 • звернутися до досвідчених онкологів, онкохірургів та інших лікарів, які постійно підвищують рівень своєї кваліфікації, зокрема - у закордонних клініках
 • пройти комплексну діагностику з використанням високоточного обладнання
 • пройти лікування, призначене відповідно до міжнародних протоколів, рекомендацій європейських і американських медичних спільнот
 • зробити операцію з видалення пухлини в операційному блоці з інноваційним оснащенням
 • перебувати у комфортному стаціонарному відділенні з уважним і компетентним медичним персоналом
Наші фахівці
Бугайцов Сергій Георгійович ‒ мамолог, онкомамолог Київ

Бугайцов Сергій Георгійович

Лікар-мамолог, онкомамолог, онкохірург, д.мед.наук, професор

Гірагосова Ліна Миколаївна, найкращий гінеколог в Києві

Гірагосова Ліна Миколаївна

Лікар-онкогінеколог, гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Гірагосов Євген Юрійович

Гірагосов Євген Юрійович

Лікар-онколог, онкодерматолог, онкохірург вищої кваліфікаційної категорії

Дичаковский

Дичаковський Євгеній Валентинович

Лікар-онкогінеколог, хірург

Кухарчук Вадим Васильевич гинеколог Медиленд

Кухарчук Вадим Васильович

Лікар-гінеколог, акушер-гінеколог

Одарченко

Одарченко Сергій Петрович

Клінічний онколог, онкохірург вищої категорії, к.мед.н., доцент

Парокінний

Пароконний Ярослав Валентинович

Лікар-уролог, онкохірург

Скрипничук

Скрипничук Іван Васильович

Лікар-онколог

Савчук Леонід Васильович Медиленд

Савчук Леонід Васильович

Лікар-отоларинголог, ЛОР-онколог вищої категорії, дитячий ЛОР

Ткаченко Федот Генадійович

Ткаченко Федот Генадійович

Лікар-проктолог, хірург вищої категорії, онкохірург

Шестак Геннадій Петрович

Шестак Геннадій Петрович

Лікар-гематолог вищої категорії, онкогематолог

FAQ

⇒ Чи можна вилікувати рак хірургічним шляхом?

Якщо пухлина має чіткі межі, не утворює метастазів, її можна видалити повністю. Багатьом пацієнтам методи оперативної хірургії допомагають вилікуватися від раку, це залежить від стадії та особливостей перебігу хвороби.

⇒ Чи можна лікувати пухлину хірургічним видаленням частини пухлини?

Якщо є можливість, лікар видаляє пухлину повністю, разом з оточуючими здоровими тканинами, лімфовузлами (при необхідності), щоб не допустити подальшого прогресування хвороби. Але не завжди можна видалити новоутворення цілком, особливо якщо воно проростає у життєво важливі структури. У такому випадку проводять часткове видалення і вживають заходів, які допомагають усунути здавлювання нервів, кровоносних судин, відновити прохідність кишківника, щоб поліпшити стан пацієнта (це називається паліативною хірургією).

⇒ Скільки коштує онкологічна операція в Україні?

Ціни на онкологічні операції, які проводяться у медичному центрі «Mediland», вказані на сайті. Повна вартість лікування онкопатології розраховується після обстеження пацієнта.

⇒ Чи можна оперувати злоякісну пухлину?

Рішення про те, чи можна проводити операцію з видалення раку, приймає лікар, що лікує, або група лікарів на засіданні онкоконсиліуму. Бувають операбельні та неоперабельні види раку, також враховуються можливі протипоказання до проведення операції.


Заказать обратный звонок
gift icon